• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

Felbuzdulva, hogy él és virul, Szegeden vettünk még pár lényt. :) Kicsit nagyobb ott a választék, mint helyben. (Irígykedek is, mikor pesti mondja, hogy beugrott a GA-ba.
A szegedi boltban vettem 5 db Neocaridina Davidi Orange-t, 6 db amano garnélát és 4 db blue garnélát. Utóbbihoz hozzátenném, hogy rákérdeztem, hogy mi tartható együtt a naranccsal, nem fog-e összeívni, a kéket ajánlotta a hölgy. Aztán, mivel nem volt se ott, se a honlapjukon kiírva a latin neve, így rákérdeztem e-mailben is. Az volt a válasz, hogy a neten találok leírást (blue dream shrink). A latin nevét a mai napig se tudom, mert ezen a fantázia neven kettő variáció is lehetséges. Mikor rákérdeztem, hogy össze fognak-e ívni, keveredni fog-e a szín, vadassá alakulnak-e az utódok, az volt a válasz, hogy tenyésztéssel nem foglalkoznak... No comment. :-(
Eldöntöttem, hogy mivel mindkettő tetszik, ha (valószínűleg) összekeverednek, a nekem nem tetsző utódokat a helyi állatkereskedésbe viszem.


A kék is Neocaridina, össze fognak ívni. /Én Neocaridina blue dream néven ismerem őket./ De -tapasztalataim alapján- kell 2-3 generáció, mire nagyaszámban jelennek meg a csúnyábbak.
Hogy lesz-e türelmed az utódokat kiválogatni, az csak rajtad múlik. ;) Ha meg nem lenne, akkor indítás garnelaszinenkent uj AQ-t!:love::love:
 
A kék is Neocaridina, össze fognak ívni. /Én Neocaridina blue dream néven ismerem őket./ De -tapasztalataim alapján- kell 2-3 generáció, mire nagyaszámban jelennek meg a csúnyábbak.
Hogy lesz-e türelmed az utódokat kiválogatni, az csak rajtad múlik. ;) Ha meg nem lenne, akkor indítás garnelaszinenkent uj AQ-t!:love::love:
Ajjaj, kitör majd nálam is az akvaláz?! Még csak kezdeti tünetek vannak... de egy kis nano... :-D
 
Beszállok követni a naplót. :)
Én még a tanulás fázisában vagyok, de tetszik az akvád. A sok képet látva gondolo te is elégedett vagy. :)
 
Beszállok követni a naplót. :)
Én még a tanulás fázisában vagyok, de tetszik az akvád. A sok képet látva gondolo te is elégedett vagy. :)
Én is a tanulás fázisában vagyok, csak gyakorlati szinten.
Annyira el lehet merülni az apró részletekben, változásokban... imádom. :)
 
Kezdő vagyok, nem vitás...
Tudom, hogy a garnélák vedlenek, sokszor abba is pusztulnak bele. Nekik való kaja, vitamin, ásványi anyagok segítenek nekik.
Ma megtaláltam a harmadik halott 20190113_155550.jpgamanomat... aztán nem kis örömömre és megdöbbenésemre, rájöttem, hogy ez csak egy levedlett kitinpáncél!!!!
20190113_155339.jpg
 
Éééés, láss csodát! Rögtön előmasírozott 5 db amano! :love:(Az egy mínusz az eredeti állományhoz képest az a példány, melyet agyonnyomtam a szívó ággal...):whistle:
 
Ja, és mielőtt beleraktam volna az üres garnélát a kukába, előtte tíz centivel kipottyant a kezemből. Átlátszó...színtelen...
 
Elkészült!!!! Ez a nap is eljött, készen lett a lámpatartó! Mivel férjemnek a 3D nyomtatás az egyik hobbija, nyomtatott nekem tartót. Ígéretet kaptam, hogy ha lesz fekete színű filamentje, akkor feketét is készít. :love: 20190113_202308.jpg

Következő nagyobb beruházás majd az üveg ki-befolyók lesznek.
 
Ja, és mielőtt beleraktam volna az üres garnélát a kukába, előtte tíz centivel kipottyant a kezemből. Átlátszó...színtelen...

Szia!
Üdv a fertőzöttek táborában! Csini kis kecót kaptak a garnuszok!
Az üres garnélát legközelebb nyugodtan hagyd benn, eleszegetik, értékes ásványi anyagokhoz jutnak ezáltal.
A színek keveredésével szép, érdekes példányok is létre tudnak jönni, erről @Szella tudna mesélni.
 
Felbuzdulva, hogy él és virul, Szegeden vettünk még pár lényt. :) Kicsit nagyobb ott a választék, mint helyben. (Irígykedek is, mikor pesti mondja, hogy beugrott a GA-ba.
A szegedi boltban vettem 5 db Neocaridina Davidi Orange-t, 6 db amano garnélát és 4 db blue garnélát. Utóbbihoz hozzátenném, hogy rákérdeztem, hogy mi tartható együtt a naranccsal, nem fog-e összeívni, a kéket ajánlotta a hölgy. Aztán, mivel nem volt se ott, se a honlapjukon kiírva a latin neve, így rákérdeztem e-mailben is. Az volt a válasz, hogy a neten találok leírást (blue dream shrink). A latin nevét a mai napig se tudom, mert ezen a fantázia neven kettő variáció is lehetséges. Mikor rákérdeztem, hogy össze fognak-e ívni, keveredni fog-e a szín, vadassá alakulnak-e az utódok, az volt a válasz, hogy tenyésztéssel nem foglalkoznak... No comment. :-(
Eldöntöttem, hogy mivel mindkettő tetszik, ha (valószínűleg) összekeverednek, a nekem nem tetsző utódokat a helyi állatkereskedésbe viszem.
sajnos össze fognak ívni. Mindkettő neocaridina.
 
Szia.
A különböző színű garnélák keveredésével valóban születnek különleges mintájú egyedek, de csak pár db. Viszont a többség seszínű vadas lesz, persze maradnak az eredeti színek is, de előfordúlhat, hogy idővel halványodni fognak a színek.

Nagyon jó lámpatartót sikerült készíteni. Gratula!

További jó garnélakukkolást kívánok.:)
 
Szia!
Üdv a fertőzöttek táborában! Csini kis kecót kaptak a garnuszok!
Az üres garnélát legközelebb nyugodtan hagyd benn, eleszegetik, értékes ásványi anyagokhoz jutnak ezáltal.
A színek keveredésével szép, érdekes példányok is létre tudnak jönni, erről @Szella tudna mesélni.
Legközelebb akkor benn hagyom. Mondom, kezdő vagyok. Ja, a tíz éves lánykám - mikor mutattam neki a "halott" garnélát - mi volt a reakciója? "Jé, ez a bőre?!"
Szóval, van hová fejlődnöm...

Köszönöm a támogató szavakat.
 
Szia.
A különböző színű garnélák keveredésével valóban születnek különleges mintájú egyedek, de csak pár db. Viszont a többség seszínű vadas lesz, persze maradnak az eredeti színek is, de előfordúlhat, hogy idővel halványodni fognak a színek.

Nagyon jó lámpatartót sikerült készíteni. Gratula!

További jó garnélakukkolást kívánok.:)
Szia! Majd próbálok szelektálni, de nem fogok most már megválni tőlük. A nekem nem tetszőeket majd továbbpasszolom. Ők már ide tartoznak, már egyéniségük van. :)

Lámpatartó párom tervezése. A két oldalt 2x 5 óra alatt nyomtatta ki. :) Több időbe került, kivárni, hogy sorra kerüljön az én kívánságom. (Egy új, nagyobb 3D nyomtató alkatrészeit készíti, amivel már nagyobb dolgokat is lehet nyomítani.)

Garnélakukkolás? Bevallom, most az a vágyam, hogy kilessem, hogyan bújnak ki a bőrükből... Na, akkor lesz aztán igazán garnélakukkolás! :)
 
Back
Oldal tetejére