• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Crepidomanes?
Nálad a pont.
Kérdés, szerintetek hol lenne a legjobb helye, hová kellene rögzítenem?
Minél közelebb a kevéske fényemhez vagy inkább árnyékosabb helyhez?
Nőni semmi nem szokott nálam, de legalább ne pusztuljon, kár lenne érte.
Nagyon tetszik, szerintem illik ebbe a kavalkádba.
 
@AmegA Attilánál elég szép adag volt belőle lehet tőle kéne kérdezni hol nőtt szépen. Nálad én fényre tenném, de nincs tapasztalatom a növényel.
 
Mintha láttam volna @ezsolt80 kókuszhéjára kötözve is, talán a savazás után ellát valami jó tanáccsal is.;)
Attilánál csak homályosan lehet belátni abba a csodás új akváriumba, ahhoz nekem már gyenge a szemem, hogy ott észrevegyem a 600 fára/kőre kötözött egyebek között.:ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Nálad a pont.
Kérdés, szerintetek hol lenne a legjobb helye, hová kellene rögzítenem?
Minél közelebb a kevéske fényemhez vagy inkább árnyékosabb helyhez?
Nőni semmi nem szokott nálam, de legalább ne pusztuljon, kár lenne érte.
Nagyon tetszik, szerintem illik ebbe a kavalkádba.
Nálunk korábban a sok fénynél befonalasodott ez a páfrány (igaz indítás után, mint ahogy minden más is), mikor fölé került a forrásmoha kupac árnyékforrásnak akkor rendeződött.
2 hónapja egy gyéren világított lowtechben vannak egy kupacban és láthatóan a legalsóknak sincs semmi baja.

AmegA
 
A hosszúkás levelű az albida brown, ami majdnem kinyiffant az elején, de azóta már új hajtásokat is hozott és egész szép a színe is.
Mellette @evavigh flamingója, amin a legfrissebb levélke egész rózsaszín!;)

Kiszúrtam ám az új csodás levélkéjét!
A Crepidomanes nálam is megvan kevés fény mellett is.
 
Sziasztok!


Nálunk korábban a sok fénynél befonalasodott ez a páfrány (igaz indítás után, mint ahogy minden más is), mikor fölé került a forrásmoha kupac árnyékforrásnak akkor rendeződött.
2 hónapja egy gyéren világított lowtechben vannak egy kupacban és láthatóan a legalsóknak sincs semmi baja.

AmegA
Nos, nálam a low-tech körülmény az adott. Ha mégis gond lenne vele, majd átmegyek hozzátok továbbképzésre, ha nálatok valóban úgy bokrosodik! Vagy átviszem hozzátok egy wellness-hétvégére.;)
 
Valakinek valami hasznos tippje, ötlete?
Hetente cserélek 5 litert, tiszta RO 130-as TDS-re visszasózva Salty Shrimp mineral GH+-szal.
Hőfok 23, pH 6,2-6,5
Szűrés Eheim Experience 150 full biológia töltettel, oldalpolcos előszűrés szivacs, mátrix és perlon, légpumpás szivacsszűrő, 2 oxydator mini 6%-os löttyel, égertoboz, catappa kéreg és levél, Ista talaj, redmoor gyökér, gyér világítás, nincs tápozás és CO2, de van Dennerle mineral és junkies pearls, GG bacter ae, mironekuton, black water powder, kizárólag minőségi GG, Shirakura, Dennerle, Hikari garnéla tápok, forrázott spenót, sütőtök, cukkini.
Pár oto és cory pygmi, meg 2 süncsiga a társbérlő.
Nulla alga, nincs se planária, se hydra.
Hol van mégis a bibi? Miért nem nyüzsőgnek a picik? Mit kellene másképp csinálnom?
 
Valakinek valami hasznos tippje, ötlete?
Hetente cserélek 5 litert, tiszta RO 130-as TDS-re visszasózva Salty Shrimp mineral GH+-szal.
Hőfok 23, pH 6,2-6,5
Szűrés Eheim Experience 150 full biológia töltettel, oldalpolcos előszűrés szivacs, mátrix és perlon, légpumpás szivacsszűrő, 2 oxydator mini 6%-os löttyel, égertoboz, catappa kéreg és levél, Ista talaj, redmoor gyökér, gyér világítás, nincs tápozás és CO2, de van Dennerle mineral és junkies pearls, GG bacter ae, mironekuton, black water powder, kizárólag minőségi GG, Shirakura, Dennerle, Hikari garnéla tápok, forrázott spenót, sütőtök, cukkini.
Pár oto és cory pygmi, meg 2 süncsiga a társbérlő.
Nulla alga, nincs se planária, se hydra.
Hol van mégis a bibi? Miért nem nyüzsőgnek a picik? Mit kellene másképp csinálnom?

A többi vízparaméter stimmel? Ammónia és leszármazottjaira gondolok. (Ilyenkor jól jön a gyorsteszt.)
A másik, amire gondolok, hogy a TDS mérődet mikor kalibráltad utoljára? Lehet, hogy már nem mér pontosan, és a kicsik ozmó-sokkot kaptak volna?
Csak tippelgetek, de remélem, hamarosan erre jár egy nálam hozzáértőbb, és segít.
 
Back
Oldal tetejére