• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

No, ma vettem JBL GH és KH tesztet és a következő értékeket mértem.
GH 5
KH 6
PH 6

Kizárólag RO vizet használok, Salty Shrimp GH+ porral sózom vissza, TDS 130, hőmérséklet 23 fok alatt.
Kő egyáltalán nincs benne, Aquatic Nature Shrimp Soil talaj van benne egy éve, nem tápozok semmivel, szűrés Eheim Experience 150, matrix töltettel.
Bacter AE megy és garnélatápok.

Mitől ilyen magas a KH és hogyan csökkenthető?

Az ötleteket, segítséget, hozzászólásokat előre is köszönöm.
 
@nemjo ? :) Mit tudsz hozzáfűzni? 😏🙄🤔

én tesztelném a tesztet!
;)

Boltból hordtam én is, amíg egyszer nagyon elcsúszott a pH-m és rámértem.
A RO-nak árult víz 130 körüli tds és 7pH volt.
Gyorsan elmentem @dexkill -hez, ő mért egy kontrolt + ellátott RO-val amíg megjött a GA-ból a saját berendezésem ...
A boltokban is emberek dolgoznak és simán lehet, hogy sz@rtak membránt cserélni.
 
Köszi, de a tesztet is tegnap vettem.
Majd megkérek még másokat is, hogy mérjenek rá ellenőrzésként a vizemre.
A bolti vizem TDS értéke 004
Mérek majd rá PH-t, meg a többit is, de azzal nem lehet hiba.

Majd megerősítenek (vagy cáfolnak) a vízkémikusok, de a mért értékek alapján a vized szikes, ha a Kh magasabb, mint a Gh.
A legegyszerűbben úgy tudod rövidre zárni, ha viszel az akváriumodból vizet a GA-ba és kérsz egy analízist. Az pontos lesz ...
 
No, ma vettem JBL GH és KH tesztet és a következő értékeket mértem.
GH 5
KH 6
PH 6

Kizárólag RO vizet használok, Salty Shrimp GH+ porral sózom vissza, TDS 130, hőmérséklet 23 fok alatt.
Kő egyáltalán nincs benne, Aquatic Nature Shrimp Soil talaj van benne egy éve, nem tápozok semmivel, szűrés Eheim Experience 150, matrix töltettel.
Bacter AE megy és garnélatápok.

Mitől ilyen magas a KH és hogyan csökkenthető?

Az ötleteket, segítséget, hozzászólásokat előre is köszönöm.

Anomália, mert ki van zárva, hogy Kh 6 mellett a pH 6 legyen.

Sőt, a mátrix alapból emeli a pH-t, szóval a kettő együtt elképzelhetetlen számomra.
 
Majd megerősítenek (vagy cáfolnak) a vízkémikusok, de a mért értékek alapján a vized szikes, ha a Kh magasabb, mint a Gh.
A legegyszerűbben úgy tudod rövidre zárni, ha viszel az akváriumodból vizet a GA-ba és kérsz egy analízist. Az pontos lesz ...

Akkor ez lesz!
Holnap viszek nekik egy vödörrel, aztán meglátjuk, mit mondanak a szakértők.;)
 
Megvolt a nagy mérés!
Köszönöm @Nigro végtelen türelmét és @inadsz Dani sas szemét a löttyök és a színskála összevetésekor.:)
A gyors csíkteszt és a csepegtetős nem volt teljes fedésben, így nem lettünk sokkal okosabbak, de a PH valóban 6 vagy még kicsivel alatta, GH4, KH 0 és 2, NO3 50 körül, utána szinte nulla!
Szóval, megszavaztuk, hogy jó ez így, aztán majd alakul a csemeték cseperedése.

Azért persze vettem gyorsan egy GG shrimp lollies 4in 1 garnéla nyalókát és egy zacsi GG Snow flakes kaját, elvégre ünnepi hétvége van, kényeztetem kicsit a jószágokat is!😜
 
Megvolt a nagy mérés!
Köszönöm @Nigro végtelen türelmét és @inadsz Dani sas szemét a löttyök és a színskála összevetésekor.:)
A gyors csíkteszt és a csepegtetős nem volt teljes fedésben, így nem lettünk sokkal okosabbak, de a PH valóban 6 vagy még kicsivel alatta, GH4, KH 0 és 2, NO3 50 körül, utána szinte nulla!
Szóval, megszavaztuk, hogy jó ez így, aztán majd alakul a csemeték cseperedése.

Azért persze vettem gyorsan egy GG shrimp lollies 4in 1 garnéla nyalókát és egy zacsi GG Snow flakes kaját, elvégre ünnepi hétvége van, kényeztetem kicsit a jószágokat is!😜

Azért a Gh 4 - Kh 0 jobban hangzik, mint a Gh 5 - Kh 6 !
:)
 
Nem kíméllek benneteket az ünnepek alatt sem, gondoltam szennyezem a fórumot pár sz💩r fotóval!
Buce bimbó tegnap és ma.
 

Attachments

  • 7282912F-50E9-4CAA-B12B-DB05A908A678.jpeg
    7282912F-50E9-4CAA-B12B-DB05A908A678.jpeg
    58.4 KB · Megtekintések: 21
  • 222BB24C-81DA-4830-A1A0-D81F7E9E6E70.jpeg
    222BB24C-81DA-4830-A1A0-D81F7E9E6E70.jpeg
    57.3 KB · Megtekintések: 23
Back
Oldal tetejére