• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Ezért csináltam most úgy,hogy legyen elől üres rész. Végre többet látom a harcsákat.
20200412_144210.jpg

Volt egy kis darab fa, amire Microsoft Thor's hammer volt kötözve. Árnyékban volt, sajnos nem maradt rajta egy ép levél sem. Végül levágtam róla az összes levelet, csak a gyöktörzset hagytam meg és a bal hátsó sarokba tettem, hátha rendbe jön.
 
Azt a nagy széles levelű talán crypto bokrot sem fogod visszarakni, ami középen volt? Az annyira szép és különleges.
Blyxa ki ne maradjon!
Végül erősen kiszelektáltam a növényeket, de a Blyxa maradt. Szerencsére low techben nem nő annyira gyorsan.
Ma délután megint kergetőztek a harcsák, úgy tűnik nem zavarta meg őket, hogy az akváriumban matatok. A 3 Otocinclus is megvan még. 6 darab lazac van és a tőled kapott harcsák, és 2 Corydoras Pygmaeust láttam még.
Kár, hogy most sehol sem tudok halat venni, elférne itt 15-20 Galaxy razbóra.
 
Ami késik, nem múlik!
Gondolj arra, hogy a karantén idején felhalmozódik a tenyésztőknél a sok hal, és amint újraindul az élet a boltokban, nem győzől majd válogatni, annyi féle és fajta halacska lesz a kínálatban!
És mi lett a hatalmas mollyval? Őt nem láttam a felsorolásban!
Én ide amúgy simán el tudnék képzelni egy nagy csapat piros farkú hím guppit is, azok is jól mutatnának.;)
 
Ami késik, nem múlik!
Gondolj arra, hogy a karantén idején felhalmozódik a tenyésztőknél a sok hal, és amint újraindul az élet a boltokban, nem győzől majd válogatni, annyi féle és fajta halacska lesz a kínálatban!
És mi lett a hatalmas mollyval? Őt nem láttam a felsorolásban!
Én ide amúgy simán el tudnék képzelni egy nagy csapat piros farkú hím guppit is, azok is jól mutatnának.;)
Megvan a Molly is. Volt pár db guppim régebben, csak volt amelyik kiugrott, a többi elpusztult sajnos. A lágy víz nem tetszett nekik szerintem. A Galaxyt azért tartom jó választásnak, mert tartható lágy vízben és még lehet, hogy szaporodni is fog. Amellett csinos kis halacska.
 
Az átrendezés miatt előrehoztam a szűrőtakarítást. Ma a belső szűrőt takarítottam ki. Ide került még egy darab szivacs, és a perlonból is többet tettem bele. Adagoltam egy kis Seachem Stabilityt is.
Holnap majd a külső szűrőt takarítom ki, oda is fogok tenni még egy réteg szivacsot.
 
Kb. 80%-os "vízcserét" csináltam átrendezéskor, mert kicsit odébb kellett tenni az akváriumot.
@Zuzmi, ha jól emlékszem, a planária kezelés után te is cseréltél nagyobb adag vizet, de nálad az sem indította be őket. @Szella állománya, főleg az a tank nagyságú matróna nagyon termékeny.:giggle:
 
20200423_204442.jpg20200423_205059.jpg20200423_205109.jpg20200423_205919.jpg
Most már kevesebb fonal alga van.
Csökkentettem a világítás idejét egy órával, rendszeresen tápozok és excelt is adagolok. Kitakarítottam a szűrőket is.
Kérdés:jelentene-e valamit a fonal alga ellen, ha:
1. Éjszaka levegőztetnék
2. Nagynyomású CO2 beüzemelése minimumon.

Az átrendezésből megmaradt növényeknek indítottam egy teszt akváriumot, mattenfilter szűréssel. Nem szép, de most nem is kell annak lennie.
20200423_084452.jpg20200423_204500.jpg

Ez pedig a Bucés akvárium.
20200423_211851.jpg
Itt az állatok, a növények és az algák is jól érzik magukat. Lehet, hogy nem írtam korábban, de nemrég kicseréltem az eden 501 szűrőt a régi Eheim Classic 250-re. Esőztetővel működik.
 
Valamiért visszaesett a teljesítménye. Nem jöttem rá az okára.

Egy 30 litereshez az Eheim Classic 250 tökéletes. Nem folytom a szűrőt, hanem az esőztetőn jóval nagyobbra fúrtam a lyukakat. Amikor ebben az akváriumban volt a Bettám, akkor pedig spin kifolyóval működött. Ez egy Dennerle 30x30x35 cm-es akvárium.
Igen erre voltam kíváncsi. Többen panaszkodtak már a teljesítmény csökkenésére
 
20200430_204550.jpg
Volt egy kis hártya a víz felszínén, ami mára eltűnt. A víz kristálytiszta. 1 hete adtam 1-1 pumpa GA micromacro tápot. Tegnap este pedig 7 db Postakürt csigát tettem az akváriumba. Vízcsere még nem volt. Kíváncsi leszek, hogy a szűrőszivacs teljes felületén letelepednek-e majd a szűrőbaktériumok.

A nagy akváriumban sajnos a fonal alga továbbra is tartja magát.
20200430_204839.jpg20200430_204802.jpg20200430_204755.jpg20200430_204750.jpg20200430_204742.jpg20200430_204643.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére