• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen világítást használjunk?

Sziri

Kertész szaki
Na pont erre gondoltam.
Vajon az E is tudja azt?
Én Ody-t cseréltem E szériás TS-re. Sokkal természetesebbek a színek alatta, valahogy kellemesebb a szemnek. Fotózni nehezebb, de élőben egyértelműen jobb.
(Az E szériának szebbek a lábai, mint az S-nek :) )

kbence95

Kertész tanonc
Az E széria kevés szerintem fényben, inkább SP, az már valamit tud :) Nekem aquasky 601 van ami lumenben kb annyi mint az E és néha kevésnek érzem a fény igényes növényeknek, idővel le is szeretném cserélni SP-re

jegenye77

Főkertész
Az E "hagyományos" LED, erősebb de nincsenek olyan színek, mint az S-nél, mert az meg WRGB
Mondjuk én még csak olyan videókat láttam, ahogy kicserélik S-re a világítást, és hirtelen milyen piros, de hogy pirosra is tudja őket nevelni, nem nagyon. :unsure:
Az E is wrgb. Nem?
Az biztos, hogy az S széria alatt sokkal pirosabbnak" látszódik " a piros növény.
Ha nem lenne ennyi az ára akkor egyértelműen az S - t venném.
Az E akkor annyira nem lenne jó választás.
Marad a chihiros wrgb vagy az S széria de annak az árát még emésztenem kell kicsit 🤣

jegenye77

Főkertész
Amúgy próba képp a 2x24w csövek mellé feltettem két 50cm piros led csíkot. :D
Így is szép pirosak lettek a növények. Főleg a reineckii mini.
Viszont minden más is vörösebb vagy legalábbis más színű lett ami nem igazán hat természetesen :rolleyes:

jegenye77

Főkertész
Eldöntöttem, hogy a 600 S lesz.
Az S az a fix 60cm es aksira való, az SP az a függeszthető és az SA az állítható 58-70cm ig.
Csak ennyi a különbség köztük?

Gáncs Péter

Főkertész
Eldöntöttem, hogy a 600 S lesz.
Az S az a fix 60cm es aksira való, az SP az a függeszthető és az SA az állítható 58-70cm ig.
Csak ennyi a különbség köztük?
A különbség szerintem is ennyi. Amúgy én egy 4x24es Ody Quad-ot váltottam le az S szériára(60x30x35). Igaz csak három fénycső ment anno, az is bőven elég volt, négynél már algásodtam nagyon.
Ettől függetlenül a TS veri a fénycsöves lámpát. Elsőre mások a színek, de szerintem szebbek a növények.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve és nem térnék vissza a Quadra. Ha a dizájn is számít, abban is jobb :):)
Az E széria sem lehet rossz, de ott már kompromisszumokat kell kötni a kisebb teljesítmény miatt.

jegenye77

Főkertész
Köszi a tanácsot. Erre a kék ledes dologra nem is gondoltam. Akkor nézek valami mást... :(
A különbség szerintem is ennyi. Amúgy én egy 4x24es Ody Quad-ot váltottam le az S szériára(60x30x35). Igaz csak három fénycső ment anno, az is bőven elég volt, négynél már algásodtam nagyon.
Ettől függetlenül a TS veri a fénycsöves lámpát. Elsőre mások a színek, de szerintem szebbek a növények.
Én nagyon meg vagyok vele elégedve és nem térnék vissza a Quadra. Ha a dizájn is számít, abban is jobb :):)
Az E széria sem lehet rossz, de ott már kompromisszumokat kell kötni a kisebb teljesítmény miatt.
Most már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
Elvileg holnap itt van de legkésőbb hétfőn átvehetem.
Maxon megy vagy vissza van dimmelve?

Gáncs Péter

Főkertész
Most már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
Elvileg holnap itt van de legkésőbb hétfőn átvehetem.
Maxon megy vagy vissza van dimmelve?
Nálam maxon megy. Ugye az enyém a függesztett verzió. Cirka olyan tavol van az akvától, mint a lábakkal rendelkező tesója.
Nem terveztem dimmelni. Ha szükséges lenne majd játszok a magassággal vagy a világítási idővel.

jegenye77

Főkertész
Megvettem hozzá a gyári dimmert és egyel vissza is vettem de a következő bekapcsolásnál megint a maximumon megy. Ezt nem lehet megoldani, hogy úgy induljon, ahogy beállítottam?
Természetesen időkapcsolóra van kötve a lámpa.

Cipo3

VIP kertész
GA-ban voltam ma és láttam, hogy ugyanaz a Rotala Vietnam egyik akvába bordó piros a másikban narancsos rózsaszín. Megkérdeztem volna Viktort, hogy mi az oka, aki tovaszökellt, mint gazella. ;), de Nigrót elkaptam azt mondta igen ugyanaz a fajta csak a fényerőben és a spektrumban különbözik. Inkább a fényerő ami számít. Nálam itthon narancsos szóval másik lámpa kell.

Van valakinek konkrét adata, hogy mi az a kelvin és wattszám esetleg lumen ami jó érték?

GA-ban is többségben vannak a narancsos változatok, tehát hiába az ADA régebbi LED lámpa nem elég.

Ott van még az idő mint tényező. Ahogy látom hiába a fény nem lesz a következő szirom azonnal piros. Mintha az egész nővénynek át kellene alakulnia.

Fillipe Rotalája elég halovány. Tomi akvájában ahol van 1,5 hónap előny ott már sötétebb és gondolom még 2 hónap és az is piros lesz hiszen ugyanaz a lámpa van mind három felett.
https://flic.kr/p/2faCA5x https://flic.kr/p/2faCzTv https://flic.kr/p/SXmUgS
Remélem nem nyúltam mellé a példaképekkel és mind a 3 képen Rotala Vietnam van, ha mégse attól még a kérdés áll. Mitől lesznek pirosak? Mik a határértékek?

Oldal tetejére