• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

Szia! Majd próbálok szelektálni, de nem fogok most már megválni tőlük. A nekem nem tetszőeket majd továbbpasszolom. Ők már ide tartoznak, már egyéniségük van. :)

Lámpatartó párom tervezése. A két oldalt 2x 5 óra alatt nyomtatta ki. :) Több időbe került, kivárni, hogy sorra kerüljön az én kívánságom. (Egy új, nagyobb 3D nyomtató alkatrészeit készíti, amivel már nagyobb dolgokat is lehet nyomítani.)

Garnélakukkolás? Bevallom, most az a vágyam, hogy kilessem, hogyan bújnak ki a bőrükből... Na, akkor lesz aztán igazán garnélakukkolás! :)
Tényleg, volt már valakinek olyan sikerélménye, hogy megleshetett egy vedlést?
 
Tényleg, volt már valakinek olyan sikerélménye, hogy megleshetett egy vedlést?
Egyszer láttam, pedig már több mint 2 éve tartok garnélákat. A youtube-on láttam videót is. Seperc alatt kiugornak a régi ruhájukból. Megreped a háta közepén a páncél, úgy ugrik belőle. Nagyon érdekes volt.
 
Tényleg, volt már valakinek olyan sikerélménye, hogy megleshetett egy vedlést?


NEKEEEM najócsak részben.
Már egy éve tartok garnélákat, és nagyon perverz vagyok, hogyha az ő kukkolásukról van szó.
Első lépésben szépen elkezdik vakargatni a farkukat (ezt már sokszor láttam), a legtöbben ezt felváltva teszik: vakarózás-evés-vakarózás-majd a legtöbbször eltűnnek a susnyásban.

De nagyon brutális dolgot láttam tegnap, amit sokáig nem is tudtam magamban tisztázni (még most sem vagyok benne, hogy azt láttam, amit). Tehát, tegnap az egyik vakarózgatott, és nemsokára a többi garnéla közé került. Nem is néztem tovább-minek. Aztán csak tettem-vettem, és akarva akaratlanul elkeseredve láttam, hogy ,,Ó ne, megdöglött egy, a többi kannibál már eszi is"- amikor azt láttam, hogy az az egyed (amelyiket én szépen ,,döglöttnek" tituláltam) kapálózik. :O Teljesen hipnotizálva figyeltem az eseményeket, hogy öten-hatan csipkedik a kis praclijaikkal a kapálózót. Annyira meghökkentem, hogy mit csinálnak ezek, hogy az algakaparót odahúzva megzavartam őket.

Az eddig kapálózó (a "döglött") gyorsan elúszott egy ágra, majd elkezdett enni, majd vakarózni.

Nagyon nagy szomorúságomra el kellett mennem dolgozni, és nem tudtam megfigyelni, hogy mi lesz.

De összességében arra gondolok, hogy a vedléshez már nagyon közel álló példány régi páncáljét a többiek elkezdték leeszegetni. Lehetséges ez?
 
Tényleg, volt már valakinek olyan sikerélménye, hogy megleshetett egy vedlést?

Nekem eddig 2-szer sikerült látnom vedlést, úgyhogy nagyon szerencsésnek mondhatom magam. Először csak azt láttam, hogy pattan egy nagyot a garnéla, majd lengedezve hullik alá a régi gúgya, második alkalommal épp nagyítóval kukkoltam őket, és láttam az egész folyamatot. Az tűnt fel, hogy olyan volt a garnéla, mintha megnyúlt volna a kis képe - gondoltam is magamban, te jó ég, ezt meg mi lelte! - aztán láttam, hogy a kis csipeszeivel húzta le a bőrt a fejéről, majd mikor megrepedt a tarkójánál, rettentő elegánsan kilépett belőle.
Szerencse kell hozzá, hogy az ember elcsípjen egy ilyen pillanatot.
 
Ééés, újabb jövevények a láthatáron!
Az egyik garnéla petés. :)
Szépen előjött az akvárium elejére, legyezgette a petéket, igazi látványosságot nyújtott. Én viszont csak a második sorban kaptam csak helyet, ugyanis a lányaim elébemfurakodtak. Megörökíteni már csak akkor tudtam, mikor a nézőközönség elment előlem, a garnéla pefig visszavonult a háttérbe...20190122_205424.jpg
 
Ma egyszerre kettő! petés garnélát fedeztem fel! Éééés, egy pici garnélácskát! Nem ezeknek az ivadékát, hanem vagy az első garnélámét (mikor elhoztam, mintha petés lett volna, de nem voltam benne biztos), vagy a második szállítmánynál vettem egy gömbmohát, azon mintha láttam volna valamit. Íme a két petés: (az egyik az algámat tisztogatja...)
20190125_190421.jpg20190125_190347.jpg

És a kicsiről... hááát, ha jó a szemetek, akkor talán meglátjátok a vastag fa elágazásánál, narancssárga kis folt. A repedéstől jobbra.20190125_190152.jpg
 
Nagyon is látszik, nem olyan bébi már, de szép narancs.
Hamarosan elárasztanak a csöppségek, és hát ez a legjobb visszajelzése annak, hogy jól csinálod, amit csinálsz. Sikerült olyan környezetet alkotnod számukra, ahol szeretnek lenni, sokasodni.
Gratulálok, csak így tovább!
 
Nagyon is látszik, nem olyan bébi már, de szép narancs.
Hamarosan elárasztanak a csöppségek, és hát ez a legjobb visszajelzése annak, hogy jól csinálod, amit csinálsz. Sikerült olyan környezetet alkotnod számukra, ahol szeretnek lenni, sokasodni.
Gratulálok, csak így tovább!
Köszönöm biztató szavaid, én is erre jutottam, hogy nem teljesen reménytelen a helyzet. :) Aztán ha jönnek a mostani apróságok is...
 
Back
Oldal tetejére