• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MiniMax

bamboocha46

Tapasztalt kertész
Felbuzdulva, hogy él és virul, Szegeden vettünk még pár lényt. :) Kicsit nagyobb ott a választék, mint helyben. (Irígykedek is, mikor pesti mondja, hogy beugrott a GA-ba.
A szegedi boltban vettem 5 db Neocaridina Davidi Orange-t, 6 db amano garnélát és 4 db blue garnélát. Utóbbihoz hozzátenném, hogy rákérdeztem, hogy mi tartható együtt a naranccsal, nem fog-e összeívni, a kéket ajánlotta a hölgy. Aztán, mivel nem volt se ott, se a honlapjukon kiírva a latin neve, így rákérdeztem e-mailben is. Az volt a válasz, hogy a neten találok leírást (blue dream shrink). A latin nevét a mai napig se tudom, mert ezen a fantázia neven kettő variáció is lehetséges. Mikor rákérdeztem, hogy össze fognak-e ívni, keveredni fog-e a szín, vadassá alakulnak-e az utódok, az volt a válasz, hogy tenyésztéssel nem foglalkoznak... No comment. :-(
Eldöntöttem, hogy mivel mindkettő tetszik, ha (valószínűleg) összekeverednek, a nekem nem tetsző utódokat a helyi állatkereskedésbe viszem.

A kék is Neocaridina, össze fognak ívni. /Én Neocaridina blue dream néven ismerem őket./ De -tapasztalataim alapján- kell 2-3 generáció, mire nagyaszámban jelennek meg a csúnyábbak.
Hogy lesz-e türelmed az utódokat kiválogatni, az csak rajtad múlik. ;) Ha meg nem lenne, akkor indítás garnelaszinenkent uj AQ-t!:love::love:

Évi55

Kertész szaki
A kék is Neocaridina, össze fognak ívni. /Én Neocaridina blue dream néven ismerem őket./ De -tapasztalataim alapján- kell 2-3 generáció, mire nagyaszámban jelennek meg a csúnyábbak.
Hogy lesz-e türelmed az utódokat kiválogatni, az csak rajtad múlik. ;) Ha meg nem lenne, akkor indítás garnelaszinenkent uj AQ-t!:love::love:
Ajjaj, kitör majd nálam is az akvaláz?! Még csak kezdeti tünetek vannak... de egy kis nano... :-D

Beszállok követni a naplót. :)
Én még a tanulás fázisában vagyok, de tetszik az akvád. A sok képet látva gondolo te is elégedett vagy. :)

Évi55

Kertész szaki
Beszállok követni a naplót. :)
Én még a tanulás fázisában vagyok, de tetszik az akvád. A sok képet látva gondolo te is elégedett vagy. :)
Én is a tanulás fázisában vagyok, csak gyakorlati szinten.
Annyira el lehet merülni az apró részletekben, változásokban... imádom. :)

Évi55

Kertész szaki
Kezdő vagyok, nem vitás...
Tudom, hogy a garnélák vedlenek, sokszor abba is pusztulnak bele. Nekik való kaja, vitamin, ásványi anyagok segítenek nekik.
Ma megtaláltam a harmadik halott 20190113_155550.jpg amanomat... aztán nem kis örömömre és megdöbbenésemre, rájöttem, hogy ez csak egy levedlett kitinpáncél!!!!
20190113_155339.jpg

Évi55

Kertész szaki
Éééés, láss csodát! Rögtön előmasírozott 5 db amano! :love:(Az egy mínusz az eredeti állományhoz képest az a példány, melyet agyonnyomtam a szívó ággal...):whistle:

Évi55

Kertész szaki
Ja, és mielőtt beleraktam volna az üres garnélát a kukába, előtte tíz centivel kipottyant a kezemből. Átlátszó...színtelen...

evavigh

VIP kertész
Ja, és mielőtt beleraktam volna az üres garnélát a kukába, előtte tíz centivel kipottyant a kezemből. Átlátszó...színtelen...
Szia!
Üdv a fertőzöttek táborában! Csini kis kecót kaptak a garnuszok!
Az üres garnélát legközelebb nyugodtan hagyd benn, eleszegetik, értékes ásványi anyagokhoz jutnak ezáltal.
A színek keveredésével szép, érdekes példányok is létre tudnak jönni, erről @Szella tudna mesélni.

Felbuzdulva, hogy él és virul, Szegeden vettünk még pár lényt. :) Kicsit nagyobb ott a választék, mint helyben. (Irígykedek is, mikor pesti mondja, hogy beugrott a GA-ba.
A szegedi boltban vettem 5 db Neocaridina Davidi Orange-t, 6 db amano garnélát és 4 db blue garnélát. Utóbbihoz hozzátenném, hogy rákérdeztem, hogy mi tartható együtt a naranccsal, nem fog-e összeívni, a kéket ajánlotta a hölgy. Aztán, mivel nem volt se ott, se a honlapjukon kiírva a latin neve, így rákérdeztem e-mailben is. Az volt a válasz, hogy a neten találok leírást (blue dream shrink). A latin nevét a mai napig se tudom, mert ezen a fantázia neven kettő variáció is lehetséges. Mikor rákérdeztem, hogy össze fognak-e ívni, keveredni fog-e a szín, vadassá alakulnak-e az utódok, az volt a válasz, hogy tenyésztéssel nem foglalkoznak... No comment. :-(
Eldöntöttem, hogy mivel mindkettő tetszik, ha (valószínűleg) összekeverednek, a nekem nem tetsző utódokat a helyi állatkereskedésbe viszem.
sajnos össze fognak ívni. Mindkettő neocaridina.

Szella

VIP kertész
Szia.
A különböző színű garnélák keveredésével valóban születnek különleges mintájú egyedek, de csak pár db. Viszont a többség seszínű vadas lesz, persze maradnak az eredeti színek is, de előfordúlhat, hogy idővel halványodni fognak a színek.

Nagyon jó lámpatartót sikerült készíteni. Gratula!

További jó garnélakukkolást kívánok.:)

Évi55

Kertész szaki
Szia!
Üdv a fertőzöttek táborában! Csini kis kecót kaptak a garnuszok!
Az üres garnélát legközelebb nyugodtan hagyd benn, eleszegetik, értékes ásványi anyagokhoz jutnak ezáltal.
A színek keveredésével szép, érdekes példányok is létre tudnak jönni, erről @Szella tudna mesélni.
Legközelebb akkor benn hagyom. Mondom, kezdő vagyok. Ja, a tíz éves lánykám - mikor mutattam neki a "halott" garnélát - mi volt a reakciója? "Jé, ez a bőre?!"
Szóval, van hová fejlődnöm...

Köszönöm a támogató szavakat.

Évi55

Kertész szaki
Szia.
A különböző színű garnélák keveredésével valóban születnek különleges mintájú egyedek, de csak pár db. Viszont a többség seszínű vadas lesz, persze maradnak az eredeti színek is, de előfordúlhat, hogy idővel halványodni fognak a színek.

Nagyon jó lámpatartót sikerült készíteni. Gratula!

További jó garnélakukkolást kívánok.:)
Szia! Majd próbálok szelektálni, de nem fogok most már megválni tőlük. A nekem nem tetszőeket majd továbbpasszolom. Ők már ide tartoznak, már egyéniségük van. :)

Lámpatartó párom tervezése. A két oldalt 2x 5 óra alatt nyomtatta ki. :) Több időbe került, kivárni, hogy sorra kerüljön az én kívánságom. (Egy új, nagyobb 3D nyomtató alkatrészeit készíti, amivel már nagyobb dolgokat is lehet nyomítani.)

Garnélakukkolás? Bevallom, most az a vágyam, hogy kilessem, hogyan bújnak ki a bőrükből... Na, akkor lesz aztán igazán garnélakukkolás! :)

Oldal tetejére