• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mindent bele

Sikerült beszerezni a GA-ban amit akartam.
3 Algázó géb, 3 Sziámi algázó és 5 Süncsiga az új lakók.
Hygrophila difformis-t és Heteranthera zosterifolia-t is tudtam hozni. A következő vízcsere csütörtökön lesz, majd akkor elültetem a növényeket.

20200804_154107.jpg20200804_153955.jpg
A Sziámikról nem tudtam jó képet csinálni.
20200804_153939.jpg
Esküszöm, nem én küldtem őket a sarokba.

Mire hazaértem, a harcsák is leikráztak.
20200804_154124.jpg

Most jó, hogy zárt az akvárium, mert mindkét új halfajta ugrálós. Ahogy látom, szeretnek az áramlásban úszni.
 
Megcsináltam a vízcserét és elültettem az új növényeket, amiket kedden hoztam. Nemsokára szép nagy bokrok lesznek. Az Anubiasokat felkötöztem kövekre. A heti 2szeri vízcsere úgy látszik hatásos volt, kevesebb a fonal alga. A víz mostanában 26 fokos.
A Sziámik már kijöttek a sarokból. Néha hozzácsapódnak a csíkos gébhez, és eggyütt úszkálnak.
20200806_183835.jpg
 
Utoljára módosított:
Találtam pár képet a régebbi akváriumomból az új növényekről, így meg tudom mutatni milyenek lesznek, amikor már megnőttek.

Mindkét növényt azért választottam, mert szerintem szépek, gyorsan nőnek, sok lesz belőlük. Felveszik a tápanyagokat, így az algáknak már nem marad.

Hygrophila difformis
20171102_174647.jpg

Heteranthera zosterifolia
DSC_0640.jpg
20180711_222135.jpg

Ezen a képen pedig mindkettő rajta van.
IMG_20170328_192329.jpg



A lenti képen nem tudtam eldönteni, hogy Hygrophila difformis vagy Ceratopteris thalictroides van. Nagyon hasonló a két növény, volt hogy mindkettőt tartottam.
WP_20170315_17_09_50_Pro.jpg

(Ha jobban megnézem, a bal oldali Ceratopteris, tőle jobbra difformis van.)
 
Utoljára módosított:
Találtam pár képet a régebbi akváriumomból az új növényekről, így meg tudom mutatni milyenek lesznek, amikor már megnőttek.

Mindkét növényt azért választottam, mert szerintem szépek, gyorsan nőnek, sok lesz belőlük. Felveszik a tápanyagokat, így az algáknak már nem marad.

Hygrophila difformis
View attachment 94543

Heteranthera zosterifolia
View attachment 94545
View attachment 94546

Ezen a képen pedig mindkettő rajta van.
View attachment 94551



A lenti képen nem tudtam eldönteni, hogy Hygrophila difformis vagy Ceratopteris thalictroides van. Nagyon hasonló a két növény, volt hogy mindkettőt tartottam.
View attachment 94544

(Ha jobban megnézem, a bal oldali Ceratopteris, tőle jobbra difformis van.)
Köszi az ötleteket ;)
 
Azért már ezerszer jobban néz ki, mint az algatámadás elején. 👍
Jól látom, hogy megy alatta a Tetra, visszatetted a gyári belsőt és még pluszban egy kis belső szűrőt?
 
Azért már ezerszer jobban néz ki, mint az algatámadás elején. 👍
Jól látom, hogy megy alatta a Tetra, visszatetted a gyári belsőt és még pluszban egy kis belső szűrőt?
Köszi, tudom, hogy lesz ez jobb is, csak idő kérdése.
A gyári belső szűrő eddig is ment, most csak a kifolyó ágat irányítottam úgy, hogy a felszínt kevésbé fodrozza. Így az úszónövények sem torlódnak egymásra. A kicsi belső csak a levegőztetés miatt van bent. Ez volt a leghalkabb megoldás.

Majd restartnál kiszedem a gyári belsőt, így berendezve nem merek hozzányúlni. Van egy Atmann cf1000 tartalékban, amit be tudok állítani helyette, az 1100 l/h.
 
Főszerepben a Sziámi algázók
DSC_6425.JPGDSC_6427.JPGDSC_6452.JPGDSC_6460.JPG

A harcsa kukucskál. Tegnap volt vízcsere, ma pedig leikráztak. A kisebb harcsák is kergetőztek, ha ikrát raknak, megpróbálom megmenteni az ikrákat, mielőtt megeszik a többiek. Hátha sikerül kikeltetni a kicsiket.
DSC_6448.JPG

Hygrophila corymbosa compact, előtte Hygrophila siamensis 53B metszésből.
DSC_6459.JPG

Teljes kép
DSC_6419.JPGDSC_6471.JPG
A legutolsó kis akváriumban egy harcsa lábadozik-halaknál ezt hogy mondják? Volt egy seb az oldalán, de már majdnem teljesen begyógyult, nemsokára visszakerül a többiekhez hancúrozni.
 
Látom, a sziámiknak már szépen megy a szinkronúszás. 👍Az algát is ilyen ügyesen pusztítják?
Az ikrákat csak bedobod a kis növénytárolóba, ott simán felcseperednek, ha csak garnélák vannak mellettük.
 
Látom, a sziámiknak már szépen megy a szinkronúszás. 👍Az algát is ilyen ügyesen pusztítják?
Az ikrákat csak bedobod a kis növénytárolóba, ott simán felcseperednek, ha csak garnélák vannak mellettük.
Köszi. A Sziámik szépen eszegetik az algát.
Ha kikelnek az ikrák,mit adjak nekik enni?
 
Hikari first bites

JBL Nobil fluid

Aki tud, az meg keltet nekik artémiát.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére