• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mini holland

Szabó Henrik

Bölcs Ent
Mint tudjatok a koves akvariumot szet bontottam. Termeszetesen nem hagytam kiszaradni, igy egy kedvemre valo mini hollandot szeretnek belole. Nem a szigoru verseny szabalyai szerint.
Az alapok:
Akvárium: 60x30x35 5mm élcsiszolt opti white.
Szures: jbl e901 greenline.
Szuroanyag: full pumicit,felul dupla perlon.
Vilagitas: 10x3 watt rgb powerled, 2db aqualed panel, 2x19 watt.
Taptalaj: nutribase pro
Aljzat: flora base pro
Tapozas: flora grow pro (adagolas indulaskent heti 4ml)igeny szerinti dozis emeles. Seachem excel napi 1,5 ml.
Co2: nagynyomasu komplett rendszer aquario neo mini difivel.
Inditas: cl aqua start, cl bacto start, folytatas aqua care es bacto care.
Elolenyek: 10 db yellow sakura, 10+ boraras uropthalmoides, 2db oto. Mai nap birtokba is vettek a teruletuket.
Novenyzet:

A tobbi adatot holnap.
 
Utoljára módosított:
Inditas a megszokott modon, nem sporolva a joval. Alulra 5 liter nutri base taptalaj. Ra fedesnek 4 liter flora base aljzat.
IMG_20180818_181602_HDR.jpg IMG_20180818_181552_HDR.jpg IMG_20180818_195626_HDR.jpg IMG_20180818_181837_HDR.jpg
Olyan novenyeket valogattam ossze amik kifejlett allapotban sem annyira nagyok.
IMG_20180818_203028_HDR.jpg IMG_20180818_203032_HDR.jpg
Ez meg nyilvan nem a vegleges allapot, holnap folytatom az ultetest, es a matekolast mit hova tegyek meg.
Jelen pillanatban igy allok, meg elegge hianyos.
IMG_20180818_205339_HDR.jpg IMG_20180818_210259_HDR.jpg
 
Szia Henrik!

Sajnálom az előző berendezésedet, olyan jól indult!

Azt érzem, hogy a mennyiség kicsit a minőség rovására megy nálad (átlátom a helyzetet, mert pár éve hasonló cipőben jártam, mikor mindent akartam a Wabitól az emers kerten át a paludáriumig, mindenféle növényt, halat és a garnélákról már ne is beszéljünk - na persze ilyen a "szerelem"!), de az is igaz hogy így lehet a legtöbb tapasztalatot rövid idő alatt megszerezni.
Várom hogy mikor sikerül átlendülnöd ezen a stádiumon, hogy csak egy-két magas színvonalú medencét üzemeltess (mert benned is meg van az "X faktor")!
Minden esetre szurkolok hogy jól sikerüljön!

Hajrá!

A.ttila
 
Szia Henrik!

Sajnálom az előző berendezésedet, olyan jól indult!

Azt érzem, hogy a mennyiség kicsit a minőség rovására megy nálad (átlátom a helyzetet, mert pár éve hasonló cipőben jártam, mikor mindent akartam a Wabitól az emers kerten át a paludáriumig, mindenféle növényt, halat és a garnélákról már ne is beszéljünk - na persze ilyen a "szerelem"!), de az is igaz hogy így lehet a legtöbb tapasztalatot rövid idő alatt megszerezni.
Várom hogy mikor sikerül átlendülnöd ezen a stádiumon, hogy csak egy-két magas színvonalú medencét üzemeltess (mert benned is meg van az "X faktor")!
Minden esetre szurkolok hogy jól sikerüljön!

Hajrá!

A.ttila
Koszonom szepen Attila.
Minosegre sajna keptelen vagyok. Be kell latnom nem ertek hozza. A novenyekkel nincs baj, minosegben. Viszont a berendezeshez nem eleg a gyakorlat, vagy hogy egy vagy ket akvarium legyen csak amire jobban ra lehet allni. Kell latni benne a nem lathatot. Peldaul felesegemmel elmegyunk megnezni egy hazat, korbe nezek, nekem tetszik. Ő? 20 kulombozo dolgot fel tud sorolni mi nem jo ugy ahogy van, vagy hogyan kene at alakitani. Olyanokat mond, eszembe nem jutna. Szoval valahogy hianyzik belolem az a kepesseg, hogy lassam ami nem latszik. Valahogy mindig elfogadtam olyannak a dolgokat, amilyennek lattam. De kossz a drukkot.
 
Minosegre sajna keptelen vagyok.
Az előző berendezés indításával rácáfoltál!
Nekem rengeteget segített a legjobbak versenyfotóinak elemezgetése: dekorok elhelyezése, növénycsoportosítások, térhatás kialakítása, stb..., - rá fog állni a szemed egy idő után és aztán át tudod ültetni a gyakorlatba!


Jelen pillanatban igy allok, meg elegge hianyos.
A legtöbb holland így indul, aztán a metszések alkalmával sűrítik.

A.ttila
 
Az előző berendezés indításával rácáfoltál!
Nekem rengeteget segített a legjobbak versenyfotóinak elemezgetése: dekorok elhelyezése, növénycsoportosítások, térhatás kialakítása, stb..., - rá fog állni a szemed egy idő után és aztán át tudod ültetni a gyakorlatba!



A legtöbb holland így indul, aztán a metszések alkalmával sűrítik.

A.ttila
Nagyon szeretnem elsajatitani ezt a reszet.
 
Kisebből a Cryptocory flamingón és az Alternanthera reineckii minin kívül mást nem nagyon ismerek.

Staurogyne repens-könnyű tartani, akár előtéri növénynek is lehet használni. Olyan 3-10 cm magasra nő meg.
Lobelia cardinalis dwarf-tehát a törpe típusa. Ez olyan 15 cm magasra nő meg. Vigyázni kell vele, mert eléggé törékeny.
Pogostemon helferi- szintén alacsonyabb növény.
Ezek mondjuk nem színesek, de jól mutatnak csoportban.
 
Ez mivel lett megragasztva? Hasonlóan tört el az enyém is, de a gél pillanatragasztó nem fogta meg. Van itthon ragasztópisztolyom, azzal tudnék még próbálkozni.
Ne tedd. Nem fogja meg. Ez szilikat ragaszto. Mindent ragaszt ami homok, kő, mindegy, hogy ulledeki vagy vulkanikus. Az uveg meg ugye homok :eek:
Nagyon szivesen megragasztom neked. Ott, soha tobbe nem fog eltorni. Az atomizeremet is ezzel ragasztottam meg. Jo lett
:)
 
Ok. Szavadon foglak.

Itt van egy kép amin eggyütt van a Stau és a Törpe lobélia. Azért jó ez a kép, mert jól látszik rajta, hogy a Lobélia magasabb és kerek levelű míg a Stau alacsonyabb és hosszúkás levelű. Ez így egy jó párosítás.
received_2092742287710519.jpeg
A lényeg az, hogy az egymás közelébe ültetett növények különböző formájúak. Ezért jó növény a Pogostemon helferi is a különleges leveleivel.Az A. Reineckii mini pedig színével emelkedik ki a többi közül. De itt is érdemes figyelni arra, hogy a színes növények ne legyenek egymás mellett, hanem legyen köztük zöld. Lehet variálni a színekkel és a formákkal(a levelek formájával). Én a Cryptocoryn flamingót egymás mellé ültetném.

Staut, helferit, lobéliát és rannunculust tudok adni pár tövet.
A Ranunculus induntatus is egy különleges levélformájú növény. Hasonlít a petrezselyemhez és kb. 10-15 cm.
(Bocs, most lehet hogy túl "zöld" voltam.)

Egyébként mi az a két levél nélküli "izé" az akváriumban?
 
Hollandban egyértelműen Niki és Attila a mindentudó, ők biztosan örömmel fognak segíteni növénylistával, növényekkel és ötletekkel is.

Engem, nem zavar, hogy nem csupán 1-2 profi versenyakváriumot alkotsz. Kellenek olyanok is, akik csak szerelemből akvarizálnak, kertészkednek, a saját és mások örömére, akik 2 perc alatt beszoktatják a garnélákat, nem tervezik hónapokig a scape-et, hanem durr a közepébe, aztán majd idővel és tapasztalattal alakul. Ha meg mégsem jön össze, akkor majd lesz más!

Viszont szerintem sem kell az elején teletömni, mert ha a táptól, fénytől majd beindulnak, még ritkítanod is kell őket!:D

Nagyon sok sikert és nulla algát kívánok hozzá!(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére