• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Na pont erre gondoltam.
Vajon az E is tudja azt?
Én Ody-t cseréltem E szériás TS-re. Sokkal természetesebbek a színek alatta, valahogy kellemesebb a szemnek. Fotózni nehezebb, de élőben egyértelműen jobb.
(Az E szériának szebbek a lábai, mint az S-nek :) )
 
Az E széria kevés szerintem fényben, inkább SP, az már valamit tud :) Nekem aquasky 601 van ami lumenben kb annyi mint az E és néha kevésnek érzem a fény igényes növényeknek, idővel le is szeretném cserélni SP-re
 
Az E "hagyományos" LED, erősebb de nincsenek olyan színek, mint az S-nél, mert az meg WRGB
Mondjuk én még csak olyan videókat láttam, ahogy kicserélik S-re a világítást, és hirtelen milyen piros, de hogy pirosra is tudja őket nevelni, nem nagyon. :unsure:
Az E is wrgb. Nem?
Az biztos, hogy az S széria alatt sokkal pirosabbnak" látszódik " a piros növény.
Ha nem lenne ennyi az ára akkor egyértelműen az S - t venném.
Az E akkor annyira nem lenne jó választás.
Marad a chihiros wrgb vagy az S széria de annak az árát még emésztenem kell kicsit 🤣
 
Amúgy próba képp a 2x24w csövek mellé feltettem két 50cm piros led csíkot. :D
Így is szép pirosak lettek a növények. Főleg a reineckii mini.
Viszont minden más is vörösebb vagy legalábbis más színű lett ami nem igazán hat természetesen :rolleyes:
 
Eldöntöttem, hogy a 600 S lesz.
Az S az a fix 60cm es aksira való, az SP az a függeszthető és az SA az állítható 58-70cm ig.
Csak ennyi a különbség köztük?
 
Eldöntöttem, hogy a 600 S lesz.
Az S az a fix 60cm es aksira való, az SP az a függeszthető és az SA az állítható 58-70cm ig.
Csak ennyi a különbség köztük?

A különbség szerintem is ennyi. Amúgy én egy 4x24es Ody Quad-ot váltottam le az S szériára(60x30x35). Igaz csak három fénycső ment anno, az is bőven elég volt, négynél már algásodtam nagyon.
Ettől függetlenül a TS veri a fénycsöves lámpát. Elsőre mások a színek, de szerintem szebbek a növények.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve és nem térnék vissza a Quadra. Ha a dizájn is számít, abban is jobb :):)
Az E széria sem lehet rossz, de ott már kompromisszumokat kell kötni a kisebb teljesítmény miatt.
 
Köszi a tanácsot. Erre a kék ledes dologra nem is gondoltam. Akkor nézek valami mást... :(
A különbség szerintem is ennyi. Amúgy én egy 4x24es Ody Quad-ot váltottam le az S szériára(60x30x35). Igaz csak három fénycső ment anno, az is bőven elég volt, négynél már algásodtam nagyon.
Ettől függetlenül a TS veri a fénycsöves lámpát. Elsőre mások a színek, de szerintem szebbek a növények.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve és nem térnék vissza a Quadra. Ha a dizájn is számít, abban is jobb :):)
Az E széria sem lehet rossz, de ott már kompromisszumokat kell kötni a kisebb teljesítmény miatt.
Most már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
Elvileg holnap itt van de legkésőbb hétfőn átvehetem.
Maxon megy vagy vissza van dimmelve?
 
Most már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
Elvileg holnap itt van de legkésőbb hétfőn átvehetem.
Maxon megy vagy vissza van dimmelve?

Nálam maxon megy. Ugye az enyém a függesztett verzió. Cirka olyan tavol van az akvától, mint a lábakkal rendelkező tesója.
Nem terveztem dimmelni. Ha szükséges lenne majd játszok a magassággal vagy a világítási idővel.
 
Megvettem hozzá a gyári dimmert és egyel vissza is vettem de a következő bekapcsolásnál megint a maximumon megy. Ezt nem lehet megoldani, hogy úgy induljon, ahogy beállítottam?
Természetesen időkapcsolóra van kötve a lámpa.
 
GA-ban voltam ma és láttam, hogy ugyanaz a Rotala Vietnam egyik akvába bordó piros a másikban narancsos rózsaszín. Megkérdeztem volna Viktort, hogy mi az oka, aki tovaszökellt, mint gazella. ;), de Nigrót elkaptam azt mondta igen ugyanaz a fajta csak a fényerőben és a spektrumban különbözik. Inkább a fényerő ami számít. Nálam itthon narancsos szóval másik lámpa kell.

Van valakinek konkrét adata, hogy mi az a kelvin és wattszám esetleg lumen ami jó érték?

GA-ban is többségben vannak a narancsos változatok, tehát hiába az ADA régebbi LED lámpa nem elég.

Ott van még az idő mint tényező. Ahogy látom hiába a fény nem lesz a következő szirom azonnal piros. Mintha az egész nővénynek át kellene alakulnia.

Fillipe Rotalája elég halovány. Tomi akvájában ahol van 1,5 hónap előny ott már sötétebb és gondolom még 2 hónap és az is piros lesz hiszen ugyanaz a lámpa van mind három felett.

Remélem nem nyúltam mellé a példaképekkel és mind a 3 képen Rotala Vietnam van, ha mégse attól még a kérdés áll. Mitől lesznek pirosak? Mik a határértékek?
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni van egy 20 literes nanom. ( 362226)
Megfelelő lenne felé egy odyssea compakt 24w os lámpa vagy túl erős és nagyon algásodna??
Co2 van.
Vagy elég lenne egy t8 fénycső 6500k. És 1300lumen??
Köszönöm előre is a segítséget.
 
Utoljára módosított:
GA-ban voltam ma és láttam, hogy ugyanaz a Rotala Vietnam egyik akvába bordó piros a másikban narancsos rózsaszín. Megkérdeztem volna Viktort, hogy mi az oka, aki tovaszökellt, mint gazella. ;), de Nigrót elkaptam azt mondta igen ugyanaz a fajta csak a fényerőben és a spektrumban különbözik. Inkább a fényerő ami számít. Nálam itthon narancsos szóval másik lámpa kell.

Van valakinek konkrét adata, hogy mi az a kelvin és wattszám esetleg lumen ami jó érték?

GA-ban is többségben vannak a narancsos változatok, tehát hiába az ADA régebbi LED lámpa nem elég.

Ott van még az idő mint tényező. Ahogy látom hiába a fény nem lesz a következő szirom azonnal piros. Mintha az egész nővénynek át kellene alakulnia.

Fillipe Rotalája elég halovány. Tomi akvájában ahol van 1,5 hónap előny ott már sötétebb és gondolom még 2 hónap és az is piros lesz hiszen ugyanaz a lámpa van mind három felett.

Remélem nem nyúltam mellé a példaképekkel és mind a 3 képen Rotala Vietnam van, ha mégse attól még a kérdés áll. Mitől lesznek pirosak? Mik a határértékek?
A titok nem csak a fényben van. Ha simán megnyírsz egy növényt, akkor sokáig szenved, aztán hoz egy sokkal hókadtabb hajtást. Míg, ha visszavágod és utána bedugdosol egy csomó csúcshajtást, akkor brutális színe lesz garantáltan.
 
GA-ban voltam ma és láttam, hogy ugyanaz a Rotala Vietnam egyik akvába bordó piros a másikban narancsos rózsaszín. Megkérdeztem volna Viktort, hogy mi az oka, aki tovaszökellt, mint gazella. ;), de Nigrót elkaptam azt mondta igen ugyanaz a fajta csak a fényerőben és a spektrumban különbözik. Inkább a fényerő ami számít. Nálam itthon narancsos szóval másik lámpa kell.

Van valakinek konkrét adata, hogy mi az a kelvin és wattszám esetleg lumen ami jó érték?

GA-ban is többségben vannak a narancsos változatok, tehát hiába az ADA régebbi LED lámpa nem elég.

Ott van még az idő mint tényező. Ahogy látom hiába a fény nem lesz a következő szirom azonnal piros. Mintha az egész nővénynek át kellene alakulnia.

Fillipe Rotalája elég halovány. Tomi akvájában ahol van 1,5 hónap előny ott már sötétebb és gondolom még 2 hónap és az is piros lesz hiszen ugyanaz a lámpa van mind három felett.

Remélem nem nyúltam mellé a példaképekkel és mind a 3 képen Rotala Vietnam van, ha mégse attól még a kérdés áll. Mitől lesznek pirosak? Mik a határértékek?

Fenyero es alacsony nitrat kell hozza mar is piros, rengetek bordo h’ra-t lattam sima chihiros a plus szerias led lampaval ami ugye csak 8000 kelvines feher fenyu. ;)
 
Sziasztok! Egy 100 L - es növényes akváriumot indítok a közeljövőben (első akvám lesz) , egyenlőre co2 adagolása nélkül szeretném. Így az lenne a kérdésem hogy az ody lámpákból a 2 x24 W vagy 2x 39 W ot vegyem? Esetleg ha van jobb opció azt is szívesen fogadnám. Köszi
 
Sziasztok! Egy 100 L - es növényes akváriumot indítok a közeljövőben (első akvám lesz) , egyenlőre co2 adagolása nélkül szeretném. Így az lenne a kérdésem hogy az ody lámpákból a 2 x24 W vagy 2x 39 W ot vegyem? Esetleg ha van jobb opció azt is szívesen fogadnám. Köszi
Csak a lényeget hagytad ki. Milyen széles az akvárium? Ahhoz kell igazítani a világítást.
 
Bocsi, 80x30 és 40 magas
Szia! Co2 nelkul a 2x24w eleg, co2-vel mar keveske, 0.7-1w/liter kellene a high-tech akvahoz.
A 2x39w co2-hoz jo lenne, de ameddig nincs magasnyomasud, lehet sok lenne a feny. Vagy kitakarsz a csobol reszeket, vagy fuggeszted az akva fole, es feljebb emeled. Azzal viszont szamolnod kell, hogy a 39w pilacs szelesebb lesz mint az akva, eleg idetlenul fog mutatni.
En lehet a 2x24w-t valasztanam, es ha meglesz a magasnyomasu, akkor meg egy lampat vennek ugyan ilyet. A csoveket is jobban tudod varialni. Szerintem, de ez az en velemenyem.
Nekem is 80cm hosszu akvam van, nem egy idealis ilyen teren.
 
Back
Oldal tetejére