• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

@Évi55-ről tud valaki valamit?
Olyan ígéretesen indult a kis akváriuma, olyan kedves posztjai, képei voltak, aztán lassan egy éve semmi hír felőle.


Jó lenne hallani róla! Személyesen is találkoztunk, adtam neki pár növényt és pár jó tanácsot. Remélem rendben van minden!
 
@Évi55-ről tud valaki valamit?
Olyan ígéretesen indult a kis akváriuma, olyan kedves posztjai, képei voltak, aztán lassan egy éve semmi hír felőle.
Köszönöm kedves szavaid, jólesett nagyon. :-D
Anyukám betegsége majd halála megakasztott az akvárium életének rögzítésében.
Az akvárium köszöni szépen, jól van. Barnapl-től kapott növényekből egy dzsungel lett. Munkatársam gondolkozik növényes akvárium indításán, így az erőteljesebb ritkítást még tolom.
 
Annak azért nagyon örülök, hogy a nehézségek és tragédiák ellenére is ápolgatod a kockát. Az akvarisztika a lelket is gyógyítja.
Ha bármiben segíthetünk, csak szólj!
Köszönöm az újabb kedves szavaid. Megnyugtató tényleg a zöld látvány a szobában, különösen a téli ködös, borús napokon, fényt hoz az ember életébe. :) Ha az ember lelkében is ború van, akkor meg tényleg nyugtató látvány.
 
Köszönöm az újabb kedves szavaid. Megnyugtató tényleg a zöld látvány a szobában, különösen a téli ködös, borús napokon, fényt hoz az ember életébe. :) Ha az ember lelkében is ború van, akkor meg tényleg nyugtató látvány.
Ez szent igaz. Nekm sokat segít, amir lenyom a depresszió és a pánikzavar kombója.
Tényleg, ahogy @star67 Csilla is írta, ha valami kell, vagy segítség - még, ha oly távolról is - csak küldj egy üzit, és akcióba lendülünk.
 
Jelen állapotában ilyen. Már hónapok óta van egy gondolat, hogy ritkítani kellene. De némelyik növény a szívemhez nőtt... legszívesebben megtartanám azokat is...Így kezdődik az akváriumgyűjtés?! Kigyógyulhatok belőle? Félek, hogy újabb akváriumot indítok. Nem nagyot, csak egy harminc litereset. Csak a szűrővásárlás riaszt el.
 

Attachments

  • IMG_20200723_195725.jpg
    IMG_20200723_195725.jpg
    304.2 KB · Megtekintések: 42
Munkatársamnak adtam egyszerűbb fajta növénykéket indításnak. Tegnap este boldogan küldte az első élőlényről az akváriumban - egy hólyagcsigáról - a képet. Rögtön eszembe jutott, hogy nekem egy postakürtcsiga volt az első... aztán egy narancs garnéla volt a favorit, nem tudtam betellni vele. Emlékeztek az elsőre?? Naná, hogy igen!!
 
Na, lehet, hogy hamarabb eljön a másodakvárium vásárlás ideje. Este észrevettem, hogy az egyik Galaxy razbóra oldalán van egy fényes fehér kinövés, mintha pattanás lenne, amit legszívesebben kinyomna/szedne az ember. Élénk, nem dörgölődzik, ezt leszámítva semmi baja látszólag. Valamilyen parazitára gyanakszom. Arra gondoltam, hogy a halacsokat kivadászom, külön kezelem őket, a növényes meg élje világát a garnikkal, csiguszokkal karöltve. Ha parazita, egy idő múlva éhenhalnak hal hiányában. Jó az elgondolás?
 
Na, lehet, hogy hamarabb eljön a másodakvárium vásárlás ideje. Este észrevettem, hogy az egyik Galaxy razbóra oldalán van egy fényes fehér kinövés, mintha pattanás lenne, amit legszívesebben kinyomna/szedne az ember. Élénk, nem dörgölődzik, ezt leszámítva semmi baja látszólag. Valamilyen parazitára gyanakszom. Arra gondoltam, hogy a halacsokat kivadászom, külön kezelem őket, a növényes meg élje világát a garnikkal, csiguszokkal karöltve. Ha parazita, egy idő múlva éhenhalnak hal hiányában. Jó az elgondolás?
Látatlanban képtelenség a diagnosztizálás.
2-4 fotó különböző szögből sokat segítene, hogy segíthessek.
 
Elmentem az egyik helyi állati boltba, ott az eladó arra tippelt, hogy elképzelhető, hogy ez egy daganat. Másnapra ez a fehér pattanásszerű kinövés kifakadt. A halacska köszöni szépen, jól van. Élénk, eszik, nem dörgölődzik. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett ez.
 
Jelen állapotában ilyen. Már hónapok óta van egy gondolat, hogy ritkítani kellene. De némelyik növény a szívemhez nőtt... legszívesebben megtartanám azokat is...Így kezdődik az akváriumgyűjtés?! Kigyógyulhatok belőle? Félek, hogy újabb akváriumot indítok.
Igen Évi, ez az akvakertész szenvedélybetegség biztos tünete.😷
Amúgy egy harmincas szépen elketyeg egy nagyobb akasztós vagy egy kisebb külső szűrővel. Egyik sem horror ár, főleg szépen karbantartott használt példány, és a tisztítása sem napi meló.
VÁGJ BELE!!!!!!!!
 
Back
Oldal tetejére