• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Holnap heti szokásos vízcsere. Mivel van két petés CBS, amik hamarosan elengedik a piciket, mindig ott motoszkál bennem, mi lenne jobb: ha kihagynám a vízcserét és nem sokkolnám őket az alacsonyabb TDS-sel, vagy azzal ártok nekik többet, ha a terhelt vizet hagyom bent?(n)

Megyek, alszom rá egyet!
 
Sajnos továbbra sem működik az a funkció, hogy a napló mellé képet lehessen csatolni, nekem legalábbis nem sikerül.

További rossz hír, hogy a pogoból egyetlen darab maradt meg és a reinickii fele is szétolvadt.:cry:
A buce bimbója viszont hamarosan kipattan, és úgy tűnik a riccardia is megtapadt, nem barnul, aminek nagyon örülök.
DADEF789-F5D3-4325-8634-5F4452EE76EB.jpeg
Ami meg még ennél is nagyobb boldogság, hogy a hétvégi vízcsere, szűrőtakarítás és moharendezgetés után előkerült pár CRS és CBS csöppség.
Nagyon remélem, megmaradnak a pöttömök, mert férnének még bőven a medencébe!:D
864612C4-180A-41C7-A397-81DEF581E991.jpeg BCC9D87B-2EAD-4EA4-B398-E890F2B9A0F0.jpeg
 
Mivel rajongok az emers növényes részekért, de nekem sosem nőnek víz fölé ( még alatta is nehezen:love:), de @keszalvo akváriumánál láttam a Sascha Hoyer-féle előnevelt, aztán akasztóval félig belógatott wabi golyót, ami egyből megtetszett és azóta is piszkálja a fantáziámat.
Szerintetek az működhetne ebben?
 
Mivel rajongok az emers növényes részekért, de nekem sosem nőnek víz fölé ( még alatta is nehezen:love:), de @keszalvo akváriumánál láttam a Sascha Hoyer-féle előnevelt, aztán akasztóval félig belógatott wabi golyót, ami egyből megtetszett és azóta is piszkálja a fantáziámat.
Szerintetek az működhetne ebben?
Amíg nem próbálod ki, nem tudhatod. ;)
 
Próbáltam a pogot, a reinickiit is. Vesztükre.:banghead:
Rengeteg bejegyzést, videót néztem ebben a témában, de nem tudom, melyik lenne a legjobb megoldás.
Kész midori golyó vagy gyúrni növényes talajból? Tegyek bele kókuszrostot vagy tőzeget?
Borítsam be mohával vagy egyszerű hajháló is összefogja. Eleve emers nyesedékkel szúrkáljam, kötözzem vagy dobozos zselés, invitro jobb lenne indításkor?
Nem lehet túl nagy, max.teniszlabdányi. Ehhez milyen növény lenne jó?
 
Próbáltam a pogot, a reinickiit is. Vesztükre.:banghead:
Rengeteg bejegyzést, videót néztem ebben a témában, de nem tudom, melyik lenne a legjobb megoldás.
Kész midori golyó vagy gyúrni növényes talajból? Tegyek bele kókuszrostot vagy tőzeget?
Borítsam be mohával vagy egyszerű hajháló is összefogja. Eleve emers nyesedékkel szúrkáljam, kötözzem vagy dobozos zselés, invitro jobb lenne indításkor?
Nem lehet túl nagy, max.teniszlabdányi. Ehhez milyen növény lenne jó?
Fogalmam sincs, egyik kérdésedre se tudom a választ. :D Nálam egyedül az indiai vízicsillag érzi jól magát a víz felett. Most HC-t raktam a fára a vízszint mellé, meg kétféle mohát. Passz, hogy kisül-e belőle valami jó, próbálkozok.
Nigro blogján olvastam egy jó leírást ezekről a gömbökről, szerintem növények is vannak ajánlva.
 
Újból megköszönve Ritáéknak a lehetőséget, hogy kipróbálhattam a reinickiit, kiderült, hogy ehhez nulla a fényem és szétfoszlott az egész.
Kiszedtem a blyxa és tripartita sarkot is, talán egy pár tő crypto kerül majd a helyükre.
IMG_5854.JPG
 
Back
Oldal tetejére