• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Mindent bele

Szella

Legenda
Ezért csináltam most úgy,hogy legyen elől üres rész. Végre többet látom a harcsákat.
20200412_144210.jpg

Volt egy kis darab fa, amire Microsoft Thor's hammer volt kötözve. Árnyékban volt, sajnos nem maradt rajta egy ép levél sem. Végül levágtam róla az összes levelet, csak a gyöktörzset hagytam meg és a bal hátsó sarokba tettem, hátha rendbe jön.

Szella

Legenda
Azt a nagy széles levelű talán crypto bokrot sem fogod visszarakni, ami középen volt? Az annyira szép és különleges.
Blyxa ki ne maradjon!
Végül erősen kiszelektáltam a növényeket, de a Blyxa maradt. Szerencsére low techben nem nő annyira gyorsan.
Ma délután megint kergetőztek a harcsák, úgy tűnik nem zavarta meg őket, hogy az akváriumban matatok. A 3 Otocinclus is megvan még. 6 darab lazac van és a tőled kapott harcsák, és 2 Corydoras Pygmaeust láttam még.
Kár, hogy most sehol sem tudok halat venni, elférne itt 15-20 Galaxy razbóra.

star67

Legenda
Ami késik, nem múlik!
Gondolj arra, hogy a karantén idején felhalmozódik a tenyésztőknél a sok hal, és amint újraindul az élet a boltokban, nem győzől majd válogatni, annyi féle és fajta halacska lesz a kínálatban!
És mi lett a hatalmas mollyval? Őt nem láttam a felsorolásban!
Én ide amúgy simán el tudnék képzelni egy nagy csapat piros farkú hím guppit is, azok is jól mutatnának.;)

Szella

Legenda
Ami késik, nem múlik!
Gondolj arra, hogy a karantén idején felhalmozódik a tenyésztőknél a sok hal, és amint újraindul az élet a boltokban, nem győzől majd válogatni, annyi féle és fajta halacska lesz a kínálatban!
És mi lett a hatalmas mollyval? Őt nem láttam a felsorolásban!
Én ide amúgy simán el tudnék képzelni egy nagy csapat piros farkú hím guppit is, azok is jól mutatnának.;)
Megvan a Molly is. Volt pár db guppim régebben, csak volt amelyik kiugrott, a többi elpusztult sajnos. A lágy víz nem tetszett nekik szerintem. A Galaxyt azért tartom jó választásnak, mert tartható lágy vízben és még lehet, hogy szaporodni is fog. Amellett csinos kis halacska.

Szella

Legenda
Az átrendezés miatt előrehoztam a szűrőtakarítást. Ma a belső szűrőt takarítottam ki. Ide került még egy darab szivacs, és a perlonból is többet tettem bele. Adagoltam egy kis Seachem Stabilityt is.
Holnap majd a külső szűrőt takarítom ki, oda is fogok tenni még egy réteg szivacsot.

star67

Legenda
Kb. 80%-os "vízcserét" csináltam átrendezéskor, mert kicsit odébb kellett tenni az akváriumot.
@Zuzmi, ha jól emlékszem, a planária kezelés után te is cseréltél nagyobb adag vizet, de nálad az sem indította be őket. @Szella állománya, főleg az a tank nagyságú matróna nagyon termékeny.:giggle:

Szella

Legenda
20200423_204442.jpg 20200423_205059.jpg 20200423_205109.jpg 20200423_205919.jpg
Most már kevesebb fonal alga van.
Csökkentettem a világítás idejét egy órával, rendszeresen tápozok és excelt is adagolok. Kitakarítottam a szűrőket is.
Kérdés:jelentene-e valamit a fonal alga ellen, ha:
1. Éjszaka levegőztetnék
2. Nagynyomású CO2 beüzemelése minimumon.

Az átrendezésből megmaradt növényeknek indítottam egy teszt akváriumot, mattenfilter szűréssel. Nem szép, de most nem is kell annak lennie.
20200423_084452.jpg 20200423_204500.jpg

Ez pedig a Bucés akvárium.
20200423_211851.jpg
Itt az állatok, a növények és az algák is jól érzik magukat. Lehet, hogy nem írtam korábban, de nemrég kicseréltem az eden 501 szűrőt a régi eheim classic 250-re. Esőztetővel működik.

Bálint Nagy

VIP kertész
Valamiért visszaesett a teljesítménye. Nem jöttem rá az okára.

Egy 30 litereshez az Eheim classic 250 tökéletes. Nem folytom a szűrőt, hanem az esőztetőn jóval nagyobbra fúrtam a lyukakat. Amikor ebben az akváriumban volt a Bettám, akkor pedig spin kifolyóval működött. Ez egy Dennerle 30x30x35 cm-es akvárium.
Igen erre voltam kíváncsi. Többen panaszkodtak már a teljesítmény csökkenésére

Szella

Legenda
A mattenes akvárium
20200429_193619.jpg
Akvárium 45×24×30
A szivacs 3 centis Tm20.
A belső szűrő Resun king mini 200l/h.
Jbl manado dark.
10 wattos led lámpa.
Növények: Bucék, A. Reineckii mini, @star67 -tól H.pinnatifida UK, Lomariopsis lineata, Fontinalis sp. 'Willow'.
Indítás április 23.

Utoljára módosított:

Szella

Legenda
20200430_204550.jpg
Volt egy kis hártya a víz felszínén, ami mára eltűnt. A víz kristálytiszta. 1 hete adtam 1-1 pumpa GA micromacro tápot. Tegnap este pedig 7 db Postakürt csigát tettem az akváriumba. Vízcsere még nem volt. Kíváncsi leszek, hogy a szűrőszivacs teljes felületén letelepednek-e majd a szűrőbaktériumok.

A nagy akváriumban sajnos a fonal alga továbbra is tartja magát.
20200430_204839.jpg 20200430_204802.jpg 20200430_204755.jpg 20200430_204750.jpg 20200430_204742.jpg 20200430_204643.jpg

Oldal tetejére