• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen vízparaméterek szükségesek egy növényes akváriumnál?

jojo said:
Most írta Luna a problémádat, mi ebben a rejtett?

Az a gond, hogy régen ugyanilyen (sőt gyengébb) feltételekkel nem volt problémám. Idő kellett, mire beindultak a növények, nem is nőttek túlzottan ez igaz. Viszont nem puszult ki az első 5 nap alatt semmi...
Még annyi, hogy vannak minimálisan fényigényes fajták is benne, amik világítás nélkül is vígan élnek. Na nálam most ők is meghalnak pár nap alatt...

A vízre gyanakszom, valami olyan vegyület van benne, ami mindent kipusztít. :| Talán vízkezelőt kellen kipróbálnom?
 
Tehát csapvízzel töltötted fel és nem raktál bele vízelőkészítőt?
Na én sokszor csináltam így hal nélküli aksiban, ez nem okozott soha problémát, de lehet, hogy neked extra rossz vized van, de az milyen?
Nem fáztak meg a növényeid?
 
jojo said:
Tehát csapvízzel töltötted fel és nem raktál bele vízelőkészítőt?
Na én sokszor csináltam így hal nélküli aksiban, ez nem okozott soha problémát, de lehet, hogy neked extra rossz vized van, de az milyen?
Nem fáztak meg a növényeid?

Ezt a vizet iszom 20 éve és szinte kicsattanok az egészségtől! Az tény, hogy nem is vagyok növény.. :lol:

A növények duplán becsomagolva kb. 30 percig voltak külső hőmérsékeleten, ami az ominózus napon olyan 10 C fok körül lehetett. Dirket rákérdeztem, hogy lesz-e bajuk, de az eladó csak mosolygott ezen.

Ami még említésre méltó, hogy volt egy gyári műanyag 3D-s szikla hátterem, amiről valami leázott és a víz felszínén látható réteget képzett, illetve az üveg is csúszós, nyálkás lett tőle. Ekkor kivettem belőle és az egész akváriumot és a köveket is átmostam újra vízzel.

El vagyok veszve, talán csak egy profi vízelemző labor válaszolná meg a kérdésem... :|
 
vegh said:
jojo said:
Tehát csapvízzel töltötted fel és nem raktál bele vízelőkészítőt?
Na én sokszor csináltam így hal nélküli aksiban, ez nem okozott soha problémát, de lehet, hogy neked extra rossz vized van, de az milyen?
Nem fáztak meg a növényeid?

Ezt a vizet iszom 20 éve és szinte kicsattanok az egészségtől! Az tény, hogy nem is vagyok növény.. :lol:

A növények duplán becsomagolva kb. 30 percig voltak külső hőmérsékeleten, ami az ominózus napon olyan 10 C fok körül lehetett. Dirket rákérdeztem, hogy lesz-e bajuk, de az eladó csak mosolygott ezen.

Ami még említésre méltó, hogy volt egy gyári műanyag 3D-s szikla hátterem, amiről valami leázott és a víz felszínén látható réteget képzett, illetve az üveg is csúszós, nyálkás lett tőle. Ekkor kivettem belőle és az egész akváriumot és a köveket is átmostam újra vízzel.

El vagyok veszve, talán csak egy profi vízelemző labor válaszolná meg a kérdésem... :|

Szerintem egy fotó és szűrésről tápozásról növényekről pontosabb információ sokat segítene.
 
Három-öt nap alatt még a fénytől teljesen megvont növény sem hal be.Ennél szarabb paraméterekkel rendelkező süldőkori akváriumomban sem voltak ilyen akut gondok.
Tároltam már két hétig kényszerből eladó növényeket vödörben,csapvízben,szűrés,táp,világítás nélkül,és túlélték.
Egyik tippem ugyanaz, mint Jojonak.Talán megfázhattak azok a növények.A tudtodon kívül is... ;)
Vegyianyag bekerülése.Talán az a műanyag vacakból.Vagy a szűrőből?
Talajban felhalmozódó gázok,bomlástermékek?
A vízre nem gondolnék.Attól te előbb rosszul lennél mint a növények.....A klóros víz sem gyilkol ilyen rövid idő alatt.

Csak hangosan gondolkodtam....
 
zsotyi said:
Egyik tippem ugyanaz, mint Jojonak.Talán megfázhattak azok a növények.A tudtodon kívül is... ;)
Köszi a tippeket! Talán igazatok van és megfázhattak a növények.

Talajban felhalmozódó gázok,bomlástermékek?
A talaj zsír új alaposan átmosott apró kavics. Elviekben mindennek sterilnek kell lennie.

2 napot nem voltam itthon és most arra lettem figyelmes, hogy míg a rothadó levelek és gyökerek tovább szaporodtak, apró egészséges hajtások jelentek meg a töveknél. A bacopa australis pedig elkezdett nőni fölfelé..
Most arra tippelek, hogy áttelepítési "sokk" érte őket, amit most kezdenek kiheverni. Régen ezt nem tapasztaltam ilyen drámaian, mindenesetre érdekes és megnyugtató is egyben :mrgreen:
 
10 hónapnyi szarozás után (de ezt hagyjuk is) ma feltöltöttem az aksimat. 2 óra múlva néztem pár víz paramétert és meglepődtem: PH 7,9 volt, a CO2 teszt brutál CO2-t mért (egészen sötét kék lett). Csakhogy a CO2-t még nem adagoltam, ez gyakorlatilag a csapvíz JBL vízkezelővel. A víz Budapest belvárosból. Lehet ez?
 
A sötétkék szín ha drop checkerről van szó tényleg brutál... ...brutál kevés ;) kék kevés - lime zöld OK - sárga sok
 
inadsz said:
A sötétkék szín ha drop checkerről van szó tényleg brutál... ...brutál kevés :)

Igen? Mert a hozzá adott színminta szerint ezt a magas CO2-t jelenti. Ha jól látom világos zöldes az alacsony, zöld a közép, és a sötétkékre azt írja, hogy magas.
Amúgy egy SERA tartósteszt
 
beeex said:
inadsz said:
A sötétkék szín ha drop checkerről van szó tényleg brutál... ...brutál kevés :)

Igen? Mert a hozzá adott színminta szerint ezt a magas CO2-t jelenti. Ha jól látom világos zöldes az alacsony, zöld a közép, és a sötétkékre azt írja, hogy magas.
Amúgy egy SERA tartósteszt
Nem inkább azt jelzi, hogy emelni kell? Le tudod fotózni a piktogrammot? JBL-nél ilyen
 
beeex said:
inadsz said:
A sötétkék szín ha drop checkerről van szó tényleg brutál... ...brutál kevés :)

Igen? Mert a hozzá adott színminta szerint ezt a magas CO2-t jelenti. Ha jól látom világos zöldes az alacsony, zöld a közép, és a sötétkékre azt írja, hogy magas.
Amúgy egy SERA tartósteszt
Fordítsd meg a papírt :lol: :lol:
 
Proci said:
beeex said:
inadsz said:
A sötétkék szín ha drop checkerről van szó tényleg brutál... ...brutál kevés :)

Igen? Mert a hozzá adott színminta szerint ezt a magas CO2-t jelenti. Ha jól látom világos zöldes az alacsony, zöld a közép, és a sötétkékre azt írja, hogy magas.
Amúgy egy SERA tartósteszt
Nem inkább azt jelzi, hogy emelni kell? Le tudod fotózni a piktogrammot? JBL-nél ilyen
bocs, igazad van. az zavart meg, hogy a színes ábrán a kékbe van + jel írva, a világos zöldbe meg - jel. de utánanéztem, és tényleg a kék az alacsony, csak hülye az ábra.
 
A Sera teszt piktogrammja:

http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/sera.jpg
Kicsit megtévesztő,de úgy értelmezendő,hogyha kék,akkor adj még hozzá mert kevés
Ha zöld ,akkor .
Ha világos,sárgás,lime zöld,akkor vegyél vissza a co2-ből mert sok.
Ezek a színek természetesen,az akvárium vízzel készített oldatra vonatkoznak. ;)

Magyarul szinte semmi co2 volt a vizedben mikor kék volt a reagens színe.
 
hát ritka .... egy piktogram. A dolga az lenne , hogy egy állapotot mutasson, és én eldöntsem aztán mit teszek, és ne egyből a következő lépést.
De akkor megnyugodtam, azt hittem, hogy szódavíz jön a csapból.
Amúgy milyen gyorsan reagál a változásra?
 
A tegnapi feltöltést követően most is 7.8 PH az nem túl magas? Már nyomom bele a CO2-t.
 
viktorlantos said:
beeex said:
A tegnapi feltöltést követően most is 7.8 PH az nem túl magas? Már nyomom bele a CO2-t.

nem gond. ha megy a co2 beáll hamarosan a vized 6.8-7-re.

a SERA CO2 teszt már átcsapott világos zöldbe, ami magas CO2-t jelent (mint tegnap megtudtam...) de a PH még magas.
(palackos CO2, és folyékony CO2). Halak még nincsenek.
 
Nigro said:
Mérj egy Kh-t. A Ph-nak is esnie kéne....

igen erre gondoltam, de pont ilyen tesztem nincsen most, holnap beszerzek.
az aljzattól tartok egy kicsit. mikor megvettem azt hittem kvarc kristály, de miután egy hétig mostam derült ki, hogy márványzuzalék. attól tartok, hogy folyamatosan oldódni fog a CO2 miatt, és zabálni fogja a CO2-őt.
 
Back
Oldal tetejére