• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

star67

Bölcs Ent
Sziasztok!

Bár anno elsők között regisztráltam a GA fórumon, és azóta is rendszeresen csodálom a többiek alkotásait, mivel az én akváriumaim és fotóim igen szerények, ezért sosem mertem naplót indítani.
Most azonban megígértem @Henriknek és tartozom vele @kmisi-nek, tehát belevágok.

Az alap egy már meglévő, működő CRS, CBS, taiwan low-tech.
Az akváriumot Rácz Dezső barátomtól kaptam, 70x27x27cm, amiből leválasztott 10cm-t és kialakított egy oldalsó szűrést benne.

Ez működött sikeresen egy éve, amolyan dzsungelként, microsorumok, süsswassertang és HM erdő, mindenféle koncepció nélkül.

Aztán jött Luigiék nyomán a buce őrület és az elhatározás: átalakítom.

20180202_141540-jpg.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
A visszarendezés gyorsan ment, mert csak egyetlen hatalmas dekor került be (40x20x20cm), igaz az fullra tömködve, kötözve, ragasztva bucékkal.
Ja, és @Henrik látatlanban is bízott bennem és rábeszélt a cameroon mossra és igaza lett, azóta hatalmasat fejlődött az is, nem is hittem volna, mohákkal eddig nem sok sikerem volt.

IMG_5664.JPG
 
A visszarendezés gyorsan ment, mert csak egyetlen hatalmas dekor került be (40x20x20cm), igaz az fullra tömködve, kötözve, ragasztva bucékkal.
Ja, és @Henrik látatlanban is bízott bennem és rábeszélt a cameroon mossra és igaza lett, azóta hatalmasat fejlődött az is, nem is hittem volna, mohákkal eddig nem sok sikerem volt.

View attachment 53463
Külön még tetszik a szélen a blyxa. Az egyik kedvencem, de sajnos nálam már teltház van.
 
Na, és akkor a szokásos, száraz adatok:

Akvárium: 70 x 27 x 27, amiből oldalszűrőnek 10cm van leválasztva.

Világítás: ISTA Energy Save 60 led light dimmelve, napi 6 órában

Szűrés: oldalszűrő (szivacs, bio rio, perlon) + Eheim Experience 150 (Matrix, Seachem Purigen) dennerle lilly pipe (@Jopet) + Ista szivacsszűrő Sicce légpumpa

Talaj: Aquatic Nature Shrimp Soil

Dekoráció: redmoor gyökér 40 x 20 x 20 cm @kmisi nagylelkű ajándéka, amit ezúton is ismételten köszönök neki.

Borneowild cactus, imádják a garnélák, remek buce ültetőhely.

Üveg etetőtál. (GA-ból valami brutál drága, de bevált!)

Növények: kb. 30 féle buce Luigiék átrendezéséből, meg normál tövek szintén tőlük(mini coin, kedagang mini és purple, velvet brown, mini neadle leaf);

3 bokornyi ezsolt ajándéka (purple vagy rainbow? Bocsi, de a fajtákat mindig elfelejtem!)

Blyxa a korábbi elrendezésből átmentve és tsokee bokraival feldúsítva.

Cameroon moss @Henriktől, csak úgy kipróbálásra. Remekül érzik magukat, ezerrel hajtanak.

Tripartita japan, sokadik nekifutásom, nagyon kis sikerrel.

Taiwan garnélák, CRS, CBS, sakurák, 2 cory pygmeus, 2 habrosus, 2 oto, 10 brigi

TDS: 130-150 között (Salty Shrimp GH+, Black water)

pH: 6.5

hőmérséklet: 22-24 fok között, nyári hűtés PC ventivel, vezérléssel.

Etetés: GlasGarten, Dennerle snow pops, Crusta Gran, Shriakura chi ebi, forrázott zöldségek, dió/cseresznye és eperfa levelek, catappa levél és kéreg, éger toboz
 
Back
Oldal tetejére