• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Sajnálatos módon visszatért a fonal alga, sőt az ecset alga mellett már szőr alga is megjelent a növények levelein és az esőztetőn is.
Ezért:
Átáltam gyakoribb vízcserére, most hetente 2x cserélek 25%-ot.
Kivettem az Anubias-os fát, leszedtem róla a növényeket és azok kaptak egy kis excelt+3 napig sötétben voltak. Egész jól sikerült az algátlanítás. Kerámiagyűrűket kötöztem rájuk nehezéknek és a mai vízcsere után visszakerültek az akváriumba.
Pár Microsorum és a Bolbitis egyelőre sötétben van. A Stem növényeket megmetszettem, csak az egészséges hajtásvégeket tettem vissza.
Mindkét szűrőt kitakarítottam, a Tetra szűrőbe tettem egy tasak aktív szenet is.
Lesz még mit csinálni, de egyelőre próbálom menteni a növényeket.
A halakat, garnélákat nem zavarja az alga. Ők csak kapirgálnak, a harcsák rendszeresen ikráznak, mindkét fajta.
A levegőztetőt most kivettem, a skimmer viszont folyamatosan megy.
A Csillától kapott úszónövények szépen szaporodnak.
Elrettentő képek következnek !!!
20200728_201523.jpg20200728_201612.jpg20200728_201721.jpg20200728_201704.jpg
Ma letakarítottam az esőztetőt, kiváncsi vagyok milyen gyorsan lesz újra algás.
 
Még tavasszal vettem az Ikeában egy csíráztató szettet, ami remekül bevált. Chili paprikát, paradicsomot, sivatagi rózsát, narancsot sikeresen nevelgettem benne. Most oda mentettem ki több fajta vizinövényt.
20200729_171846.jpg20200729_171851.jpg20200729_171858.jpg20200729_175406.jpg

A Cryptocoryn és a Microsorum levelei elfonnyadtak, de már kezdenek újra hajtani. Érdekes, hogy a többi növénynek semmi baja nem lett az átültetés után.
Manado, manaball keverék az aljzat, naponta többször permetezem.
A Hygrophila corymbosa compact, az akváriumban világoszöld színű, itt egy nap után besötétedtek a levelei. Ludwigia palustris, A. reineckki, Monte carlo, Penthorum sedoides, Staurogyne repes, Microsorum, Cryptocoryn, H. pinnatifida, H. Siamensis és egy stem növény van benne, aminek nem tudom a nevét.
 
Utoljára módosított:
Sajnálatos módon visszatért a fonal alga, sőt az ecset alga mellett már szőr alga is megjelent a növények levelein és az esőztetőn is.
Ezért:
Átáltam gyakoribb vízcserére, most hetente 2x cserélek 25%-ot.
Kivettem az Anubias-os fát, leszedtem róla a növényeket és azok kaptak egy kis excelt+3 napig sötétben voltak. Egész jól sikerült az algátlanítás. Kerámiagyűrűket kötöztem rájuk nehezéknek és a mai vízcsere után visszakerültek az akváriumba.
Pár Microsorum és a Bolbitis egyelőre sötétben van. A Stem növényeket megmetszettem, csak az egészséges hajtásvégeket tettem vissza.
Mindkét szűrőt kitakarítottam, a Tetra szűrőbe tettem egy tasak aktív szenet is.
Lesz még mit csinálni, de egyelőre próbálom menteni a növényeket.
A halakat, garnélákat nem zavarja az alga. Ők csak kapirgálnak, a harcsák rendszeresen ikráznak, mindkét fajta.
A levegőztetőt most kivettem, a skimmer viszont folyamatosan megy.
A Csillától kapott úszónövények szépen szaporodnak.
Elrettentő képek következnek !!!
View attachment 94174View attachment 94175View attachment 94176View attachment 94177
Ma letakarítottam az esőztetőt, kiváncsi vagyok milyen gyorsan lesz újra algás.
Pedig nagyon dizájnos volt így az esőztető 👍😁
 
Ugyan a héten már kirakarítottam a külső szűrőt, de ma megint szétszedtem és kicsit átrendeztem. A legalsó kosárból kiszedtem a bioball-t, helyette beraktam még egy szivacsot, így alul 2 szivacs van a kosárban. A többi változatlan, mátrix szerű anyag, a fölső kosárban plusz aktív szén és a perlon a tetején.
A belső szűrőt megint kitakarítottam. Abban csak szivacsok vannak, most kivettem a Purigent regenerálni. Eléggé elkoszolódott rövid időn belül.

A visszarakott Anubiasok levelei mállanak szét, ezeket szedegetem kifelé. A Crinum nagyon algás leveleit lecsipkedtem, az óriási Crypto növényekről pár öreg levelet leszedtem.

A Hygrophila corymbosa compact megnőtt, mióta megmetszettem és körülötte kiszedtem pár növényt.
20200802_133938.jpg

Visszaraktam a Bolbitist és a többi Microsorumot.
Egyelőre a fonal alga visszaszorult. Lekopogom. Továbbra is maradok a heti kétszeri vízcserénél.
Remélem jövő héten kedden ki tudok menni a GA-ba, akkor hozok algaevőket.
Ezt a két növényt akarom még beszerezni
Heteranthera zosterifolia

Hygrophilla difformis
 
Nagyon valószínű, hogy a következő restartnál kiszedem a belső szűrőt. Van itthon tartalékban egy Atman cf1000 szűrőm, ha kell azt még be tudom üzemelni a Tetra mellé.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére