• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Szia! Változik az ember élete, más lesz benne fontos, néha jönnek nagy döntések. A hogyanra nincs pontos recept csak azt tudom leírni, hogy volt összerakva. Most már szárad az üres kimosott akvárium. Világítás nagyon fontos volt, kísérleteztem több mindennel, nekem a fénycsöves vált be. Odyssea 3×39 watt plant és 3×39 watt daylight csövek (ezzel vannak szállítva a lámpák) voltak a 200 liter fölött napi 8 órás világítással. Egy négy és egy kétcsöves lámpám van. Alul 2 centi zúzott lávakő, azon egy centi Tropica táptalaj, és felül Tropica talaj. Az elején 5 centis talaj indul hátra 10 centire emelkedik. Green Aqua Micro és portápból EI alapján kevert macro tápozással, napi 10 -10 ml + CO2. És nőttek. Kicsit kellett volna finomítani az arányokon mert az ecsetalga nem tűnt el nyomtalanul. CO2-vel lehetett volna még játszani.
Nagyon köszönöm az adatokat! Kiindulásnak ezek nagyon jól tudnak jönni. :)
 
Napfenyes, vidam reggelre ebredtunk! Bekerult a GA kinalataba az, amit kigondoltam magamnak. Mar csak a megerositesetekre varok es meghuzom a ravaszt. Mit gondoltok tenyleg elegendo lesz egy 60x30x30-as bevilagitasahoz? Az 1800lm elegendo lesz igenytelen es kozepesen igenyes novenyekhez? A gyarto altal megadott maximum uvegvastagsag 10mm egy picit aggaszt. Az akvariumrol le tudom venni a tetejet, de a raragasztott muanyag keretet nem. Viszont a mereseim alapjan az pont 10mm, de nem sik felulet. Van benne egy sullyesztett perem ahova befekszik a gyari teto. Vajon ettol meg meg fog tudni allni?

Nagyon koszi! :)
 
Napfenyes, vidam reggelre ebredtunk! Bekerult a GA kinalataba az, amit kigondoltam magamnak. Mar csak a megerositesetekre varok es meghuzom a ravaszt. Mit gondoltok tenyleg elegendo lesz egy 60x30x30-as bevilagitasahoz? Az 1800lm elegendo lesz igenytelen es kozepesen igenyes novenyekhez? A gyarto altal megadott maximum uvegvastagsag 10mm egy picit aggaszt. Az akvariumrol le tudom venni a tetejet, de a raragasztott muanyag keretet nem. Viszont a mereseim alapjan az pont 10mm, de nem sik felulet. Van benne egy sullyesztett perem ahova befekszik a gyari teto. Vajon ettol meg meg fog tudni allni?

Nagyon koszi! :)
Az hogy rá tudod-e tenni. Passz. Viszont mindenképpen azt javaslom, hogy várd meg a 60cm-es verziót. Ez valószínűleg kevés lenne.
 
Az hogy rá tudod-e tenni. Passz. Viszont mindenképpen azt javaslom, hogy várd meg a 60cm-es verziót. Ez valószínűleg kevés lenne.
Koszi.
Ettol a valasztol feltem. Az a gond, hogy ez az osszeg a lelektani hatarom legteteje. Az pedig gondolom valahol 65K kormyeken fog landolni. Arra epitve neztem ki ezt tegnap, hogy most sincs es nem is tervezek nagyon igenyes novenenyeket. A jelenlegi 1db 45cm-es, 15W-os fenycsonel pedig minden bizonnyal csak jobb lesz. Vagy nem? Nyilvan hiszek nektek, sot. Csak joval tullottem mar az eredeti penzugyi keretet. Ez a kiadas is mar szuperextra lenne, de meg 15K... Nem tudom.
 
Koszi. Ettol a valasztol feltem. Az a gond, hogy ez az osszeg a lelektani hatarom legteteje. Az pedig gondolom valahol 65K kormyeken fog landolni. Arra epitve neztem ki ezt tegnap, hogy most sincs es nem is tervezek nagyon igenyes novenenyeket. A jelenlegi 1db 45cm-es, 15W-os fenycsonel pedig minden bizonnyal csak jobb lesz. Vagy nem? Nyilvan hiszek nektek, sot. Csak joval tullottem mar az eredeti penzugyi keretet. Ez a kiadas is mar szuperextra lenne, de meg 15K... Nem tudom.

Ez is egy jó választás ám a te igényeidhez:


És olcsóbb is. Szép fénye van.
 
Ez is egy jó választás ám a te igényeidhez:


És olcsóbb is. Szép fénye van.
Igen, korábban ez volt kinézve. Viszont a WRGB elég erős érv. Most Philips Hue rendszerrel csinálok napfelkeltét és lementét. Viszont ezáltal sok a kábel és a cucc. Ezért gondoltam megoldani mindent egy lámpával.
 
A jelenlegi 1db 45cm-es, 15W-os fenycsonel pedig minden bizonnyal csak jobb lesz. Vagy nem?
De, low techbe elég lesz. Viszont ezt tényleg át kell gondolnod. Ha biztos vagy benne, hogy soha nem akarsz majd high tech felé nézni akkor jó választás. De szerintem egy "kis" extra pénzt megér egy komolyabb lámpa visszadimmelve. A ledek tovább fogják bírni, és ha pár év múlva meg gondolod magad, és mégiscsak belekóstolsz a high tech vonalba, lámpád már lesz hozzá!
 
De, low techbe elég lesz. Viszont ezt tényleg át kell gondolnod. Ha biztos vagy benne, hogy soha nem akarsz majd high tech felé nézni akkor jó választás. De szerintem egy "kis" extra pénzt megér egy komolyabb lámpa visszadimmelve. A ledek tovább fogják bírni, és ha pár év múlva meg gondolod magad, és mégiscsak belekóstolsz a high tech vonalba, lámpád már lesz hozzá!
OFF Ádám használd inkább a high energy kifejezést a high tech helyett. Elég megtévesztő az újoncok számára. Low, vagy mid energyben is nyugodtan lehet co2-t adagolni. Növények meghálálják. OFF
@andrasb Az a2-es lámpával is tudsz napfelkeltét, naplementét csinálni, csak szakaszos.
 
Vajon ettol meg meg fog tudni allni?
Nézegesd a közeli képeket róla, szerintem igen.
Mit gondoltok tenyleg elegendo lesz egy 60x30x30-as bevilagitasahoz?
Próbából megy egy ilyen egy 60x30x36-os akváriumon a GA-ban. Szerintem nem kell szégyenkeznie a fényerővel. Persze érezhetően gyengébb, mint a 60-as WRGB, de fent van hetek óta az akvárium fölött és nőnek alatta a növények. ;)
 
Back
Oldal tetejére