• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
 
Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
Szia!
Hogyha a Twinstar lámpánál maradsz és hight tech vonalon, akkor csakis az 'S' szériát javaslom. Az elég erős ahoz, hogy a talajhoz közeli növények is megfelelő fényt kapjanak.
 
A Chihiros-t nem ismerem, nekem Twinstar 600S lámpám van és szépen fejlődnek a növényeim. Kicsit drágább a Twinstar, de szerintem megéri.
 
Sziasztok.
Tanácsokat szeretnék kérni. Úgy néz ki az ebédlőbe két év után sikerült kiharcoljak egy pici nano akváriumnak egy kis helyet :D
Az a kis hely pont annyi hogy egy 30x30-as kocka elférjen, nagyobb egy centivel sem, különben a fejembe húzzák és mehetek a kutya mellé aludni :D Erre kéne nekem valami fény. Mindenképp led, mindenképp valami frankó és high-tech vonal lesz co2-vel, esetleg piros levélzet, mindenre fel legyek készülve. Erre a célra kettő lámpát néztem ki.
Az egyik a Twinstar Light II 300EC a másik pedig az ONF Flat nano lámpája.
Mi a véleményetek, melyikre lenne szükségem ami tökéletesen kielégítené a "vágyaimat"? Most igazából nem tudom hogy a twinstarból létezik-e dimmelhetős változat, látom ONF-ből van, csak az nincs raktáron GA-nál illetve hogy szülséges-e ezeket dimmelni egyáltalán.
Fő szempont ugye a természetesség. A zöld szép zöld legyen, a piros az szép piros :D Igazából a Twinstar azóta jön be jobban mióta Balázs megépítette az otthoni akváriumát, és az az előtéri szép zöld gyep nagyon bejön. Igaz nem tudom a videón mennyire vannak piszkálva a színek( GA-ból kiindulva szinte biztos vagyok hogy semennyire) de nagyon bejön azóta.

Köszönöm a segítségetek! :)
 
Én a twinstar lámpa mellett voksolnék..mióta megvettem a twinstar lámpát a növények színei intenzívebbek,életerősebbek.
Én magamnak ONF-et vennék. A sima Flat Nanon is lehet fényerőt állítani.

Köszönöm nektek. Hát eddig 1-1 és sajnos tényleg annyira tetszik mindkettő hogy nem tudok dönteni :D Mondjuk onf karbantartás szempontjából is jobb a kihajthatósága miatt, ahogy nézem az adatlapján elég erős is, twinstart meghazudtoló lumeneket produkál. Megnéztem a timelapse nano akvárium videót, kicsit kezdek húzni az ONF felé a mérete és ereje miatt. Hajaj. :D De akkor már lehet jobb lenne a pluszos verziót venni a telefon irányítás stb. (lustaság) miatt :) Van min gondolkodni :)
 
Köszönöm nektek. Hát eddig 1-1 és sajnos tényleg annyira tetszik mindkettő hogy nem tudok dönteni :D Mondjuk onf karbantartás szempontjából is jobb a kihajthatósága miatt, ahogy nézem az adatlapján elég erős is, twinstart meghazudtoló lumeneket produkál. Megnéztem a timelapse nano akvárium videót, kicsit kezdek húzni az ONF felé a mérete és ereje miatt. Hajaj. :D De akkor már lehet jobb lenne a pluszos verziót venni a telefon irányítás stb. (lustaság) miatt :) Van min gondolkodni :)
A Nano+ annyiból tud többet, hogy nem kell hozzá időkapcsoló és tudsz napfelkelte-lemente effektust beállítani. Június végén fog viszont csak érkezni belőle.
 
A Nano+ annyiból tud többet, hogy nem kell hozzá időkapcsoló és tudsz napfelkelte-lemente effektust beállítani. Június végén fog viszont csak érkezni belőle.
Értem, végülis garnélásnak tervezem csak, ők pedig ahogy észlelem kevésbé érzékenyek a hirtelen fény állapotokra mint a halak ezért megteszi a sima is :) Hát köszönöm, akkor mégiscsak az ONF lesz a választottam :)
 
Erősebb és állítható a színe és fenyereje telefonról. A napokban felkerulnek a chihiros lámpák a webshopba részletes leírással.

Köszönöm!

A szállítás a jövő hét utánra várható ? Illetve az árazásról tudunk valamit? Gondolom olyan 80.000 körül lesz, nem?
 
Köszönöm!

A szállítás a jövő hét utánra várható ? Illetve az árazásról tudunk valamit? Gondolom olyan 80.000 körül lesz, nem?
Szállítás másfél hét kb, igen. Árát fejből nem tudom, a Twinstar 600s alatt lesz kicsivel ha jól emlékszem, de nem esküszöm meg.
 
Sziasztok
Chihrios wrgb 2.generációsrol van valakinek valami tapasztalata?

En vettem egy wrgb ii 30ast kinabol meg par honapja. Mert akkor ugy nezett ki hogy nem lesz itthon. Meg irtam is a gyartonak hogy szivesen forgalmaznam... :D Egeszen rendben van bar az app kicsit bugos. Szepen nonek alatta a novenyek, es klassz hogy nem kell hozza kulon dimmer es idokapcsolo.
 
Back
Oldal tetejére