• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Dekorhomok alá nem szoktunk táptalajt rakni.

Jelzem dekorhomokban nekem a parvula mini úgy nő mint a bolondgomba, nulla táptalajjal.
Nálam meg 11 hónap alatt (sőt, az első négy hónapban) elhalt az elültetett tövek kétharmada, a maradék egyharmad meg folyékony tápozás + CO2 + 20W LED világítás mellett sem hajlandó bolondgombaként nőni. Annyi "fejlődést" látok másfél hónap 20W LED után, hogy kezdenek az elültetett tövek egymagukban terjeszkedés nyoma nélkül sűrűsödni, de a parvula levelek nem felfelé, hanem lekonyulva félkörívesen nőnek.
 
Utoljára módosított:
Nálam meg 11 hónap alatt (sőt, az első négy hónapban) elhalt az elültetett tövek kétharmada, a maradék egyharmad meg folyékony tápozás + CO2 + 20W LED világítás mellett sem hajlandó bolondgombaként nőni. Annyi "fejlődést" látok másfél hónap 20W LED után, hogy kezdenek az elültetett tövek egymagukban terjeszkedés nyoma nélkül sűrűsödni, de a parvula levelek nem felfelé, hanem lekonyulva félkörívesen nőnek.
Nekem is hajt dekorhomokba, semmi taptalajjal. Nem gyozom kitepkedni, mert nincs a tervben.
 
Nekem is hajt dekorhomokba, semmi taptalajjal. Nem gyozom kitepkedni, mert nincs a tervben.
Akkor gőzöm sincs, hogy az enyém miért így néz ki. Sorra zártam ki a hibalehetőségeket, legutóbb a gyenge világítást, és semmi.

11 hónapja lett ültetve, Green Aqua Micro+macro megy, 4 hónapja kapott dennerle deponitot, 3-4 hónap folyamatos CO2, másfél hónap folyamatos erős világítás. (algát garnélának meg süncsigának növesztem)
 

Attachments

  • 20180517_165423.jpg
    20180517_165423.jpg
    217 KB · Megtekintések: 3
Akkor gőzöm sincs, hogy az enyém miért így néz ki. Sorra zártam ki a hibalehetőségeket, legutóbb a gyenge világítást, és semmi.

11 hónapja lett ültetve, Green Aqua Micro+macro megy, 4 hónapja kapott dennerle deponitot, 3-4 hónap folyamatos CO2, másfél hónap folyamatos erős világítás. (algát garnélának meg süncsigának növesztem)
Egy kérdés gyökérzetet nézted lehet az nő azaz fordított növekedés ?Csak egy ötlet
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hány wattos izzó kellene egy 50l es low tech akihoz? Low tech növények lennének benne.
Azt olvastam hogy általában 0,5 W-tal szoktak számolni low tech akiban. Akkor egy 30w-os LED izzó megfelelő lenne?
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hány wattos izzó kellene egy 50l es low tech akihoz? Low tech növények lennének benne.
Azt olvastam hogy általában 0,5 W-tal szoktak számolni low tech akiban. Akkor egy 30w-os LED izzó megfelelő lenne?
1500-1700 lumenes izzot keress ledesbol. Amennyiben legalabb 30cm magas a vizoszlop, es nem csak annubias lesz benne, mert ha igen, akkor 1000 is eleg.
 
Sziasztok!
20 literes akváriumot tervezek indítani, amiben csak egyféle növény, Fissidens Fontanus moha lenne. Az akvárium vagy egy 36x22x26-os méretű lenne, ehhez Chihiros C361 lámpát néztem, vagy pedig egy kocka akvárium Chihiros C251 lámpával. Tropica System 60 CO2 szettet is szeretnék venni hozzá. A kérdésem az lenne, hogy elég lenne-e ez a világítás? Vagy túl erős? Előre is köszi!
 
Múltkori javaslat alapján megcsináltam a kiegészítő világítást. Két led csík felkerült a 2x24w cső mellé.
Tetszik, hogy sokkal világosabb lett az akvárium és a növényeknek is sokkal élénkebb színe lett. Reineckii minit még nem láttam ennyire pirosak.
Viszont ezzel együtt nagyon sok zöld alga lett az üvegen. Még a ki- befolyó üvegén is megjelentek a zöld pöttyek.
Mondjuk ezeket könnyen tudom tisztítani de a fákon köveken és a virágokon is ott van a zöld alga.
75 % on használtam a ledet. Most 25 - re levettem.
25880035_13b70689f4e3b862a3a9d8ae124c8123_xl.jpg
 
Sziasztok!

Egy 140x60x50 méretű - növényes, high-tech - akváriumhoz tervezek világítást. Elég sokat böngésztem a fórumot, de ekkora csövekkel nem találtam igazán tapasztalatot.

Az egyedi méret miatt ami szóba jöhet az a DIY LED vagy 1449mm-es HO T5 cső. (865 esetleg 840 kombinálva)

Mit gondoltok, melyik lenne a járható(bb) út?
Hány lm/literre érdemes belőni, ha kompromisszummentesre tervezem. (60lm/l esetén 25.000lm lenne, amit nagyon soknak találok).

Illetve van esetleg tapasztalat a 80W-os csövekkel? (itt az adatlap szerint 1 cső tud 6000lm körül). Vagy az 54W-os vállalhatóbb?
A tervek szerint 2 cső lenne dimmelhető, a többi (2-4-6) fix.

A csöves megoldás mellett szól, hogy jóval olcsóbban kivitelezhető mint a Power/COB ledes megoldás, illetve a 865-ös csővel sok jó tapasztalat van.

A led mellett.. talán a kisebb hely. (hatékonyságban nagyjából azonos a két megoldás lm/W)
(esetleg ha felkerül egy eladó megfelelő méretű ATI, akkor az is szóba jöhet :)


Köszönöm,
István

Közben bejött a képbe egy 4x80W T5 armatúra, igaz tengeri csövekkel.
De gondoltam 4db Osram 865 HO csövekkel ideiglenesen megfelelne amíg nem készül el a saját.

Érdemes bevállalni?
 
Sziasztok! Van egy 30l es nanom 35cm magas.
2db Aqua-el nano 11w os Led lámpa elegendő lenne felé?
Hogy a parvulák is szépen fejlődjenek?
Szeretnék hozzá még egy tropica system 60 as rendszert is
 
Back
Oldal tetejére