• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Pár napja lejjebb vettem egy órával a világítás időtartamát. 2 okból. Az egyik a fonal alga. A másik, hogy az Ambúlia 8 óra világítás után a leveleit kezdte összezárni. Ezzel azt jelzi, hogy köszöni, neki ennyi elég volt.
Majd kiderül jól tettem-e.
A papírforma szerint 2×5290 lumen a világítás, az egyik led cső 9000kelvin a másik 6500kelvin.
 
Pár napja lejjebb vettem egy órával a világítás időtartamát. 2 okból. Az egyik a fonal alga. A másik, hogy az Ambúlia 8 óra világítás után a leveleit kezdte összezárni. Ezzel azt jelzi, hogy köszöni, neki ennyi elég volt.
Majd kiderül jól tettem-e.
A papírforma szerint 2×5290 lumen a világítás, az egyik led cső 9000kelvin a másik 6500kelvin.
És mit szól ehhez Bolyhoska?:unsure:
 
Blue jelly?
A növényeid annyira szépek, egészségesek, valamit nagyon jól csinálsz.🤗
Mit szólnak halucik a nagy átrendezéshez? Coryk gondolom egyből leikráznak.😆
 
Blue jelly?
A növényeid annyira szépek, egészségesek, valamit nagyon jól csinálsz.🤗
Mit szólnak halucik a nagy átrendezéshez? Coryk gondolom egyből leikráznak.😆
Még régebben szelektáltam ki a red rilik közül párat, amikben csak kevés volt a piros szín. A képen az egyik utód látható, neki csak az orrán van egy pici piros folt.
A coryk biztos leikráznak majd, elég kövérek a lányok mindkét fajtából.

Most megpróbálom úgy átrendezni az akváriumot, hogy több helyet hagyok a növényeknek. Pár növényfajtától megválok majd.Ez a 180 literes akvárium túl kicsi ennyi növénynek 😁.
 
Hát, hely éppen lenne egy kétszer ekkorának is, főleg ha lebontod a lépcsőt.;)
És kik lesznek a leszelktált áldozatok? Melyik növényektől fogsz megválni?
Mi az új koncepció?
 
Na, te aztán nem viccelsz!
Mekkora kádban várnak a sorukra?:unsure:
Ezek szerint akkor mégis csak belvágsz egy holland típusú növényesbe?
Mindent fotózz, nagyon kíváncsi vagyok!
 
20200411_225047.jpg
Itt már bent vannak a nagyobb fák a kötözhető növényekkel. A Bolbitisből csak mutatóba hagytam egy kicsit, és a hosszú levelű növény, ami a Valisneria-ra hasonlít, az nem fog visszakerülni.

Az esőztetőt próbaképpen tettem fel, hátha segít, hogy kevesebb fonal alga legyen az akváriumban (az áramlatot próbáltam eloszlatni vele), de ki kellett szednem, mert hangja volt. Majd kitalálok mást. Az ültetést holnapra hagyom.
 
Az akvárium mellé akartam tenni egy hosszúkás asztalt, amin régen a kis akvárium volt. Ehhez viszont 5 centivel odébb kellett tenni a nagy akváriumot. Mivel úgyis át akartam rendezni az akváriumot és majdnem az összes növényt kiszedtem, ezt is megcsináltuk édesanyámmal. Kevés vizet hagytam az akváriumban, így odébb tudtuk tolni.
20200411_122950.jpg
Vízcsere amúgy is esedékes volt.
 
Azt a nagy széles levelű talán crypto bokrot sem fogod visszarakni, ami középen volt? Az annyira szép és különleges.
Blyxa ki ne maradjon!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére