• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Minden kezdet nehéz

eugenax

Kertész szaki
Indítás: 2019.03.02.

Száraz adatok:

Akvárium:
90x50(mély)x45(magas) ~180 literes opti white
Bútor: 90x50x80-as akváriumbútor.hu

Világítás: DIY 108w 15600lumen 6500k 88%+ cri LG ledszalag 70%-on hajtva.
Szűrő: Eheim 2075
Szűrő töltet: 4 liter Matrix Trop, 2 liter Substrat Pro, 100g Seachem Purigen
Fűtés: szobahőmérsékleten is 24-25 fokos
Hűtés: egy asztali ventilátor keresztbe az akva felett
CO2: egyenlőre nincs, augusztus körül tervezem
Táptalaj: -
Talaj: ISTA Plant Soil 18 liter
Tápozás: Green Aqua Micro + macro, Easy Carbo
Dekor: fekete lávakő + mopani vasfa
Háttér: -

74683

74684

Még mielőtt megkapnám az elrendezést illető jogos kritikákat, jelezném, hogy a kövekkel elégedett vagyok, de a fákat teljesen át tervezem rendezni. Jelenleg 4 nagy, és 1 kicsi darabból áll, valszeg csak 3 nagy marad majd úgy, hogy a háromszög többé kevésbé létrejöjjön :)

Növények:
1 Microsorum Pteropus (Java Fern)
1 (7 tövecske) Staurogyn Repens

Lesz még :
4-5 Anubias nana
1-2 Anubias pinto
2-3 Cryptocorine Wendtii Green Broad Leaf
Amazoniai békalencse
Valami a háttérbe
Weeping moss minden fára :)
 
Utoljára módosított:
A csapvizem 12gh, 12kh, 8ph volt, ami nem ideális a zöld neonhalas terveimhez, viszont a föld beöntése után 7kh, 6,5ph lett az eredmény, amivel én teljes nértékben elégedett is lennék. Szerintetek mennyi ideig fogja bírni a talaj ilyen szinten tartani? RO rendszer beszerzésének sürgőssége miatt kérdezem.
 
75175

Elkezdtünk működni :) a paraméterek a következők:

PH 6,5
NO2 0,05 mg
NO3 5 mg
GH 4,5
KH 4 (3?)

Lakosok száma: 6db amanó, 16db espei razbóra

Alga: minimális fonal alga a Microsorumon, semmi más egyéb

Kicsit túltoltam az etetést, úgyhogy fél kupak Seachem Primeot is adagolok még, illetve kimaradt egy nap etetés.
 
Köszönöm :) most éppen vívódok a kakadu sügér vs neocardínia garnélák között :) túl sok videót láttam, ahol mindkettő jelen volt egyszerre (nyilván szaporulat nélkül), a fórumon viszont egy-két ember írta, hogy a felnőttet is megtámadták.

Azt viszont furcsának tartom, hogy semmi algám nincs (kb. 25 szál fonálon kívül). Micro-macrot használok, fényerő kb. 10 ezer lumen 8 órában a 180 literre. Igaz egész nap kvázi sötétségben, árnyékban van. Vasárnap már ráengedtem a 33 ezer lumenes napot 2 órára, hátha lesz valami :D ugyanis szegény amanók nem szeretik a garnéla granulátumot, csak a lepergett húst...
 
Szaporodik a fonal alga, megjelent a pont alga az üvegen, munkába ált az algázó géb, és az amanók elbújtak az 1 pár pillangósügér elöl, amik (szerencsére) még mindig nem érdeklődnek irántuk.
 
Túl sokat etettem, és fele a földön volt napokig (leszívtam a nagyobb gócokat), szerintem ez lehetett a baj. Most a 2 ramirezi + garnélák feltakarították a padlót. Várok így 1 hetet, történik-e valami, de egy foszfát tesztet lehet veszek azért :)
 
Onmagaban egy foszfat teszttel nem sokat ersz. Szukseged lenne egy vas es nitrat tesztre is. Ezekkel mar tudsz egy megfelelo tapozast allitani.
 
Nitrit és nitrát az van, be is írtam az eredményt. Vas még opcionális :) nitrtátom 10-es, amiből feltételezem, hogy a kálium is 10 körüli (Green Aqua Micro-macro), de a vasnak még nem olvastam utána. Vízművek szerint nálunk nem kifejezetten magas a vas (összeálló ro rendszeremben úgy is lesz vasszűrő betét).
 
Nitrit és nitrát az van, be is írtam az eredményt. Vas még opcionális :) nitrtátom 10-es, amiből feltételezem, hogy a kálium is 10 körüli (Green Aqua Micro-macro), de a vasnak még nem olvastam utána. Vízművek szerint nálunk nem kifejezetten magas a vas (összeálló ro rendszeremben úgy is lesz vasszűrő betét).
A vas trszttel a micro tap idealis mennyiseget tudod beallitani
 
IMG_20190814_180311.jpg

IMG_20190814_180317.jpg

Unokatestvérék átjöttek aludni egy 3 éves gyerekkel, és miután mi elmentünk dolgozni, bementek abba a szobába, amelyikbe meg volt mondva, hogy ne engedjék felügyelet nélkül a gyereket.

5kg co2 ment bele 2 óra alatt.

(Igen, kikapcsolhattam volna teljesen a co2-t arra a két napra...)

Úgyhogy restart következik, 50 blue dreamből lett vagy 250 db 3 hónap alatt, illetve elhunyt 8 oto, 2 pillangósügér, 2 algázó és 25 db espei razbóra :/

Még a növények fele is meghalt a co2-től (rotala).

Csak 10-20 db laposféreg (vizi-csótány) maradt életben. Ezek a férgek veszélyesek? Régen többen voltak, de azóta kevesebbet etetünk, így látszólag csökkent a számuk.
 
Atyaúristen. Sajnálom. Ilyenkor annyira nem értem a szülőket, vendégségben vannak, még ha rokonnál is, fél percre nem hagynám egyedül a gyereket, mert kíváncsi, és mindent meg kell nézni, megnyomni, csavarni.... :( Kitartást az újrakezdéshez, innen csak felfelé van. 👍

Ha a laposféreg alatt a planáriát érted, akkor félig-meddig veszélyesek.
1565946704197.png

Ragadozók, elkaphatják a kis garnélákat, illetve a Különleges garnélák topikban pont a napokban volt róla szó, hogy egy felnőtt egyeddel is végzett. Nagy tömegbem csúnyák, túletetésnél szoktak vészesen elszaporodni. Csapdázással csökkenthető a létszámuk, vagy fenbendanin tartalmú szerekkel kiirthatóak.

Ha nem rá gondoltál, akkor van férges topik, ott meg tudod kérdezni, hogy mi lehet a hívatlan vendég, és mit tudsz ellene tenni.
 
Így néznek ki, köszönöm szépen. Most teljesen szét lesz szedve az akva megpróbálok megszabadúlni tőlük valahogyan (annyira nem pánikoltam miattuk, mert halakat nem bántotta, létszám visszaszorult, garnéla meg így is szaporodott bőven).

Szerk: Mégsem planária, hanem rhabdocolea fertőzésem van. Nem háromszögletű a fejük.
 
Utoljára módosított:
Érdemes beszerezni a fenbendanint, és mindent, amit használni fogsz, beáztatni néhány napra a túladagolt gyógyszerbe.
Hidd el, ha már tobzódnának a felszínen, zavarnának, viszont a nagyobb gondot az okozza ilyenkor, hogy a vegyszeres kezelés után a talajban elpusztult egyedek bomlásnak indulnak, és lemérgezik a garnikat, érzékenyebb halakat. Jobb kordában tartani őket. Én néha csapdázok, ha lámpaoltás után 5-nél többet látok az üvegen, berakom a csapdát néhány napig. Nem vészes a számuk, csak nem akarom megvárni, amíg eldurvul.
Elvileg a talajlakó halaknak ennie kéne őket, és nálam is akkor kezdtek el szaporodni, amikor a coryjaim láthatóan ellustultak, és már nem túrták egész nap a talajt. Egy másik akváriumban az újszülött mollyk mentek neki egy üvegre tévedt kisméretű planáriának, csak nehezen tudták leszedni onnan.
 
Érdemes beszerezni a fenbendanint, és mindent, amit használni fogsz, beáztatni néhány napra a túladagolt gyógyszerbe.
Hidd el, ha már tobzódnának a felszínen, zavarnának, viszont a nagyobb gondot az okozza ilyenkor, hogy a vegyszeres kezelés után a talajban elpusztult egyedek bomlásnak indulnak, és lemérgezik a garnikat, érzékenyebb halakat. Jobb kordában tartani őket. Én néha csapdázok, ha lámpaoltás után 5-nél többet látok az üvegen, berakom a csapdát néhány napig. Nem vészes a számuk, csak nem akarom megvárni, amíg eldurvul.
Elvileg a talajlakó halaknak ennie kéne őket, és nálam is akkor kezdtek el szaporodni, amikor a coryjaim láthatóan ellustultak, és már nem túrták egész nap a talajt. Egy másik akváriumban az újszülött mollyk mentek neki egy üvegre tévedt kisméretű planáriának, csak nehezen tudták leszedni onnan.


Az lesz, közben utána olvastam nekik, megkapják a magukét!
 
Back
Oldal tetejére