• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

sziasztok!
egy 18 l-es, low tech nano kockához lehet 20 w-os kompakt fénycsövet használni? nem lesz neki sok?
most 13 w van felette, és kevésnek érzem. a növények "nyúlnak" felfelé, hiába vágom vissza. nem bokrosodnak..
olvastam, hogy nanoknál, és főleg kockáknál nem a hagyományos w/l számolás van érvényben, ezért is bizonytalanodtam el.
Co2 nélkül szerintem már sok lenne,ha van,akkor simán jó!
 
sziasztok!
egy 18 l-es, low tech nano kockához lehet 20 w-os kompakt fénycsövet használni? nem lesz neki sok?
most 13 w van felette, és kevésnek érzem. a növények "nyúlnak" felfelé, hiába vágom vissza. nem bokrosodnak..
olvastam, hogy nanoknál, és főleg kockáknál nem a hagyományos w/l számolás van érvényben, ezért is bizonytalanodtam el.
A kompakt fénycsövek jóval kevesebb fényt adnak le, mint a T5-ös fénycsövek, nyugodtan fölé teheted a 20W-os izzót, ha rendben van a szűrés.
 
Co2 nélkül szerintem már sok lenne,ha van,akkor simán jó!
ááá, nem élek én olyanokkal :D

Beni, most készülök beruházni egy Eheim 2213-ra biológiai töltettel, DIY akril ki- és befolyóval. gondolom, az elvisz egy ekkora akváriumot.
majd akkor installálom rá a az új csövet, ha már megvan a szűrő is. most egy kis sarokszűrő megy benne, abban is van biológiai, de sajnos kevésnek találom, plusz egy ekkora befőttesüvegben elég sok helyet foglal. ;)
köszönöm a segítséget!
 
Egy pillanatra nem figyelek és mikről maradok le.Akkor azt hiszem,meg is van a következő fejleszteni való!(y)
efficacy.jpg


A mai modern ledek ezen még nincsenek rajta, ~70-110 lm/w lenne.
http://www.nvc-lighting.com/system_dntb/upload/efficacy.jpg
 
Sziasztok!
Tervezett akváriumom világításánál elakadtam.
A medence mérete 90x45x45 cm
Vagy egy saját készítésű világítást szeretnék csinálni hozzá amibe 4 vagy 5 db 39 W-os T5 csövet tennék.
A másik egy gyári led világítás amit most találtam neten (SYLVANIA AQUASTAR LED MAXI FIXTURE 30W 6500K DAYLIGHT IP67 0000820
80-120cm akváriumhoz)
Ennek az adatai a következők:
EAN: _0000820
Névleges teljesítmény:30 W (Watt)
Névleges feszültség :240 V (Volt)
Fejelés :integrált led modul
Fényáram :2800 lm (lumen)
Fényhasznosítás:100 lm/W (lumen/Watt)
Színhőmérséklet :6500 K (Kelvin)
Fényszín :nappali fény
Kivitel:por és páramentes
Szabályozhatóság:igen
Jótállás :2 év
Sugárzási szög :110 fok
Védettség :IP 67

A kérdésem az lenne, hogy melyik a megfelelőbb szerintetek? Akarok gyepet is kialakítani az akváriumban.
Előre is köszönöm a választ.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A másik egy gyári led világítás amit most találtam neten (SYLVANIA AQUASTAR LED MAXI FIXTURE 30W 6500K DAYLIGHT IP67 0000820

Ez a teljesítmény édeskevés lesz gyepesítéshez. Kevésbé fényigényes gyep-növényekhez is nagyon alsó hangon 30 lm/literrel számolj.
A fénycsöves verziód az tuti megfelelő, de akkor kell mellé CO2 is!
 
A fénycsöves verziód az tuti megfelelő, de akkor kell mellé CO2 is!

Köszönöm! Lesz Co2 is
Igen a led nekem is gyanúsan kevésnek tűnt.
Még egy kérdésem lenn
olyan párosításra gondoltam, hogy:
ebből teszek bele 2 darabot
Giesemann Powerchrome aquaflora T5 fénycső - 39 W (850 mm) 5 890,00 Ft Green Aqua
és ebből is 2 darabot
Sylvania T5 fénycső - 39 W (F865; 850 mm; 6500 K; 3250 lm) 2 490,00 Ft Green Aqua
Vagy tegyek hozzá még egy csövet?
 
Sziasztok!
Tervezett akváriumom világításánál elakadtam.
A medence mérete 90x45x45 cm
Vagy egy saját készítésű világítást szeretnék csinálni hozzá amibe 4 vagy 5 db 39 W-os T5 csövet tennék.
A másik egy gyári led világítás amit most találtam neten (SYLVANIA AQUASTAR LED MAXI FIXTURE 30W 6500K DAYLIGHT IP67 0000820
80-120cm akváriumhoz)
Ennek az adatai a következők:
EAN: _0000820
Névleges teljesítmény:30 W (Watt)
Névleges feszültség :240 V (Volt)
Fejelés :integrált led modul
Fényáram :2800 lm (lumen)
Fényhasznosítás:100 lm/W (lumen/Watt)
Színhőmérséklet :6500 K (Kelvin)
Fényszín :nappali fény
Kivitel:por és páramentes
Szabályozhatóság:igen
Jótállás :2 év
Sugárzási szög :110 fok
Védettség :IP 67

A kérdésem az lenne, hogy melyik a megfelelőbb szerintetek? Akarok gyepet is kialakítani az akváriumban.
Előre is köszönöm a választ.
Az a led megfelel egy sügéres akvárium fölé, de semmi többre. Ha nincs CO2, akkor a 3*39W-ot érdemes megcélozni (182 literre 117W -> 0,64 W/l), ami alatt már kevésbé fényigényes gyepet lehet nevelni, de ha szűrés is rendben, és biztosított a CO2 ellátás is, akkor fölé lehet tolni akár 5*39W-os is, amivel megvan az áhított 1W/l is. Azonban a helyedben barkácsolás helyett elgondolkodnék inkább egy 150W-os HQI-n... Valószínűleg árban sem lenne több, és évente megúsznád 1 izzó árával 5 fénycső helyett!
 
Az a led megfelel egy sügéres akvárium fölé, de semmi többre. Ha nincs CO2, akkor a 3*39W-ot érdemes megcélozni (182 literre 117W -> 0,64 W/l), ami alatt már kevésbé fényigényes gyepet lehet nevelni, de ha szűrés is rendben, és biztosított a CO2 ellátás is, akkor fölé lehet tolni akár 5*39W-os is, amivel megvan az áhított 1W/l is. Azonban a helyedben barkácsolás helyett elgondolkodnék inkább egy 150W-os HQI-n... Valószínűleg árban sem lenne több, és évente megúsznád 1 izzó árával 5 fénycső helyett!

Szia!
köszönöm
Tudnál nekem egy példát mondani 150 W-os HQI-re egy névvel vagy egy linkkel?
Mert ahogy nézem ezek bőven 100 ezer felett vannak de inkább 150 ezer felett.
 
:):)
köszönöm
azt hittem kész akvárium armatúrára gondoltál:)
igaz ezt is bele tudom szerelni az elképzelt armatúrámba. és akkor azt mondod hogy ez kiegészítés nélkül elég az akváriumom fölé? azt írják az oldalon hogy minimum 2 m távolság a megvilágítandó tárgytól számítva, vagy ezzel ne foglalkozzak?:)
Nem fog meggyulladni a vized...
 
Lehet,nem jó helyen kérdezem...
Másfél éve vettem egy Odyssea compact 36W lámpát,azóta is a gyári 6500k-s égő van benne.Megérett egy cserére?
Próbáltam keresgetni valami infót itt a fórumon,de nem találtam...
Egy 40 literes aki felett világít,mekkora lumenes égőt ajánlotok hozzá?Akár jöhet konkrét típus is:)
 
Hali!
Szeretném a 2x54W-os világításomat kiegészíteni még1x ennyivel. Ebből az armatúrából készült 4x54W is, de ezért nem adnám el a meglévőmet fele annyiért amennyiért vettem. Mind a 2 armatúra a levegőben lógna, viszont 1 dolog aggaszt, mégpedig az, hogy a fény, így is egyenletes lesz középen vagy sem. Személyes gondolatom, hogy mivel kb. 8-10cm lesz az akvárium üvegtető és az armatúrák között, ezért a fény megfelelően fog eloszlani az akvárium teljes területén. Az aksim méretei (hátha jó valamire :p): 140x40x40 Köszönöm a mihamarabbi válaszokat! Marci
 
Lehet,nem jó helyen kérdezem...
Másfél éve vettem egy Odyssea compact 36W lámpát,azóta is a gyári 6500k-s égő van benne.Megérett egy cserére?
Próbáltam keresgetni valami infót itt a fórumon,de nem találtam...
Egy 40 literes aki felett világít,mekkora lumenes égőt ajánlotok hozzá?Akár jöhet konkrét típus is:)
Kicseréltem az égőt.hát...megérett a cserére,az előző égő egy gyertyafény volt az újhoz képest.:) kicsit hamarabb kellett volna meglépni.
 
Én Philips Master PL-L 4P 36w/865 bompakt csövet használok 2900 lumen fényerővel. Neked milyet sikerült beszerezni?
 
Én Philips Master PL-L 4P 36w/865 bompakt csövet használok 2900 lumen fényerővel. Neked milyet sikerült beszerezni?
Osram Dulux L,a paraméterek ugyanazok.Talán a lumen csak 2850.Amit írtál,az lett volna a másik lehetőség,árban egy,de nem volt raktáron,így döntenem se kellett.:)
 
Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kikérni. EGy 54 literes (60*30*30) akváriumot kell megvilágítanom és a hekkelt gyári tetőmet (amiben most egy 54 W-os power compact világít) szeretném lecserélni, de az odyssea 2*24W-os lámpáját nem szeretném a villogási probléma miatt. Mi a következő racionális lehetőség szerintetek? Ti mit vennétek?
Köszönöm:
Csaba
 
Sziasztok! Mivel a terrarisztikában és a terráriumi világításokkal "nagyjából" képben vagyok, szeretném megkérdezni, hogy terrarisztikai célra használt UV-s fémhalogén lámpát, ami flood napfényizzó, 70W-os, értelmes dolog-e növényes akváriumnál használni? most a terv, egy 60*40*30-as medence.
 
Back
Oldal tetejére