• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Az app beállításról nem tudok nyilatkozni, de @inadsz remélhetőleg megnézi majd kövi héten :)
Köszönöm előre is!

Nem Dani vagyok,de tudok válaszolni a kérdésre. :)
Itt úgy emlékszem,minden csatorna 100% on ment a képen. Most minden csatorna 70 vagy 80% on megy egységesen. Auto módban használjuk őket,hogy legyen napkelte-naplemente,így kelvint nem lehet állítani.

Én tudom a 4 csúszkát és a kelvint is állítani, miközben van napkelte és napnyugta is :) youtubon több videót is néztem ott mondjuk senki sem állítgatta ezeket.

0.jpg
 
Köszönöm előre is!



Én tudom a 4 csúszkát és a kelvint is állítani, miközben van napkelte és napnyugta is :) youtubon több videót is néztem ott mondjuk senki sem állítgatta ezeket.

View attachment 147229

Frissítettem az appot és már nekem is van. :D
Screenshot_2021-05-01-18-10-59-557_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
Így működik az itthoni pilács. Ha egy szintre van állítva a három csatorna,akkor is kb 6500 K lehet a színhőmérséklet. Tudod is tesztelni,hogy beállítod 6500 k-ra az alsó csúszkált és a felette lévőt ha felhúzod 100%-ra,akkor majdnem 100% a piros és 98% a másik két csatorna.
 
Frissítettem az appot és már nekem is van. :D
View attachment 147230
Így működik az itthoni pilács. Ha egy szintre van állítva a három csatorna,akkor is kb 6500 K lehet a színhőmérséklet. Tudod is tesztelni,hogy beállítod 6500 k-ra az alsó csúszkált és a felette lévőt ha felhúzod 100%-ra,akkor majdnem 100% a piros és 98% a másik két csatorna.

köszönöm a választ! így már minden világos akkor 😂
 
Egyik kedvenc akváriumom készítője, aki szereti a harsány színeket, az alábbi módon állította be a lámpát. Giccses de szép.

View attachment 147639View attachment 147640
Nagyon szép akva! viszont ez a növény ami benne van alapból is piros nem kell lámpával extrán "pörkölni" XD A rotala h-ra hoz viszont igen erős fény kell, hogy ilyen piros legyen. ca. 60%-n futó lámpa nem hiszem, hogy elég lehet hozzá, talán az állapot fenntartáshoz igen, de előbb el kell érni azt :)
 
Sziasztok!

Korábban már tapogatóztam lámpa vásárlás kapcsán itt a fórumon, viszont úgy néz ki, hogy jövő héten meg is venném az ATI lámpám utódját.
Jelenleg most két versenyző van:
Chihiros WRGB II 60 cm , illetve a Chihiros RGB Vivid 2 Mini
Mit gondoltok melyik választás lehet jobb egy 60*40*40 -es akváriumra?
A Vivid 2 Mini esetén jó lenne tudni, hogy a ventilátor mennyire hangos, illetve szabályozható-e a ventilátor, ha igen, akkor a lámpa szabályozza magának, vagy manuálisan lehet?
A két lámpa közti főbb különbségeket le tudnátok írni kérlek?

Amennyiben lehetséges @danyi03 segítségét is szeretném kérni.

Nagyon köszönöm!
 
vivid minirol annyit tudunk amit a termekleirasban talalsz, mult heten jott meg mi sem probaltuk ki
 
Sziasztok!

Korábban már tapogatóztam lámpa vásárlás kapcsán itt a fórumon, viszont úgy néz ki, hogy jövő héten meg is venném az ATI lámpám utódját.
Jelenleg most két versenyző van:
Chihiros WRGB II 60 cm , illetve a Chihiros RGB Vivid 2 Mini
Mit gondoltok melyik választás lehet jobb egy 60*40*40 -es akváriumra?
A Vivid 2 Mini esetén jó lenne tudni, hogy a ventilátor mennyire hangos, illetve szabályozható-e a ventilátor, ha igen, akkor a lámpa szabályozza magának, vagy manuálisan lehet?
A két lámpa közti főbb különbségeket le tudnátok írni kérlek?

Amennyiben lehetséges @danyi03 segítségét is szeretném kérni.

Nagyon köszönöm!

Színben kb azonos mindkettő.
A WRGB ültetésre van kitalálva. Ha ezt szeretnéd, akkor ő a jelölt.
Ha picit magasabbról lógatnád vagy világítanál a Vivid a nyerő.

Írtad az ONF-et a másik topikba. Szerintem nem lehet hasonlót keverni ezekkel a lámpákkal, mert a zöld szín teljesen más.
Hozzá talán a Maxlite lámpája, a Hyperspot áll közelebb.

De egy jól megvilágított élvezhető akváriumot a chihikkel simán tudsz nevelni.
Csak akkor nézz tovább, ha ez a látvány még nem elég vagy nem szeretnél ennyire harsány színeket.

MK7A1135.jpg
 
Színben kb azonos mindkettő.
A WRGB ültetésre van kitalálva. Ha ezt szeretnéd, akkor ő a jelölt.
Ha picit magasabbról lógatnád vagy világítanál a Vivid a nyerő.

Írtad az ONF-et a másik topikba. Szerintem nem lehet hasonlót keverni ezekkel a lámpákkal, mert a zöld szín teljesen más.
Hozzá talán a Maxlite lámpája, a Hyperspot áll közelebb.

De egy jól megvilágított élvezhető akváriumot a chihikkel simán tudsz nevelni.
Csak akkor nézz tovább, ha ez a látvány még nem elég vagy nem szeretnél ennyire harsány színeket.

View attachment 148380

Mindenképpen lógatni szeretném, mert úgy könnyebb a heti karbantartás.
Ha nem lenne a hűtés a Vivid 2 miniben akkor nem is okozna fejtörést, viszont így, hogy egyelőre nincsen információ arról, hogy hangos-e illetve, hogy PWM-es -e a venti vagy sem, így kicsit elbizonytalanodtam.

A Hyperspot az ami most az óriás akváriumotok felett van a boltban ugye? Mit gondoltok róla? Van hozzá applikáció? Mit lehet rajta állítani?

Köszönöm szépen!

Mj.: Ja és gyönyörű a képen az akvárium. Tetszenek a színek is.
 
Mindenképpen lógatni szeretném, mert úgy könnyebb a heti karbantartás.
Ha nem lenne a hűtés a Vivid 2 miniben akkor nem is okozna fejtörést, viszont így, hogy egyelőre nincsen információ arról, hogy hangos-e illetve, hogy PWM-es -e a venti vagy sem, így kicsit elbizonytalanodtam.

A Hyperspot az ami most az óriás akváriumotok felett van a boltban ugye? Mit gondoltok róla? Van hozzá applikáció? Mit lehet rajta állítani?

Köszönöm szépen!

Mj.: Ja és gyönyörű a képen az akvárium. Tetszenek a színek is.

Hyperspotot egy rövid teszt után visszaküldtük. Valamiért nem sikerült olyan színt kihozni belőle, ami jól mutatott volna a boltban. Lehet lámpa hiba volt passz.
Applikáció nincs hozzá, csak opcionális HW amivel tekergetni tudod.
 
Hyperspotot egy rövid teszt után visszaküldtük. Valamiért nem sikerült olyan színt kihozni belőle, ami jól mutatott volna a boltban. Lehet lámpa hiba volt passz.
Applikáció nincs hozzá, csak opcionális HW amivel tekergetni tudod.
Értem! Köszönöm.
Szerinted melyik lámpát vegyem meg?

Chihi WRGB II függesztve közelebb vagy a Vivid 2 mini függesztve kicsit távolabb a víztől?
Lényeg, hogy ne legyen hangosabb mint a mostani Ati SunPower lámpám :)

Ti profik vagytok és sokat adok a véleményetekre. :)
 
sziasztok,

szeretnék második akváriumnak egy alacsony 60-as low-tech-et összerakni (pl nem lesz co, messze van a kinézett hely a palackomtól). az alacsonyság miatt és pláne hogy szeretném a hardscapet felfele kiengedni, a "lábas" led-ek nem annyira mutatnának szépen. van tippetek, hogy milyen fél DYI lógatós lámpát tudnék fölé tenni, ami pénztárcabarát megoldás? esetleg olyant ami egy lábon áll? egyáltalán a lábasakat átmókolhatom lógatósra, vagy úgy a távolság a felszíntől nagyon megnő, és pont adtsm egy pofont a szarnak?
 
sziasztok,

szeretnék második akváriumnak egy alacsony 60-as low-tech-et összerakni (pl nem lesz co, messze van a kinézett hely a palackomtól). az alacsonyság miatt és pláne hogy szeretném a hardscapet felfele kiengedni, a "lábas" led-ek nem annyira mutatnának szépen. van tippetek, hogy milyen fél DYI lógatós lámpát tudnék fölé tenni, ami pénztárcabarát megoldás? esetleg olyant ami egy lábon áll? egyáltalán a lábasakat átmókolhatom lógatósra, vagy úgy a távolság a felszíntől nagyon megnő, és pont adtsm egy pofont a szarnak?
Mit szólsz ehhez a megoldáshoz?

Ez a lámpa:
ez az idom kell hozzá, hogy függeszteni tudd:
és ez a drót való hozzá:

 
Mit szólsz ehhez a megoldáshoz?

Ez a lámpa:
ez az idom kell hozzá, hogy függeszteni tudd:
és ez a drót való hozzá:

tökéletes, pont ilyesmire vágytam!
 
Van külön éjszakai fény az akváriumotokban? Mennyire jó ez a halaknak ha kapnak este egy gyenge kék fényt például?
Többnyire nem használunk. Azok a halak, amiket akváriumokban tartunk, tenyésztett halak, tehát a tenyésztő sem világít éjszaka (többnyire).
Az éjszakai fénynek a vadon élő halaknál van jelentősége. Ha pl. vennél csilliárd forintért egy WF halat, annak nem árt.
Akvakertészkedésnél meg gyakorlatilag nincs is sok értelme.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére