• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok,

Lehet buta kérdés de mikor kell a lámpát feljebb emelni az akváriumtól? Mert gondolom ha feljebb rakom akkor a növényeket kevésbé éri az erős fény.
 
Sziasztok,

Lehet buta kérdés de mikor kell a lámpát feljebb emelni az akváriumtól? Mert gondolom ha feljebb rakom akkor a növényeket kevésbé éri az erős fény.
Viszont nem melegíti annyira a vizet. Egyébként kb. 30 centire szokták tenni az erősebbeket.
 
Sziasztok,

Lehet buta kérdés de mikor kell a lámpát feljebb emelni az akváriumtól? Mert gondolom ha feljebb rakom akkor a növényeket kevésbé éri az erős fény.
A függesztett lampaknal tudsz jatszani ezzel a lehetöseggel, a labakkal rendelkezöknel, ahol a magassag nem allithato ott ertelemeszerüen nem adott ez a lehetöseg.
A lampak magassagat mindenki a sajat egyeni/a növenyek igenyeihez allitja be. Jellemzöen akkor emelnek a lampak magassagan, ha valamilyen algasodas következik be, peldaul fonalalga vagy akar zöld pontalga.
De ez nem ökölszabaly, van aki azert emeli vagy engedi lejjeb, hogy ne vilagitson az ember szemebe...
A lenyeg, hogyha az ember allitja a lampa magassagat, akkor altalaban alga megjelenese miatt teszi. De ez összefügg a megvilagitas idötartamaval is, azt is csökkenthetik vagy növelhetik, söt, a vilagitas erejet is allithatjak a dimmelhetö lampaknal.
 
Sziasztok.
Adott egy bruttó 54 literes akvárium aminek jelenlegi világítása egy 15W-s t8 cső..
Ezt szeretném a közeljövőben lecserélni egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpára.
Szetintetek jó választás?
Használható ez a kombináció hosszabb távon Co2 adagolása nélkül alacsony illetve közepesen igényes növények babusgatására?
 
Sziasztok.
Adott egy bruttó 54 literes akvárium aminek jelenlegi világítása egy 15W-s t8 cső..
Ezt szeretném a közeljövőben lecserélni egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpára.
Szetintetek jó választás?
Használható ez a kombináció hosszabb távon Co2 adagolása nélkül alacsony illetve közepesen igényes növények babusgatására?
Szerintem co2 nélkül semiképpen sem. Mert az már 1W/l amihez kell Co2. Általában low techben 0.5W/l az ajánlott.
 
Ha van lehetőséged függeszteni, én bevállalnám. Úgy lehet játszani a magassággal is meg az idővel is. Esetleg ha később fejleszteni akarsz, high irányba akkor sem kell megint lámpát cserélni.

Köszi a tanácsot!

Esetleg van tipp arra hogy a vízszintjétől számolva kb hány centitől lehetne legalább elkezdeni a kísérletezést?
 
Kevés a fényem pedig brutál erős. Segítsetek pls.
A jó példa:
288L-hez volt 1db Odyssea 4x54W azaz 216W ez 0,75W/L

60CM magas akvára még 8CM fekete műanyag keret/perem ült azon állt a lámpa, minden gyönyörűen burjánzott. Talajon az MC vagy parvula. Ez azt jelenti, hogy ha a talajvastagságot is hozzáadom akkor 68CM-re volt az MC-től a 216W os lámpa.
//-------------------
Cseréltem 55cm magas 330L-re és 2xOdyssea 4x54W-re. Belógattam 30CM-re a víztől majd mikor kevésnek bizonyult 20CM-re. GA-ban körbemértem olyan 24-30cm között lógatják be. Tehát 432W azaz 1,3W/L. A 8 csőből 3DB plant azaz rózsaszín.

A Hygrophila Pinnatifida teljesen lukacsos lett majd elmállott. MC nem nő ötödik hetes, már vágnom kéne, de még látom itt-ott az amazóniát, Microsorum Pteropus Trident levele elmálik.

Kicsit dombos és sziklás kialakítású. A hátra magasabbra telepített növények ezekből a fajokból mind megmaradtak és boldogak. De ugyebár az összképet erősen befolyásolja az előtér kopársága. :(
 
Sziasztok.
Adott egy bruttó 54 literes akvárium aminek jelenlegi világítása egy 15W-s t8 cső..
Ezt szeretném a közeljövőben lecserélni egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpára.
Szetintetek jó választás?
Használható ez a kombináció hosszabb távon Co2 adagolása nélkül alacsony illetve közepesen igényes növények babusgatására?

Szia.
Én 45 literes akvát világítottam 36 W-tal 20 vagy 25 centi magasságból és minden rendben volt, egy kevés zöld por algát leszámítva. Igaz, hogy nálam ment co2 is, de szerintem kevesebb idővel és magasabbról világítva co2 nélkül se feltétlenül lesz kudarc a vége. Ki lehet sakkozni, hogy mi a sok vagy mi a kevés, de ha később lesz lehetőséged co2 rendszert szerezni akkor bánni fogod h nem az erősebb lámpád van, mert akkor arra is áldozni kell megint.
 
Sziasztok. Ismét a segítségeteket szeretném kérni.
A dilemma: 110 cm széles üveghez (245 liter) Odyssea Quad 90cm 4x39W vagy Odyssea Quad 120cm 4x54W? Esetleg megoldási javaslat ami nem is kicsi és nem is lóg túl? A 100 e feletti világítások már nem fognak beleférni...

Köszi előre is.
 
Sziasztok. Ismét a segítségeteket szeretném kérni.
A dilemma: 110 cm széles üveghez (245 liter) Odyssea Quad 90cm 4x39W vagy Odyssea Quad 120cm 4x54W? Esetleg megoldási javaslat ami nem is kicsi és nem is lóg túl? A 100 e feletti világítások már nem fognak beleférni...

Köszi előre is.

Pont 100-ért hirdetnek a fórumon egy 6x39 ATI-t. Egy ezrest biztos enged belőle, nagyon szompatikus az eladó, és akkor probléma megoldva :D
 
Sziasztok 54 literes aki, 2x36w kompakt fénycső a 865-ös csövet vagy a 954-es csövet rakjam bele? Milyen magasra tegyem. Co2 nagynyomású lesz.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Korábban már kinéztem magamnak a chihiros wrgb lámpáját viszont olvasva pár apró meghibásodást kicsit elbizonytalanodtam, ezért nézegetem a Twinstar lámpákat.
Ha jól látom onnan nekem a 600 S és a 600 E jöhetne szamításba. akvárium ( 60x30x30)
Mindkét lámpának a Watt és a lumen értéke is alacsonyabb mint a chihiros nak.
Nem tudom, hogy ezek mennyire mérvadóak? Ennyivel gyengébbek is? Vagy ezt nem így kellene nézni?
2x24 es csövet cserélném de csak akkor ha előre lépés lenne valamelyik.
Mondjuk a 600 S kicsit drága is.
A chihiros majdnem annyi mint az E széria. Főleg ha a kínai cuccra még vám is jönne rá akkor lehet drágább is lenne.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Korábban már kinéztem magamnak a chihiros wrgb lámpáját viszont olvasva pár apró meghibásodást kicsit elbizonytalanodtam, ezért nézegetem a Twinstar lámpákat.
Ha jól látom onnan nekem a 600 S és a 600 E jöhetne szamításba. akvárium ( 60x30x30)
Mindkét lámpának a Watt és a lumen értéke is alacsonyabb mint a chihiros nak.
Nem tudom, hogy ezek mennyire mérvadóak? Ennyivel gyengébbek is? Vagy ezt nem így kellene nézni?
2x24 es csövet cserélném de csak akkor ha előre lépés lenne valamelyik.
Mondjuk a 600 S kicsit drága is.
A chihiros majdnem annyi mint az E széria. Főleg ha a kínai cuccra még vám is jönne rá akkor lehet drágább is lenne.
Szia!
Odyssea Dual Pro 2X24 Wattot cseréltem Twinstar 600 SP-re.
Olyan színt hoznak alatta a vörös növények, amilyet az ody alatt nem láttam.
Egyértelműen jobb lámpa, lumentől függetlenül.
 
Szia!
Odyssea Dual Pro 2X24 Wattot cseréltem Twinstar 600 SP-re.
Olyan színt hoznak alatta a vörös növények, amilyet az ody alatt nem láttam.
Egyértelműen jobb lámpa, lumentől függetlenül.
Na pont erre gondoltam.
Vajon az E is tudja azt?
 
Na pont erre gondoltam.
Vajon az E is tudja azt?

Az E "hagyományos" LED, erősebb de nincsenek olyan színek, mint az S-nél, mert az meg WRGB
Mondjuk én még csak olyan videókat láttam, ahogy kicserélik S-re a világítást, és hirtelen milyen piros, de hogy pirosra is tudja őket nevelni, nem nagyon. :unsure:
 
Back
Oldal tetejére