• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok!

Ha valamelyikőtök használ(t) Odyssea D-300L lámpát, akkor kérem, jelentkezzen, lenne hozzá egy technikai jellegű kérdésem.
Előre is köszönöm szépen!
 
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy egy 100×45×45 akváriumra elég lenne egy ada 150w -hqi , vagy kettő kellene rá, ha high techre gondolok. Van 3 is :) , csak , ha elég lenne rá középre egy, akkor az áram költség miatt, nem tennék csak egyet rá, ha elég.
 
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy egy 100×45×45 akváriumra elég lenne egy ada 150w -hqi , vagy kettő kellene rá, ha high techre gondolok. Van 3 is :) , csak , ha elég lenne rá középre egy, akkor az áram költség miatt, nem tennék csak egyet rá, ha elég.

2-re szavazok
 
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy egy 100×45×45 akváriumra elég lenne egy ada 150w -hqi , vagy kettő kellene rá, ha high techre gondolok. Van 3 is :) , csak , ha elég lenne rá középre egy, akkor az áram költség miatt, nem tennék csak egyet rá, ha elég.
Szia!
Én ùgy tudom az ADA ezen làmpài 60 cm-re vannak méretezve. Elmegy 80-90 cm-ig is, de ott màr a a széleken kevés a fény.
60 cm-re egy, 120-ra kettő, 180 cm-re három szokott lenni.
Én is kettőre szavazok.
 
És mi van ha szigetet épít és csak a közepét kell megvilágítani ? Egymillió dologtól függ :)
[/QUO
Majd ő eldönti.
Mi csak segíteni próbáltunk, mert kérdezte a fórumtagok véleményét.
De jellemzően az akvárium méretéhez, na meg a növények igényeihez szabjuk a világítást.
Ennyi erővel egy akkora akvában is elég lenne egy Dennerle kompakt 9 W a sarokban. Elég oda egy Microsorum bokor, a többi részre pedig, kövek, meg fa dekor, ágak, nem?🙂
 
Üdvözletem!

100hx40szx50m low tech akváriumhoz kinéztem egy JBL Led Solar NAtura 57W lámpát. Kérdésem az lenne, hogy ez elég lesz e az akváriumhoz, és hogy van e valakinek tapasztalata ezzel a lámpával. A válaszokat előre is köszönöm.
 
szép jó reggelt

112literes akimhoz van egy gyári diversa 17w -os LED illetve a régi akimróő áttettem pluszba egy 10w-os LED fenycsovet..kérdésem,hogy ez elég,vagy vegyek másik világítást..
mivel kutyánk van,tető nélkül nem nagyon szeretnénk,mert beleszállna a szőr a vízbe..bár olvastam,hogy létezik a green aquanál a tetőre ilyen plexi..az jó lehet..
köszönöm a hozzászólásokat
 
Sziasztok!
Még új vagyok a szeren. van egy 64 l-es akvám, amiben low tech vonalon szeretnék jó sok szép élénk növényt. Jelenleg előtér HM + monte carlo, és van még Ludwigia palustris, hygrophila polysperma, limnophila sessiliflora, rotala routundifolia. Jelenleg egy csapat razbóra két oto és pár sakura van benne. A jelenlegi (24 w) világítást szeretném erősíteni, ki is néztem két elfogadható árú (és talán jó minőségű) lámpát a Green Aqua-nal. Az egyik az Odyssea Kompakt 36w a másik az Odyssea Dual Pro 2x24w.
A kérdésem az lenne, hogy a 2x24 w-os (egy növényes és egy daylight fénycsővel) nem túl sok CO2 adagolás nélkül? Nem okkoz algásodást?
Növénytáp megy bele jelenleg is macro, micro carbo.
 
Sziasztok!
Még új vagyok a szeren. van egy 64 l-es akvám, amiben low tech vonalon szeretnék jó sok szép élénk növényt. Jelenleg előtér HM + monte carlo, és van még Ludwigia palustris, hygrophila polysperma, limnophila sessiliflora, rotala routundifolia. Jelenleg egy csapat razbóra két oto és pár sakura van benne. A jelenlegi (24 w) világítást szeretném erősíteni, ki is néztem két elfogadható árú (és talán jó minőségű) lámpát a Green Aqua-nal. Az egyik az Odyssea Kompakt 36w a másik az Odyssea Dual Pro 2x24w.
A kérdésem az lenne, hogy a 2x24 w-os (egy növényes és egy daylight fénycsővel) nem túl sok CO2 adagolás nélkül? Nem okkoz algásodást?
Növénytáp megy bele jelenleg is macro, micro carbo.

Sztem nem. Maximum feljebb emeled, ha szükséges. Így legalább van tered később akár bővíteni is, mert ezzel már CO2-t is adagolhatsz majd.
 
Sziasztok! Egy felszámolt akváriumból megmaradt t5 2*24w armatúrát szeretnék felhasználni egy új akvához, ami 60*30*45 cm 81L (még nincsen meg) full low-tech lenne, kocsány nélküli ambuliával, cryptokkak ,anubiaszokkal és japán kakukktormával (cardamine lyrata), ezek mind elég alacsony igényűek, szóval a kérdés az lenne hogy 2*24w os 6500K fénycső nem lenne sok? Vagy inkább használjak 1db 24w 6500K-eset és egy 24w Plant (red) fénycsövet?

A segítséget előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére