• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Szia! Co2 nelkul a 2x24w eleg, co2-vel mar keveske, 0.7-1w/liter kellene a high-tech akvahoz.
A 2x39w co2-hoz jo lenne, de ameddig nincs magasnyomasud, lehet sok lenne a feny. Vagy kitakarsz a csobol reszeket, vagy fuggeszted az akva fole, es feljebb emeled. Azzal viszont szamolnod kell, hogy a 39w pilacs szelesebb lesz mint az akva, eleg idetlenul fog mutatni.
En lehet a 2x24w-t valasztanam, es ha meglesz a magasnyomasu, akkor meg egy lampat vennek ugyan ilyet. A csoveket is jobban tudod varialni. Szerintem, de ez az en velemenyem.
Nekem is 80cm hosszu akvam van, nem egy idealis ilyen teren.
Köszi, akkor a 2 x24 el tervezek.
 
Hogy ne legyen egyszerű, én is jövök egy véleménnyel :) Én 4x24-est vennék, a több fény jól jön fotózásnál vagy amikor valamiért kicsit oda akarsz neki pirítani. Ha csak a felsoroltakból lehet választani, akkor 2x39, a több fény sosem árthat elv mentén. Ahogy előttem leírták, emeléssel vagy kitakarással amúgy is lehet csökkenteni is a fényt. Ha nem egy patent szetted van, ahol minden csilli-vili (akváriumhoz szabott bútor stb.), akkor szerintem a túlnyúló lámpa sem csúnya. Nekem volt egy ideig 90-es akvárium fölött 120-as lámpa (igaz, 120-as a bútor is), egyáltalán nem volt zavaró, pedig nem 5-5 centi, hanem 15-15 volt a túlnyúlás.
 
Hogy ne legyen egyszerű, én is jövök egy véleménnyel :) Én 4x24-est vennék, a több fény jól jön fotózásnál vagy amikor valamiért kicsit oda akarsz neki pirítani. Ha csak a felsoroltakból lehet választani, akkor 2x39, a több fény sosem árthat elv mentén. Ahogy előttem leírták, emeléssel vagy kitakarással amúgy is lehet csökkenteni is a fényt. Ha nem egy patent szetted van, ahol minden csilli-vili (akváriumhoz szabott bútor stb.), akkor szerintem a túlnyúló lámpa sem csúnya. Nekem volt egy ideig 90-es akvárium fölött 120-as lámpa (igaz, 120-as a bútor is), egyáltalán nem volt zavaró, pedig nem 5-5 centi, hanem 15-15 volt a túlnyúlás.
Akkor várok még az indítással. Úgyis még csak pár hete bújom a fórumot. Aztán meglátom mennyit tudok össze spórolni rá :) Csak nehéz türtöztetni magam, a sok szép akva láttán :LOL:
 
Hogy ne legyen egyszerű, én is jövök egy véleménnyel :) Én 4x24-est vennék, a több fény jól jön fotózásnál vagy amikor valamiért kicsit oda akarsz neki pirítani. Ha csak a felsoroltakból lehet választani, akkor 2x39, a több fény sosem árthat elv mentén. Ahogy előttem leírták, emeléssel vagy kitakarással amúgy is lehet csökkenteni is a fényt. Ha nem egy patent szetted van, ahol minden csilli-vili (akváriumhoz szabott bútor stb.), akkor szerintem a túlnyúló lámpa sem csúnya. Nekem volt egy ideig 90-es akvárium fölött 120-as lámpa (igaz, 120-as a bútor is), egyáltalán nem volt zavaró, pedig nem 5-5 centi, hanem 15-15 volt a túlnyúlás.
Meg egy voks a 4x24w mellett..
 
Sziasztok! Egy 100 L - es növényes akváriumot indítok a közeljövőben (első akvám lesz) , egyenlőre co2 adagolása nélkül szeretném. Így az lenne a kérdésem hogy az ody lámpákból a 2 x24 W vagy 2x 39 W ot vegyem? Esetleg ha van jobb opció azt is szívesen fogadnám. Köszi
Megkérdezhetem miért nem akarsz CO2-t? Nagynyomású baromi drága, azt megértem. De otthon egy kólás palackból és egy porlasztóból/diffuzorból, nagyon könnyű csinálni élesztőst. S persze nem a legtökéletesebb beoldás, de a növények életéhez a legkisebb plusz co2 is hatványozottan járul hozzá. S mivel a növények megerednek az alga csökken.
 
Megkérdezhetem miért nem akarsz CO2-t? Nagynyomású baromi drága, azt megértem. De otthon egy kólás palackból és egy porlasztóból/diffuzorból, nagyon könnyű csinálni élesztőst. S persze nem a legtökéletesebb beoldás, de a növények életéhez a legkisebb plusz co2 is hatványozottan járul hozzá. S mivel a növények megerednek az alga csökken.
Valamennyit lehet kapnak, Kínából rendeltem egy tabis diffuzert. Nemtudom mennyit fog érni.
 
Sziasztok!
Ez a 2 lámpa lesz lógatva 2x39w és 2x54w T5 ez alá milyen akvárium méret lenne az ideális? Hogy későbbiekben ne kelljen agyalnom ,hogy ez a növény vagy az már nem él meg! Köszi előre is!
 
Udv. Melyik lampat ajanlanatok: Odyssea Quad 4x24W moonlight vagy Chihiros A601 Plus?
Akvarium:80X40X40, nagynyomasu CO2, konnyu es kozepes novenyek, esetleg gyep.
Koszonom.
 
2db Chihiros A801
A 60 centi széles lámpa nem fogja bevilágítani rendesen a széleket. Az egy lámpa meg fényerőben kevés a 40-es mélységhez.
 
OK. Koszonom. Gondolom azert kicsit visszadimmelve.
Ez leginkább a növények összetételén múlik. Például egy már bejáratott, stemekkel teli akváriumban simán el tudom képzelni, hogy elbírja maxon mindkét lámpát. Persze egy köves akvárium esetén nyilván öngyilkosság lenne maxon pirítani.
Ha már Chihiros, érdemes elgondolkodni a függesztésen. A magasság állításával is lehet játszani a fény mennyiségével, ráadásul karbantartásnál feljebb lehet húzni, így kevésbé lesz útban.
Illetve elég lehet az A801Plus is, de csak akkor, ha kicseréled benne a ledeket. Érdemes 95CRI-s ledekre cserélni, amiknek nagyobb fényük van, mind a gyáriaknak és még a színvisszaadásuk is lényegesen jobb.
 
Nezegettem az 5 szinu vagy rgb lampakat is, arrol mi a velemenyetek?
Innentől nagyon szubjektív a dolog. Kinek mi tetszik. Van egy Chihiros RGB lámpám. Nem rossz, de lehetne jobb is. Volt Chihiros Vivid rgb lámpám. Brutális színorgia van alatta, de engem pár nap után zavart, hogy nincs narancs szín, mert mindent pirosra vált. Minden túlságosan élénk, valahogy már nem is tűnik valóságosnak. Most inkább olyan lámpát szeretnék ami 100%-ban visszaadja a növények és állatok igazi színeit. Ez lenne a 100CRI, de ilyen még nem létezik. Létezik 98CRI led platina árban nyomdai és grafikai célokra, de ebből akvárium lámpát építeni nem lenne olcsó mulatság. Viszont létezik 95CRI led elérhető árban. Szerintem ez lesz a jövőbeni fejlesztések iránya.
 
Sziasztok: egy 60p high tech akihoz szeretnek vilagitast. A legjobban az onf tetszik.
Mivel platina aron adjak igy nem vagyok benne biztos. Ugye sajnos minden uj dolog nem örökéletü. Mi van ha kipurcan 1-10 led. Cserélhetöek valahogy? Vagy akkor kezdhetek sirni.

inkabb innen valasszak?:
ADA aquaky moon 601
Twinstar 600S
chihrios wrgb

Az utolsot a szlovak rokonoktol vennem 2ev garival tobbi GAbol lenne.
Tehat lenyegeben az ar/ertek/tapasztalat erdekelne. Belegondolva a TS jön ki talan észszerünek.
 
Intenzitás alapján a sorrend:

ONF - Moon - CIHI?/TS

vörös színek alapján

ONF - TS - CIHI - MOON

az árakat már írtad.

talán még egy megjelenés lehet érdekes (új LED miatt)

TS - ONF - CIHI - MOON

egyik termék sem arra készült, hogy cserélgetve legyenek benne a ledek. ennek ellenére, van egy két gyártó, ahol ez megoldható, de a szervíz idejére nem lesz lámpásod.
a gyártók arra törekednek, hogy a ledek végignyomják az életciklust vagy legalább hamarabb legyen elged a hobbiból, mint a lámpa tönkremenne.
lehet ez alól a cihi a kivétel, ahol kizárólag az ár a szempont.
 
Sziasztok,
egy 403640 es kockára 57liter mekkora Ledet és milyet tennétek vagy ajánlanátok?!!?? 15w vagy 40watt?
nem low tech lenne! és csakis dimmelve! Szakik? @viktorlantos ?
köszi!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére