• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

A többi vízparaméter stimmel? Ammónia és leszármazottjaira gondolok. (Ilyenkor jól jön a gyorsteszt.)
A másik, amire gondolok, hogy a TDS mérődet mikor kalibráltad utoljára? Lehet, hogy már nem mér pontosan, és a kicsik ozmó-sokkot kaptak volna?
Csak tippelgetek, de remélem, hamarosan erre jár egy nálam hozzáértőbb, és segít.
@tsokee párosnak hála, legutóbb mindenre rámértek. Ammónia és nitrit nulla, a nitrát kicsit magasabb volt, de azóta volt egy nagyobb vízcsere és kevesebbet is etetek. Ozmó-sokk?:eek: Mértem a tiszta RO-t és a csapvizes akvárium vizét is ellenőrzésképp, a mérőm okés.
 
Nekem is nagyon bejön, ráadásul a kezdeti zöldülős-mállós hiszti után gyönyörűen beilleszkedett a low-low-tech környezetbe. Sőt, még nődögél is.:whistle:
Én is úgy tapasztaltam, hogy ő kicsit nyűgösebben áll át a tartósan submers létre.
Ugyanakkor érdekes, hogy a karanténban lévő (cserépben és még gyapotban) semmit sem olvadt, vagy hullajtott levelet.
 
@tsokee párosnak hála, legutóbb mindenre rámértek. Ammónia és nitrit nulla, a nitrát kicsit magasabb volt, de azóta volt egy nagyobb vízcsere és kevesebbet is etetek. Ozmó-sokk?:eek: Mértem a tiszta RO-t és a csapvizes akvárium vizét is ellenőrzésképp, a mérőm okés.
Amikor hirtelen túl lágy vizet sikerült gyártanom, akkor pici halak ozmó-sokkot kaptak és kipunnyadtak. A nagyoknak nem lett bajuk.
Kiderült, hogy már nem mért pontosan a TDS mérőm, újra kellett kalibrálni.
 
Vannak sztárok, akik naponta többször pózolnak az üveg előtt, mint pl.ez a taiwan kingkong, meg egy black pintó és egy ovis crs prl, másokat meg hetekig nem látok. A két red pintó nincs sehol, de hullát sem találtam. Lehet persze, hogy felzabálták a tetemüket.
 

Attachments

  • IMG_6537.JPG
    IMG_6537.JPG
    292.9 KB · Megtekintések: 32
A corykat képtelenség fotózni. Egyszerre 6-7 db szokott együtt bandázni, de elvileg min. 20 jószág van bent. Egy duci csaj körül lebzselnek a srácok. Az üveg és a moha mindig tele ikrákkal, de a természetre bízom őket.
Azt csak úgy lehet, ha ledekkolsz az akva előtt, kezedben a lövésre kész telóval. Aztán, amikor gyanútlanul előre merészkedik a páncélos hadosztály, galádul lekapod őket. :D
 
Back
Oldal tetejére