• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Hat eddig jol indul. Azt remelem belekalkulaltad, hogy nem a lampa a legdragabb. Onnantol, hogy megvan a lampa, co2 szett bla bla, jon a dragasag. Talaj, tap, excell, eloleny, tanilo penzek stb. A hightech vilag nem plcso amig nem erted a szinte mindent. Mindent meregetni akarsz majd hogy megertsd, rengeteg reagens es teszt szett, mire rajossz hogy minden ugy jo ha nem meregetsz semmit. Szerintem ha ezt Te szeretned, ne ragadj le a lampa aran.
A 60cm széles aksira és a nagy Lumen értéknek csak ez felel meg: https://greenaqua.hu/hu/ada-aquasky-moon-601-60cm-led-lampa.html
 
Egy 80 literes aksinál 6000 Lumen + 45cm magasság miatt 20 Lumen= 6020 Lumen! jól számoltam ?
Henrik úgy értette, hogy 40 cm magasság alatt 75 lm/l és minden további 10 cm magasságnál +15 lm/liter! Irányadónak szánta, de szerintem is célozz meg min. 90 lm/litert (kivéve ha RGB, abból talán -30% is elég lehet), legyen némi tartalékod.
80 literes (60cm magas)
Most akkor 45, vagy 60 magas az akvárium? :unsure: Nem mindegy ám, 60 centit nehéz átvilágítani. Ide lehet hogy ledből nem is lenne mindegyik jó.

Ha most kezdesz el beinvesztálni dolgokra, fontold meg az akvárium cseréjét is. Lehet hogy jobb lenne egy kedvezőbb méretűhöz igazítani mindent. Ha akár csak a magasságból csökkentesz (akár változatlan alapterület mellett), kisebb űrtartalomnál a szűrésed is stabilabb lehet, kevesebb CO2 kellhet, sokféle világítás közül választhatsz stb., lehet hogy inkább itt kellene megfogni a költségvetést még az elején.
 
Utoljára módosított:
Henrik úgy értette, hogy 40 cm magasság alatt 75 lm/l és minden további 10 cm magasságnál +15 lm/liter! Irányadónak szánta, de szerintem is célozz meg min. 90 lm/litert (kivéve ha RGB, abból talán -30% is elég lehet), legyen némi tartalékod.

Most akkor 45, vagy 60 magas az akvárium? :unsure: Nem mindegy ám, 60 centit nehéz átvilágítani. Ide lehet hogy ledből nem is lenne mindegyik jó.

Ha most kezdesz el beinvesztálni dolgokra, fontold meg az akvárium cseréjét is. Lehet hogy jobb lenne egy kedvezőbb méretűhöz igazítani mindent. Ha akár csak a magasságból csökkentesz (akár változatlan alapterület mellett), kisebb űrtartalomnál a szűrésed is stabilabb lehet, kevesebb CO2 kellhet, sokféle világítás közül választhatsz stb., lehet hogy inkább itt kellene megfogni a költségvetést még az elején.
Nagyon figyelmetlen voltam mert 45cm magas és 60cm hosszú.
 
"Egy 80 literes aksinál 6000 Lumen + 45cm magasság miatt 20 Lumen= 6020 Lumen! jól számoltam ? "
A 6020 Lumenes LED lámpák nem gyakoriak...
Szia!
Javaslom a chihiros A+ szériát.
Dimmelhető, ledszalagok idővel ( pénz+ high irányba mozdulás függvényében) cserélhetőek.
A "pont annyi lument tudjon ami most kell" nem a legjobb irány...
Egy akvárim fényigénye változhat egy berendezés élettartama alatt is.
Nagyon hasznos, ha van a lámpában tartalék.
 
Szia!
Javaslom a chihiros A+ szériát.
Dimmelhető, ledszalagok idővel ( pénz+ high irányba mozdulás függvényében) cserélhetőek.
A "pont annyi lument tudjon ami most kell" nem a legjobb irány...
Egy akvárim fényigénye változhat egy berendezés élettartama alatt is.
Nagyon hasznos, ha van a lámpában tartalék.
Köszönöm szépen a segítséget!
 
Sziasztok.

80cm hosszú, 40 cm mély akváriumhoz kellene KAROS lámpatest.
Hol keresgéljek? Nem kell feltétlenül LED.
Köszönöm!
 
Sziasztok, 40 literes, 35 cm mély akiba milyen világítást ajánlotok? Mindenképp ledest szeretnék, sok növénnyel, törpe gömbhalaknak szánom
 
Sziasztok, 40 literes, 35 cm mély akiba milyen világítást ajánlotok? Mindenképp ledest szeretnék, sok növénnyel, törpe gömbhalaknak szánom
Szerintem nézd meg a kisebbik ONF ledlámpát, nekem annak a színvilága tetszik a legjobban. Twinstar nekem nem jött be, a zöld színeket hazavágja...
 
Sziasztok!
200 literes aksihoz szeretnék egy új lámpát.
Most 4x39 W-os lámpám van. Mivel az akvárium fölött van egy szekrény ami 125 cm széles és 40 cm mély ezért kevés lámpa van amiből választhatnék. Segítséget kérnék, hogy melyik lámpa lenne a jó választás.

Köszönöm!!!
 
Sziasztok!
200 literes aksihoz szeretnék egy új lámpát.
Most 4x39 W-os lámpám van. Mivel az akvárium fölött van egy szekrény ami 125 cm széles és 40 cm mély ezért kevés lámpa van amiből választhatnék. Segítséget kérnék, hogy melyik lámpa lenne a jó választás.

Köszönöm!!!
Szia!
A mostanival mi a baj?
Ha mindenképpen cserélni akarod, milyen az akva?
Low or high tech?
Mi a jövőbeni cél?
 
Szia!
A mostanival mi a baj?
Ha mindenképpen cserélni akarod, milyen az akva?
Low or high tech?
Mi a jövőbeni cél?
Sokat próbálkoztam ‘Monte Carlo’-val szőnyeget csinálni és sajnos az összes elrohadt. Ugyanez történt a Rotala sp. Green-nel is. Szerintem a világítás lehet az oka.
Egy high tech akvát szeretnék létrehozni.
Akkor talán megpróbálkoznék pár magas fény igényű növénnyel. Mert most csak a low tech növények közül válogathatok.
 
Ha a Monte Carlo és a Rotala sem bírja, úgy gondolom nem lehet a világítás az oka.
Valami más nem stimmel az összhangban.
Mit használsz még az akváriumhoz?
Szűrő, tápozás, talaj Co?
 
A technika alapján nem lehetne problémád. Nézz körül a növénygondok topicban!
Továbbra is azt hiszem nem a fénnyel van a gond, mivel mindkét növény szinte mindent kibír.
A 4x39 pedig nem kevés 200 literhez.
 
Back
Oldal tetejére