• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

IMG_20200927_210302.jpg
IMG_20200927_210010.jpg
A Heteranthera zosterifolia szépen kinőtte magát.
IMG_20200927_205600.jpg
A Sziámi algázók is növögetnek.

IMG_20200927_205624.jpg
Ez a pár szál maradt a Ludwigia repensből. Lehet a következő átrendezésnél a nagytestvérét, a Ludwigia glandolusát fogom ültetni.

IMG_20200927_205613.jpg
A Cryptocoryn albida elvan, de nem igazán gyarapodik. A Cryptocoryn flamingo viszont itt-ott már hozott új hajtásokat.
IMG_20200927_205656.jpgIMG_20200927_205548.jpg

Megcsináltam a vízcserét, a halaknál ma fagyikaja volt a menü.
Még megvan a kettő kis harcsa ivadék.
 
Utoljára módosított:
Az Endleres kis akváriumban nagyon elszaporodtak a csigák, oda 2 Helena csigát hoztam.

A 2 kis harcsa ivadék eltűnt. Azóta megint kikelt 3 db, de ha ők sem maradnak meg, akkor megszűntetem a külön akváriumot. Nem próbálkozok tovább. Ha lesz még ikra, akkor a garnélás/Endleres akváriumba kerülnek majd.
 
N
View attachment 96417
View attachment 96418
A Heteranthera zosterifolia szépen kinőtte magát.
View attachment 96424
A Sziámi algázók is növögetnek.

View attachment 96420
Ez a pár szál maradt a Ludwigia repensből. Lehet a következő átrendezésnél a nagytestvérét, a Ludwigia glandolusát fogom ültetni.

View attachment 96421
A Cryptocoryn albida elvan, de nem igazán gyarapodik. A Cryptocoryn flamingo viszont itt-ott már hozott új hajtásokat.
View attachment 96422View attachment 96423

Megcsináltam a vízcserét, a halaknál ma fagyikaja volt a menü.
Még megvan a kettő kis harcsa ivadék.
Nagyon szép! Gratulálok....és a növények is milyen egészségesek!!!
 
Kitakarítottam a Tetra szűrőt. Holnap vízcsere és a belső szűrőt is rendbe rakom. A növények gyorsan nőnek, a fonal algát továbbra is szedegetem. Már visszatettem a fűtőt az akváriumba. A garnélák eltűntek, eggyet sem látok már egy ideje. Majd restartnál kiderül vannak-e még.
Vettem egy széket az akvárium elé. :love:
IMG_20201015_203453.jpgIMG_20201015_205722.jpgIMG_20201015_203733.jpgIMG_20201015_204003.jpg
 
Azért ne kapkodd el azt a restartot, szerintem nagyon mutatós lett, szépen “összenőttek” a növények.👍🏻
 
A kis 31,5 literes garnélás,Endleres akváriumban az akasztós szűrőt kicseréltem az Eheim Classic 250-re. Eleinte Lily pipe-al működött, de az nagyon fodrozta a felszínt és etetéskor az Endlerek alig bírták elkapni a kaját. A Lily pipe helyett a Spin-t tettem be, így már okés minden.
 
Azért ne kapkodd el azt a restartot, szerintem nagyon mutatós lett, szépen “összenőttek” a növények.👍🏻
Nem kapkodom el. Mire mindent beszerzek, az legalább 2 hónap. Ebben a hónapban nem igazán tudtam az újraindításra költeni. Az az egy biztos, növényt nem kell vennem.:LOL:

A terv egyébként:
Jbl Volcano mineral emelésnek
Jbl Volcano powder
Jbl Plant soil
Jbl Orange homok
Lávakő van, de még lehet kellenek nagyobb darabok.
Hosszú vasfa darabok, amikre Monte carlo-t fogok kötözni(mohát nem akarok).
2 szigetes berendezést álmodtam meg, amiket a vasfa darabok ívelnek át.
 
A kis 31,5 literes garnélás,Endleres akváriumban az akasztós szűrőt kicseréltem az Eheim Classic 250-re. Eleinte Lily pipe-al működött, de az nagyon fodrozta a felszínt és etetéskor az Endlerek alig bírták elkapni a kaját. A Lily pipe helyett a Spin-t tettem be, így már okés minden.
És hol van róla kép?📸
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére