• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Misifája

Ma az egyik mama kezdte elengedni a kis babákat, láttam is, hová bújt és azon a környéken bukkantak fel a szinte még áttetsző csíkos csöppségek.
Gyorsan barkácsoltam egy műanyag edény és nejlon térdharisnya segítségével egy úszó ketrecet, amibe sikerült kivadásznom 3 bébit és egy frissen kikelt cory ivadékot, hátha a saját vizükben, de senkitől sem zavarva több tudna felcseperedni. Kis moha van benne, meg úszó növény árnyékolni, és adagolom nekik a vízbe a tápokat, ami a harisnyán át hozzájuk is jut.
Majd lövök róla képet, de már lekapcsolt mára a lámpájuk.
Drukkoljatok!
 
A nőstény tigrisek között olyan nyergesek vannak, hogy lovagolni lehetne rajtuk, mégsem petésednek.
A picik DIY nevelő karanténja egyelőre sikeresen működik, szerencsére szépen cseperednek. Kb.egy tucat csöppséget sikerült befognom.
Pár hét és visszaengedem őket a nagyok közé.
 
A TERMÉSZET CSODÁJA!🤪

A munkahelyemen indítottam egy full garnélás kockát racoon tiger csapattal (köszi @T.Norbee ), amiből hamarosan lett 3 petés mama, akik mostanság kellene elengedjék a kicsiket.
Szóval, alig tudok dolgozni, mert folyton az üvegre tapadok, hátha meglátok egy kis pizsamás garnéla babát. Erre reggel alig hittem a szememnek, amikor a mohából előúszott egy kis sterbai cory csemete!:unsure:
A halasból átmentett mohában lehetett ikra, ami a garnélásban zavartalanul kikelt és felcseperedett.


Lehet, inkább velük kellene próbálkoznom, mert a garnélás vonal elég szaggatott nálam.☹
 

Attachments

  • IMG_6680.JPG
    IMG_6680.JPG
    274.8 KB · Megtekintések: 47
A TERMÉSZET CSODÁJA!🤪

A munkahelyemen indítottam egy full garnélás kockát racoon tiger csapattal (köszi @T.Norbee ), amiből hamarosan lett 3 petés mama, akik mostanság kellene elengedjék a kicsiket.
Szóval, alig tudok dolgozni, mert folyton az üvegre tapadok, hátha meglátok egy kis pizsamás garnéla babát. Erre reggel alig hittem a szememnek, amikor a mohából előúszott egy kis sterbai cory csemete!:unsure:
A halasból átmentett mohában lehetett ikra, ami a garnélásban zavartalanul kikelt és felcseperedett.


Lehet, inkább velük kellene próbálkoznom, mert a garnélás vonal elég szaggatott nálam.☹
ez egy mini gömbhal :D
 
Hát, nálam - sajnos- egyelőre biztosan nincsenek százan, de még a pygmik és csipegetik alul és pár óra alatt szabályosan tisztára nyalják és csak a csupasz hurkapálca marad. Az enyémek az artémiást imádják a legjobban, de volt olyan ízű bevonat, amin azért egy napig nyammogtak.😋
Viszont picurkát a közelébe sem engednek, ez kizárólag a nagyok terülj terülj asztalkája.
 
Azért legalább a bucék terén nem kell szégyenkeznem. Szinte mindegyiken van bimbó, amint az egyik elnyílik, már pattan is ki a másik!77427
 

Attachments

  • 3D19AA38-CD16-4306-93E3-090BB4B05E83.jpeg
    3D19AA38-CD16-4306-93E3-090BB4B05E83.jpeg
    125.6 KB · Megtekintések: 9
  • CE25A3D3-94A0-45C4-8E74-6DF7302F26A2.jpeg
    CE25A3D3-94A0-45C4-8E74-6DF7302F26A2.jpeg
    59.9 KB · Megtekintések: 7
Mivel én csak pH-t és TDS-t szoktam mérni, keresnék valakit, aki bevállalná, hogy egyszer mér nálam Gh-t és Kh-t, mert elképzelhető, ezeknek az értéke olyan magas vagy alacsony, amiért nem megfelelő a vizem és ezért nem maradnak meg a picik.
Amúgy az RO vizet Salty Shrimp Gh+ sóval állítom be 130 körüli értékre vízcserék alkalmával, de mást nem adagolok.

Előre is köszönöm a segítséget.
 
Köszi, bár én már kicsit óvatosabb duhaj vagyok, mert tapasztalatom szerint petés ugyan sokszor van, de picurkák csak ritkán. De hátha most, és esetleg egyből valami tibee! Merjünk nagyot álmodni, igaz?😜
 
Back
Oldal tetejére