• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

kopygege

Kertész szaki
Sziasztok!

Ha valamelyikőtök használ(t) Odyssea D-300L lámpát, akkor kérem, jelentkezzen, lenne hozzá egy technikai jellegű kérdésem.
Előre is köszönöm szépen!

W.Márk

Főkertész
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy egy 100×45×45 akváriumra elég lenne egy ada 150w -hqi , vagy kettő kellene rá, ha high techre gondolok. Van 3 is :) , csak , ha elég lenne rá középre egy, akkor az áram költség miatt, nem tennék csak egyet rá, ha elég.

dexkill

Szakértő
Szakértő
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy egy 100×45×45 akváriumra elég lenne egy ada 150w -hqi , vagy kettő kellene rá, ha high techre gondolok. Van 3 is :) , csak , ha elég lenne rá középre egy, akkor az áram költség miatt, nem tennék csak egyet rá, ha elég.
2-re szavazok

meleagris

Legenda
Szia!
Én ùgy tudom az ADA ezen làmpài 60 cm-re vannak méretezve. Elmegy 80-90 cm-ig is, de ott màr a a széleken kevés a fény.
60 cm-re egy, 120-ra kettő, 180 cm-re három szokott lenni.
Én is kettőre szavazok.

meleagris

Legenda
És mi van ha szigetet épít és csak a közepét kell megvilágítani ? Egymillió dologtól függ :)
[/QUO
Majd ő eldönti.
Mi csak segíteni próbáltunk, mert kérdezte a fórumtagok véleményét.
De jellemzően az akvárium méretéhez, na meg a növények igényeihez szabjuk a világítást.
Ennyi erővel egy akkora akvában is elég lenne egy Dennerle kompakt 9 W a sarokban. Elég oda egy Microsorum bokor, a többi részre pedig, kövek, meg fa dekor, ágak, nem?🙂

Pamut984

Új regisztrált
Üdvözletem!

100hx40szx50m low tech akváriumhoz kinéztem egy JBL Led Solar NAtura 57W lámpát. Kérdésem az lenne, hogy ez elég lesz e az akváriumhoz, és hogy van e valakinek tapasztalata ezzel a lámpával. A válaszokat előre is köszönöm.

Oldal tetejére