• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Minden eselye megvan a megmaradashoz, max nem lesz nagyon super red. A lampaba kellene egy 900-1000 lumen. Ha az ablak nem vilagos, meg algamentes allapotra is megvan az esely.
Azt nem tudom hány lumen lesz, de direkt növényes, így vörös hullámhosszban sokat ad le, szóval jól fog hasznosulni a 6W. Már február óta ugyanott van pár garnélával egy kisebb műanyag "akvárium" ahova ez az akvárium menne, és még soha nem kellett takarítanom a falát, azt pedig nem takarítják a garnélák. Az ablak is ráadásul déli fekvésű.

Eredetileg törpe gömbhalnak szántam, de ha túlzottan algásodni fog, akkor megmarad garnélásnak, meg rakok bele pár törperazbórát.
 
Azt nem tudom hány lumen lesz, de direkt növényes, így vörös hullámhosszban sokat ad le, szóval jól fog hasznosulni a 6W. Már február óta ugyanott van pár garnélával egy kisebb műanyag "akvárium" ahova ez az akvárium menne, és még soha nem kellett takarítanom a falát, azt pedig nem takarítják a garnélák. Az ablak is ráadásul déli fekvésű.

Eredetileg törpe gömbhalnak szántam, de ha túlzottan algásodni fog, akkor megmarad garnélásnak, meg rakok bele pár törperazbórát.
Homerseklet?
 
Homerseklet?
Hát az majd eldől, gondolom inkább hűteni mint fűteni kell majd a nyáron, de ekkora térfogatot marha könnyű ventilátorral meg hideg víz csepegtetésével kordában tartani. 22 és 26 között akarom tartani, ez sikerült az 54 literessel is, ami nem pont az ablakban van, de vele szemben. Egész nap itthon vagyok és van min/max riasztós hőmérőm, szóval mondhatni részletkérdés.
 
Lehetetlen alakú akváriumhoz keresek pilácsot, mit ajánlanátok?

Az üveg mérete: 39 x 33 x 35cm, amiből a talaj 6cm, tehát nettó 40L körül van, benne sok növény, néhány hal, sakurák, Tetra EX600+ szűrés, ADA tápozás.
Most 2x18W fénycsöves világítás megy fölötte, de túl hosszú, nem jó, a növények kezdenek nyúlni felfelé.
 
Lehetetlen alakú akváriumhoz keresek pilácsot, mit ajánlanátok?

Az üveg mérete: 39 x 33 x 35cm, amiből a talaj 6cm, tehát nettó 40L körül van, benne sok növény, néhány hal, sakurák, Tetra EX600+ szűrés, ADA tápozás.
Most 2x18W fénycsöves világítás megy fölötte, de túl hosszú, nem jó, a növények kezdenek nyúlni felfelé.

Ez például azt írja, hogy 35-50 cm hosszig jó: https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-t5-compact-lampa-24w-6500k-plant.html
 
Köszönöm, ezzel már szemeztem én is, de mostanában mindenki szabadul tőle, sorra cserélik a fénycsöveseket LED-re.
Ez csak divat miatt van vagy ez a fénycsöves technika már tényleg kevés normális növényezéshez (blyxa, pogo, ludwigia, stau, rotala)?
 
Köszönöm, ezzel már szemeztem én is, de mostanában mindenki szabadul tőle, sorra cserélik a fénycsöveseket LED-re.
Ez csak divat miatt van vagy ez a fénycsöves technika már tényleg kevés normális növényezéshez (blyxa, pogo, ludwigia, stau, rotala)?
Hát nem tudom, közben észrevettem hogy 2x18W-ot írtál, ez meg kevesebb, de én személy szerint simán csak egymás mellé raknék kettőt ha nincs más lehetőség. :p

Én is sokat nézelődtem LED felé, de kezdem nagyon unni, hogy ahány LED, annyiféle színkép van, arany áron vesztegetik, a halogén izzó meg halogén izzó. Most ha ez a 6W-os LED világítás amin fentebb filóztam nem fog bejönni, akkor tuti halogénre fogom cserélni.
 
Köszönöm, ezzel már szemeztem én is, de mostanában mindenki szabadul tőle, sorra cserélik a fénycsöveseket LED-re.
Ez csak divat miatt van vagy ez a fénycsöves technika már tényleg kevés normális növényezéshez (blyxa, pogo, ludwigia, stau, rotala)?

Ha számít a véleményem, csak divat. Nagyon drága - vagy nagyon profi DIY - az a LED, ami minőségben versenyezni tud egy fénycsöves lámpával.
 
Ha számít a véleményem, csak divat. Nagyon drága - vagy nagyon profi DIY - az a LED, ami minőségben versenyezni tud egy fénycsöves lámpával.

Pontosan, de nem azért drága mert direkt túl van árazva, hanem mert tényleg nagyon drága a növények növesztésére alkalmas LED (az előbb említett színkép). Vettem egy 20W 6500K 2400lm LED reflektort a nettó 40 literes akváriumom fölé, 5 ezer forintért házhoz is jött, mikor először beüzemeltem már örültem a fejemnek, hogy 1 órán belül elkezdtek a 10 hónapos növények életükben először gyöngyözni (amit akkor figyeltem meg először és utoljára, másnap már nem akartak). 40 nappal később dettó ugyanolyan állapotban vannak a növényeim, mint amikor a 15W-os T8 fénycső világította őket, csak az alga több. Teljesen felesleges beruházás volt.
 
Néztem, hogy jó lenne fölé 2db 26W-os aquatic nature solar duo boy vagy 2db 20 W-os Wave Cosmos Zen, de ezekre már vadászni kell, mázli, ha találnék valahol.
Ha volt is valakinek, gyorsan átalakította DIY ledesre.:(
 
Mindig a tobb a jobb. Redukalni amugy is tudod de ha kell megis a tobb ott lesz. A talajt annyira nem tudod elcseszni. Ha rendesen tapozol ott novekedes van.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
hát nagyon kezdőként sajnos sikerült... :)
 
Sziasztok! Adott egy 60x50 alapterületű akvárium 40 cm magassággal, milyen relatíve elérhető árú LED lámpát javasolnátok hozzá? Semmi extra növényt nem tervezek tartani (anubiasok, bolbitis, valisneria ilyesmik..)
 
Back
Oldal tetejére