• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Mi a tapasztalatod?
Szia Dani, még 5 ujjal gépelek!,
a Co2 reaktorról, 1000 literig vettem, 0.5literes tartállyal, mivel az volt irva a honlapjukon 400l/H átfolyás igy bypass nélkül szóban sem jöhetett! 2080 Eheimel használom,
-igen masszív kis darab, bypassonkomoly golyós csappal, ami igazán passzossan müködik, még szilikonozás után is.felfogatása is igen profi, a belsejét nem hagytam meg, kicseréltem a kis műanyag hengereket dryvithállóra lehet meg kell próbáljam az eredeti töltettel mivel nem old be rendessen...a lily pipnál látom hogy ködöl a bypass maxon kivan nyitva! kényszer vétel volt mivel a aqua medic 1000 rem megadta magát... sokkal masszívabb mint az aqua medic!
 
Sziasztok,

Múlt szombaton kerestem nálatok szűrőcsőre való U elemet (hasonlót mint ami a CO2 csőhöz van). Filléres apróság de néha jól jönne.
Ilyesmire gondoltam (sima hajlított akril cső), forrás "aukciós link moderálva" lenne de amúgy bécsi garnélás hely :
76005
 
Mivel úgy is tartatok Sera termékeket így Sera siporax és biopúr forte.
Mivel ezeknek alternatívája nincs nálatok. Vagy kerámia gyűrűt vagy sima biológiai szűrőanyagot lehet választani. Szerintem ezekre is lenne igény.
 
Sziasztok!
DOOA felszerelések/szettek esetleg a wabizáshoz, terrázáshoz lesznek várhatóak a shopban?
Tudom, hogy van pár kiegészítő ami kapható, de azokon kívül szinte semmilyen dooa termék nem elérhető az országban máshol.
Külföldi szállítással pedig eléggé borsos az ára.
 
Mivel úgy is tartatok Sera termékeket így Sera siporax és biopúr forte.
Mivel ezeknek alternatívája nincs nálatok. Vagy kerámia gyűrűt vagy sima biológiai szűrőanyagot lehet választani. Szerintem ezekre is lenne igény.

Sera termékek irányában nem tervezzük bővíteni a kínálatot. Alternatíva szerencsére erre is van.
Sera Siporax --> Seachem Matrix, Eheim Substrat Pro
Biopur Forte---> Eheim Mech, Eheim BioMech
 
Sziasztok!
DOOA felszerelések/szettek esetleg a wabizáshoz, terrázáshoz lesznek várhatóak a shopban?
Tudom, hogy van pár kiegészítő ami kapható, de azokon kívül szinte semmilyen dooa termék nem elérhető az országban máshol.
Külföldi szállítással pedig eléggé borsos az ára.

Jó pár újdonság fog megjelenni a DOOA-tól amiről egyelőre nem beszélhetünk. A következő tengeri kanyarral elképzelhető, hogy hozunk ezekből is. A borsos ár ettől függetlenül haza beszerzésnél is meg lesz, még Japánban is prémium dolognak számít, tengeren ide hajóztatva, vámolva, áfával mindennel együtt sajnos drágák ezek a finomságok.
 
Sera termékek irányában nem tervezzük bővíteni a kínálatot. Alternatíva szerencsére erre is van.
Sera Siporax --> Seachem Matrix, Eheim Substrat Pro
Biopur Forte---> Eheim Mech, Eheim BioMech
Az nem probléma ,hogy nem akartok Sera irányában lépni aki azt akar beszerzi máshol ,de őszintén megmondva a leírtakkal csak részben értek egyet mert egyik sem hasonlít alakban a sera termékekre. Pedig amit felsoroltál az összes terméket használom és a GA-ból rendeltem! Tökéletesen teszik a dolgukat, de van az a helyzet mikor a Siporax szerintem jobb választás. Pl. épített szűrő esetén.
Természetesen nem akarok beleszólni a GA üzletpolitikájába, csak egyfelvetés volt részemről...
 
Az nem probléma ,hogy nem akartok Sera irányában lépni aki azt akar beszerzi máshol ,de őszintén megmondva a leírtakkal csak részben értek egyet mert egyik sem hasonlít alakban a sera termékekre. Pedig amit felsoroltál az összes terméket használom és a GA-ból rendeltem! Tökéletesen teszik a dolgukat, de van az a helyzet mikor a Siporax szerintem jobb választás. Pl. épített szűrő esetén.
Természetesen nem akarok beleszólni a GA üzletpolitikájába, csak egyfelvetés volt részemről...
Mi a különbség az épített és a nem épített szűrők között? Máshogy szűr?
 
Mi a különbség az épített és a nem épített szűrők között? Máshogy szűr?
Nem, nem szűr máshogy! De épített szűrőnél műkösési problémát tud okozni ha kezd csökkenni a víz után vagy elfolyásának mennyisége a szűrőanyag telítődésénél. A gyűrűs kialakítás miatt ez szinte kizárt. De ennek a megtárgyalása szerintem nem ide tartozik. Gyári szűrőbe én sem tenném mert az @inadsz Dani álltal felsorolt termékek szerintem jóval hatékonyabbak. Röviden ennyi. :)
 
Belefutotttam egy vlogba, amiben egy übertuti pilácsot láttam, ami kiváló lenne gömb, ill. henger Wabik megvilágítására.
My FIRST TERRARIUM Set Up!
A lámpáról 6:00-tól lehet látni részleteket, ill. összeszerelést.

Nagyon örülnék, ha hasonló pilács lenne a GA kínálatában.

Nem rossz, van egy másik Japán világítás amivel szemezek már egy ideje. Függesztős dolog. Nem mentünk még utána, nagyon úgy tűnik, hogy belső Japán piacra gyártanak sokmindent, amit nem kifejezetten exportra terveznek. EU minősítések stb hiányoznak ilyenkor általában.

A fenti lámpa olyan lehet, mint ez itt:

Specifikációk alapján ennél erősebb wabi lámpákat használtunk.

De körbenézünk 👍
 
Külső szűrőnek legalábbis nálam van sajnos hangja. Jó lenne egy olyan cucc, ami tompítaná a hangot valami” hangtompítós zsák”. Ilyesmit senki sem gyárt, szerintem pedig lenne rá kereslet. Akinek ez számít, az barkácsolgat. Bele lehetne rakni a külső szűröket mondjuk tépőzárral lezárni a zsák nyakát ahol a ki-be csövek meg a vezeték menne. Zsák anyaga vízálló szövet a hangszigetelést meg vatelin vagy hangfogó szivacs vagy valami olyan anyag, amit az autóknál használnak hangszigetelésre. 1-2 méret lefedné, a különböző szűröket nem kell passzolnia méretre nem baj, ha nagyobb a zsák, mint a szűrő.
 
Back
Oldal tetejére