• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Hali.
Tegnap kinéztem egy Juwel lido 120-as akvárium szettet,de nem vagyok benne biztos,hogy a 2x12 watt LED lámpa mire lehet elég egy 120 literes kocka akvárimhoz...
írok pár infot hátha segit...
58 cm magas
1x12 W DAY+ 1x12 W természetes"
9000/6500 Kelvin
2760 Lumen.
köszi.

Odáig olvastam, hogy "szettet...". Szettet nem veszünk, mert nem vagyunk saját magunk ellenségei :) (túl magas, kevés a fény, meg a színe sem az igazi)
 
Hali.
Tegnap kinéztem egy Juwel lido 120-as akvárium szettet,de nem vagyok benne biztos,hogy a 2x12 watt LED lámpa mire lehet elég egy 120 literes kocka akvárimhoz...
írok pár infot hátha segit...
58 cm magas
1x12 W DAY+ 1x12 W természetes"
9000/6500 Kelvin
2760 Lumen.
köszi.
Attól függ mit szeretnél vele kezdeni! de természetessen ez a világítás dekornak jó! ha lenne benne még legalább ennyi fény akkor már nevelhetnél allatta ezt azt! de majd másoknak is van meglátásuk ehhez.
amúgy én is szettel kezdtem, nem tenném mégegyszer! felesleges pénzkidobás sztem!!
 
Köszi :)
Kb 4éve akvázom már és mindig szett akváriumokat vettem,pl a Natur aquatic szett nagyon jól sikerült és azt is mindenki leszólta,hogy GERONIMO meg mitom én...
Semmi extrát nem gondoltam... Karácsony moha egy nagy Spider Woodra .. Bucephalandra meg valamit előre tenellus vagy juncus repenst gondoltam.Ezek egyik se olyan nagy igényű nővények...
Másik akvám Juwel rio 180 as az 2x 23watt és alig bírom ,mert minden héten vágni kell annyira nőnek a növények és az 180 literes!
 
Hali.
Tegnap kinéztem egy Juwel lido 120-as akvárium szettet,de nem vagyok benne biztos,hogy a 2x12 watt LED lámpa mire lehet elég egy 120 literes kocka akvárimhoz...
írok pár infot hátha segit...
58 cm magas
1x12 W DAY+ 1x12 W természetes"
9000/6500 Kelvin
2760 Lumen.
köszi.

Kis fényigényű növényekhez elég.
 
Sziasztok!

126 literes low tech akváriumomnál gondolkozom világítás cserén: most gyári tetőbe eszkáblát 2x24W T5 + kb. 1m fehér LED van, ezt akarom kiváltani. 2x39W -ot néztem, igazából 2 versenyző lenne: a jól bevált Odyssea T5 Dual Pro, illetve az AquaZonic T5 2x39W.
A kérdés az, hogy utóbbiról tényleg ennyire nincs tapasztalat/vélemény? Csak mert az áll nyerésre nálam: az Ody előnye, hogy gyárilag jó csövekkel jön, viszont nem akarom az akváriumra fektetni, amit csak a lábak hajtogatásával lehet megoldani (90 -es lámpa lábait 80-as szélességre visszahajtogatva érdekesen nézhet ki). Az AZ ezzel szemben fixen rögzíthető, alapból emelt és felhajtható, szóval nem kell leszedni ha matatok. Plusz a csövei külön kapcsolhatóak, így takarításnál mehet félgázon (körülményes lámpákat cuccolni a sarokba, hogy lássak közben valamit), remélhetőleg úgy nem az arcomba világít. ( Vagy max. fele olyan erősen :) )
(Am. nem ragaszkodom az újhoz, csak mivel az oldalon még nem tudok privit küldeni és adok-veszekbe írni (kereséshez sem :confused:), így itt ez kilőve.)
 
Sziasztok!
Egy hete indítottam 30 literes nano akváriumot. A jelenlegi világítás Dennerle Nano Style LED M 6W. Nem vagyok megelégedve vele. Előbb-utóbb szeretnék rá egy komolyabbat tenni. Mit javasoltok?
Annyi mindent olvastam már vissza a témában, de a túl sok információból nehéz kiszűrni, hogy a 2018 végén meglévő technikai lehetőségek közül erre a méretre mi a legalkalmasabb.
Jelenleg élesztő CO2 megy, de karácsonyra meglesz a kis CO2 palackom. Szeretnék idővel egy nagyon zöld kis nanot létrehozni.
Köszönet a válaszokért!
 
Az, hogy a LED lámpák vibrálást okoznak a vízfenéken az minek köszönhető?

1, hullámzás kell hozzá?
2, Sok apró elszeparált fényforrás?

T5-nél ezt nem próbálta valaki megoldani? Akár csak egy rövid móka kedvéért. Arra gondoltam, ha a fényforrás alá illesztek egy apró rácsot ugyanezt adja nem? Nem tudok olyan rácsot ami pl 5mm-es lyuk 5mm takarás. De keresnék valamit ha megtudnám pontosan mi okozza a vibrálást.
 
Az, hogy a LED lámpák vibrálást okoznak a vízfenéken az minek köszönhető?

1, hullámzás kell hozzá?
2, Sok apró elszeparált fényforrás?

T5-nél ezt nem próbálta valaki megoldani? Akár csak egy rövid móka kedvéért. Arra gondoltam, ha a fényforrás alá illesztek egy apró rácsot ugyanezt adja nem? Nem tudok olyan rácsot ami pl 5mm-es lyuk 5mm takarás. De keresnék valamit ha megtudnám pontosan mi okozza a vibrálást.
Egy pontból érkező fény kell hozzá. Meg a felszín mozgása.
 
Az, hogy a LED lámpák vibrálást okoznak a vízfenéken az minek köszönhető?

1, hullámzás kell hozzá?
2, Sok apró elszeparált fényforrás?

T5-nél ezt nem próbálta valaki megoldani? Akár csak egy rövid móka kedvéért. Arra gondoltam, ha a fényforrás alá illesztek egy apró rácsot ugyanezt adja nem? Nem tudok olyan rácsot ami pl 5mm-es lyuk 5mm takarás. De keresnék valamit ha megtudnám pontosan mi okozza a vibrálást.

Tok mindegy mivel csinalod csak a fenynek egy pontbol kell erkeznie. Ezt legkonnyebben mostansag leddel tudod elerni, vagy halogennel. csovel nem hiszem hogy sikerulni fog. Plusz a vizfelszinnek is mozognia kell hozza minimalisan legalabb.
En imadom a szoba hangulatat amikor a felszinrol visszaverodik ez a fodrozodas a plafonra, pont ezert is hasznalok egy pontol erkezo fenyt. Olyan megnyugtato hangulata van a szobanak tole.
 
Sziasztok,

Az alábbi lámpát tervezném a 60literes Dennerle kocka fölé (azaz nem vagyok még teljesen biztos mi lenne a legjobb, van pár versenyző a ~70 eurós kategóriában) Szerk: jelenleg élesztős CO2 megy, de tervben van a nagynyomású rendszer is.

BLAU Pico Lumina 9 - 2db menne fölé kicsit talán dimmelve, 35EUR/db
9W, 21LED, 10.000K + 650nm vörös

Két másik lehetőség
a Lumini Asta 20, ez 1db ~16wattos 6500K COB chip passzív hűtéssel, 35EUR - ez talán elég lenne egymagában is max fényerőn.
Illetve a Chihiros A401+, dimmelve ez szintén ~ 70EUR

Melyiket ajánlanátok?
 
Utoljára módosított:
Melyiket ajánlanátok?
Azt ajanljuk, hogy high tech rendszerben ne akarj a lampan (se) sporolni. Senki nem fogja azt mondani neked hogy ezt, meg ezt a lampat vedd. Ha rakeresel a lampakra a forumon (chihiros kivetelevel) tudod, hogy nem hasznalta itt meg senki oket, igy nincs roluk tapasztalat. Ket lehetoseged van: vagy kiprobalod oket te magad es beszamolsz rola, vagy mesz valamivel amirol van tapasztalat.
 
Azt ajanljuk, hogy high tech rendszerben ne akarj a lampan (se) sporolni. Senki nem fogja azt mondani neked hogy ezt, meg ezt a lampat vedd. Ha rakeresel a lampakra a forumon (chihiros kivetelevel) tudod, hogy nem hasznalta itt meg senki oket, igy nincs roluk tapasztalat. Ket lehetoseged van: vagy kiprobalod oket te magad es beszamolsz rola, vagy mesz valamivel amirol van tapasztalat.

Köszi, én is átgondoltam még egyszer a dolgot, Chihiros lesz. Vam benne tartalék wattban is meg tuningban is - ha nagyon nem tetszik a fénye megy majd bele a 95CRI-s szalag.
 
Köszi, én is átgondoltam még egyszer a dolgot, Chihiros lesz. Vam benne tartalék wattban is meg tuningban is - ha nagyon nem tetszik a fénye megy majd bele a 95CRI-s szalag.
Szerintem nem fogsz csalódni a Chihirosban!
 
Sziasztok!
Én egy bruttó 21 literes co2 nélküli aksihoz szeretnék világitast,lehetőleg olcsón. Nézegettem több típust az asztali lampatól kezdve a tényleges nano világitásokig. Kérdésem:
- van e bárkinek tapasztalata a sobo al 210p típusú lampatesttel?
- esetleg tudtok-e ajánlani ti világitást

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Én egy bruttó 21 literes co2 nélküli aksihoz szeretnék világitast,lehetőleg olcsón. Nézegettem több típust az asztali lampatól kezdve a tényleges nano világitásokig. Kérdésem:
- van e bárkinek tapasztalata a sobo al 210p típusú lampatesttel?
- esetleg tudtok-e ajánlani ti világitást

Előre is köszönöm a segítséget!
Nekem kevésnek tűnik teljesítményben. Azt irja fehér + kék ledek, ez növényes szempontból lesz hátrány.
 
Nekem kevésnek tűnik teljesítményben. Azt irja fehér + kék ledek, ez növényes szempontból lesz hátrány.

Igen de ha az aljzat meg a kövek elvisznek a 21 literből KB. 6-7 litert akkor már nem gondolom olyan vészesnek az arányt.
 
Igen de ha az aljzat meg a kövek elvisznek a 21 literből KB. 6-7 litert akkor már nem gondolom olyan vészesnek az arányt.
mindig bruttót számolunk. A felület viszont nem változik. De ha teljesítményben még elég is lesz szerintem a kék leddel lesz baj
 
Back
Oldal tetejére