• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Este tévéztünk a cicával. Akciófilm volt. A cica is részt vett benne.
IMG_20200904_195941.jpg
A harcsák mindig elúsztak előle, de a Sziámikat és a Gébeket egyáltalán nem zavarta a macsek.

Mióta megy a CO2, többet látni az Oto-kat. A harcsák ritkábban jönnek elő, mióta a Sziámik és a Gébek megvannak, azok viszont mindig szem előtt vannak. Ma egy kis fagyasztott cyclopsot és tubifexet kaptak enni a halak.
A növények eregetik a buborékokat.
 
Az egyik kis harcsa úgy viselkedett mint egy kis puli kutya. A neonokat terelgette, azok meg állandóan szétrebbentek. Aztán látom, hogy 2 hím udvarol egy nőstény harcsának, szóval azért viselkedett úgy ahogy. Most már tudom, hogy a hím harcsáknak a felső uszonyuk vége feketés, és a testük színe is sötétebb mint a nőstényé. Villany lekapcs előtt pedig tetten értem, ahogy a nőstény lerakja az ikrákat egy Cryptocoryn alsó felére. Gyors kivettem a levelet és eldugtam a garnélás akváriumba a Najas növénycsomó közé. Ezért is köszi Csilla, most jól jött. Mondjuk itt van 5 db Endler guppi, de azért reménykedem.
 
Nem túl nagy a flow ott felül? Vagy csak az új hely miatt úsztak ilyen hektikusan?
Szerintem csak a nagyobb tér miatt van. Villanyoltásig az akvárium egyik felétől a másikig úszkáltak. Amikor pedig lekapcsolódott a világítás,a jobb oldali HM bokorban gyűltek össze. Reggel még nem égett a villany,akkor középen voltak. Meglátom ma hogy viselkednek.

Szerk. Este:
Még mindig elől úszkálnak az üvegnél. Nagyon élénkek, nem bújkálnak. Lehet kicsit felül tényleg nagy az áramlás nekik, de majd megszokják.
 
Utoljára módosított:
Szerintem a guppik már az ikrákat is megeszik, de ha kikelne belőle kicsi, az ivadékot biztosan felfalják.☹
De bárcsak tévednék!
 
Nem lesz gond, a harcsáid minden vízcsere után meglepnek egy rakat ikrával.:giggle:
Megint találtam ikrákat.
De most berendeztem egy kis akváriumot, kb.13 liter víz van benne. A vizet abból az akváriumból szedtem ki, amiben leikráztak a harcsák. Egy levegőztetős szivacs szűrő van benne. Úszó növények, kis moha és tócsagaz. Kevés homokot is tettem az aljára, kb. 2 marékkal csak. A vízbe tettem gombaölőt és Tetra Torumin-t.
6-7 db ikrát szedtem ki, de még figyelem a harcsákat, mert be vannak zsongva.
 
Megint találtam ikrákat.
De most berendeztem egy kis akváriumot, kb.13 liter víz van benne. A vizet abból az akváriumból szedtem ki, amiben leikráztak a harcsák. Egy levegőztetős szivacs szűrő van benne. Úszó növények, kis moha és tócsagaz. Kevés homokot is tettem az aljára, kb. 2 marékkal csak. A vízbe tettem gombaölőt és Tetra Torumin-t.
6-7 db ikrát szedtem ki, de még figyelem a harcsákat, mert be vannak zsongva.

Remélem összejön és kikelnek a kis porontyok! Drukkolok!
 
Még sikerült innen-onnan leszedegetnem ikrákat. Eddig kb. 35 db van. Amiket levelekre raktak, azokat levelekkel együtt kiszedtem. Ezek corydoras nanus-ok @star67 ? Ők egy helyre nálam csak 5-7 ikrát raknak le. Viszont még a skimmeren is találtam.
(Többször fogok fagyi kaját adni nekik, lehet azért indultak így be.)
 
Még sikerült innen-onnan leszedegetnem ikrákat. Eddig kb. 35 db van. Amiket levelekre raktak, azokat levelekkel együtt kiszedtem. Ezek corydoras nanus-ok @star67 ? Ők egy helyre nálam csak 5-7 ikrát raknak le. Viszont még a skimmeren is találtam.
(Többször fogok fagyi kaját adni nekik, lehet azért indultak így be.)
A fagyi kaja jó ötlet lehet.
A pigmi corik 3 utóddal ajándékoztak meg mióta fagyi kaját is kapnak.
 
Igen, a nanusok mindenfelé szórják apránként, mint a pygmik. A 35db, az már szép mennyiség, abból akár 20 kicsit is fel tudsz nevelni.
A legkirályabb az élő tubi lenne, de az sajnos manapság nagyon ritka kincs.
Majd várjuk a beszámolókat.
Én kicsit lágyabb vízzel szoktam náluk cserélni, már mint az ivadékoknál.
3-4 nap múlva már kell, hogy ficánkoljanak az ivadékok. Aztán még pár napig ne etesd őket semmivel, viszont a vizükbe mehet kis bacter ae.
Szorítok neked!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére