• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Igen, a fonal alga mellett ecsetalga is van az akváriumban. De most nem az a lényeg, hanem a leveleken a kicsi gyöngyök-a kisebb fajta páncélosharcsák is hancúroztak.
20200506_205159.jpg
Ők voltak.
20200506_210130.jpg

Ez pedig az a Microsorum, amiről az összes levelet levágtam, csak a gyöktörzs maradt meg-kezd újra hajtani.
20200506_205857.jpg

Közös kép az akváriumokról.
20200505_201551.jpg

Bolyhoska az akvárium tetején.
20200505_201530.jpg
A Molly megint beteg, külön lett rakva. Ő van a fal melletti kis akváriumban.
 
20200521_202645.jpg20200521_202728.jpg
Holnap a belső szűrőt takarítom ki. Találtam pár db táptablettát a növényeknek, még azokat is ledugdosom. A skimmerhez beállítottam az időzítőt, 3 óránként fog menni 10 percet. Jövő hónapban pár hal beszerzése van tervben. Galaxy razbórákat és pár db algázó gébet szeretnék majd.
20200521_203915.jpg20200521_203835.jpg20200521_203706.jpg
 
View attachment 92241View attachment 92242
Holnap a belső szűrőt takarítom ki. Találtam pár db táptablettát a növényeknek, még azokat is ledugdosom. A skimmerhez beállítottam az időzítőt, 3 óránként fog menni 10 percet. Jövő hónapban pár hal beszerzése van tervben. Galaxy razbórákat és pár db algázó gébet szeretnék majd.
View attachment 92243View attachment 92244View attachment 92245
Ez a nagy akváriumod? És belső szűrővel tolod?
 
Üdv. Rég írtam már ide az akváriumról, nem véletlenül. A Fonal algától sehogy sem tudok megszabadúlni, sőt egyre több ecsetalga is van. Visszagondolva, amikor tele volt az akvárium fullra növényekkel, akkor nem volt alga semennyi. Szóval ismét teli fogom tenni az akváriumot növényekkel.

Technikailag annyit fogok változtatni, hogy a Tetra szűrőre esőztetőt fogok tenni. A CO2-t kikapcsoltam, alga szempontjából nem okozott változást.

Nagy munka volt, és még nem fejeztem be teljesen.

Kiszedtem a Bolbitist és a 4 féle Microsorumot. Az egészséges részeit meghagytam és kövekre kötöztem. Kikerült egy fa, amin a Microsuromok voltak.

Kiszedtem a 2 féle stem növényt és toppoltam őket. Eléggé fel voltak már kopaszodva.

Kivettem az Anubiasos nagy fát, az ecsetes leveleket leszedtem. A fát most a bal oldalra tettem át. A közéjük kerül HM-et kiszedegettem és egy kis csokorba elültettem.

Az Alternanthera reineckii-it is kivettem, azoknak alsó levelei algásodtak, ezeket még vissza kell tennem.

Egy helyi boltból szeteztem Ceratopteris-t (azt hiszem). Nem nézett ki jól, de ez egy gyors növekedésü növény, hátha megmarad. Tulajdonképpen Hygrophilla difformist szerettem volna,de az nem volt.

Kivettem a Blyx-át, mert az is ecsetes volt, de pótoltam kapott növényekből.

@star67 Csilla hozott jóóó sok növényt, amiket szintén felhasználtam.

Algamentesített Camerroon moha került még vissza.

Nagyon sok Monte carlo-t kaptam, azokat is elültettem. Kb. 2 hetet adok a harcsáknak és eltüntetik. De azért próbálkozom.

Itt van pár közbenső kép az átrendezésről.
20200628_111407.jpg20200628_120745.jpg

Itt pedig a még nem vége.
20200628_172417.jpg

Holnap még folytatom. Bár szombaton volt vízcsere, de mivel kissé megmozgattam a talajt, csinálok mégy eggyet, ha befejeztem.
 
A növények @Mr.Bob felszámolási ajándékából vannak, én csak közvetítő voltam.

Alakul szépen. Úszó növények is kerülnek végül bele?
A furán úszó hallal mi lett?
 
A növények @Mr.Bob felszámolási ajándékából vannak, én csak közvetítő voltam.

Alakul szépen. Úszó növények is kerülnek végül bele?
A furán úszó hallal mi lett?
Az úszónövényeket beraktam, került a kicsibe is. A kúszó növényből is tettem mindkét akváriumba. A Alternanthera-t és a Bucékat kell még beleraknom és az esőztetőt a szűrőre. Utána vízcsere.
Még nem vettem ki a halat. Utánanézek mi baja lehet, de valószínüleg az úszóholyagjával van baj.
Meg a hydrákkal is kell valamit kezdenem a kis akváriumban.

@Mr.Bob köszi a növényeket.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére