• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Amit kinéztél az egy 1 csöves powercompact világítás.
Csere csövünk szokott lenni. Azt hiszem 50/50-es. Azaz fele növényes, fele daylight.

Ez más mint a hagyományos 2 és 4 fénycsöves odyssea lámpák.


Akkor úgy gondolom legjobban azzal járok, ha nálatok szerzem be a hozzávalókat.
 
Kedves nemjo!

Az alábbi lámpát néztem most a GA oldalán.

https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-t5-compact-lampa-24w-6500k-plant.html

Fénycsövet viszont nem láttam a GA készletén, lehet csak elkerülte a figyelmem, mivel 40 hosszú az aki, így kérdezném, hogy a tartórésze állítható? (kihúzható, betolható)
Ehhez kapcsolódóan még olyan kérdésem volna, hogy tető nélküli akváriumnál nem okozhat gondot számára a pára?

Köszönettel,

Proxer

Szia,
sajnos nem ismerem az általad linkelt lámpát, de látom - Viktor már válaszolt!
 
Sziasztok!

Egy 140x60x50 méretű - növényes, high-tech - akváriumhoz tervezek világítást. Elég sokat böngésztem a fórumot, de ekkora csövekkel nem találtam igazán tapasztalatot.

Az egyedi méret miatt ami szóba jöhet az a DIY LED vagy 1449mm-es HO T5 cső. (865 esetleg 840 kombinálva)

Mit gondoltok, melyik lenne a járható(bb) út?
Hány lm/literre érdemes belőni, ha kompromisszummentesre tervezem. (60lm/l esetén 25.000lm lenne, amit nagyon soknak találok).

Illetve van esetleg tapasztalat a 80W-os csövekkel? (itt az adatlap szerint 1 cső tud 6000lm körül). Vagy az 54W-os vállalhatóbb?
A tervek szerint 2 cső lenne dimmelhető, a többi (2-4-6) fix.

A csöves megoldás mellett szól, hogy jóval olcsóbban kivitelezhető mint a Power/COB ledes megoldás, illetve a 865-ös csővel sok jó tapasztalat van.

A led mellett.. talán a kisebb hely. (hatékonyságban nagyjából azonos a két megoldás lm/W)
(esetleg ha felkerül egy eladó megfelelő méretű ATI, akkor az is szóba jöhet :)


Köszönöm,
István
 
Sziasztok!

Egy 140x60x50 méretű - növényes, high-tech - akváriumhoz tervezek világítást. Elég sokat böngésztem a fórumot, de ekkora csövekkel nem találtam igazán tapasztalatot.

Az egyedi méret miatt ami szóba jöhet az a DIY LED vagy 1449mm-es HO T5 cső. (865 esetleg 840 kombinálva)

Mit gondoltok, melyik lenne a járható(bb) út?
Hány lm/literre érdemes belőni, ha kompromisszummentesre tervezem. (60lm/l esetén 25.000lm lenne, amit nagyon soknak találok).

Illetve van esetleg tapasztalat a 80W-os csövekkel? (itt az adatlap szerint 1 cső tud 6000lm körül). Vagy az 54W-os vállalhatóbb?
A tervek szerint 2 cső lenne dimmelhető, a többi (2-4-6) fix.

A csöves megoldás mellett szól, hogy jóval olcsóbban kivitelezhető mint a Power/COB ledes megoldás, illetve a 865-ös csővel sok jó tapasztalat van.

A led mellett.. talán a kisebb hely. (hatékonyságban nagyjából azonos a két megoldás lm/W)
(esetleg ha felkerül egy eladó megfelelő méretű ATI, akkor az is szóba jöhet :)


Köszönöm,
István
Szia Istvan.
Neked kell a dontest meghozni mit szeretnel. Mind a ket megoldas eleg konnyen kiepitheto. A lumenszamot ne sokald mert nekem 240 literre van 25.000
Led szalaggal jarsz a leg jobban ha ar ertek aranyt veszed alapul, es a faradt szalag csere is olcsobb megoldas.
Ha neont valasztasz nagyon fog futeni es a dimmeles se egyszeru, melette nem olcso.
 
@ierdelyi
A 25k lumen az még nem a teljesen kompromisszummentes zóna 420 literre :) de nagyon sok mindenre elég lehet. 140 centire szerintem jó lehet a 120 cm-es lámpa is, ha kicsit magasabbról világítasz vele. 6, vagy 8 csövet javasolnék a 60 cm mélység miatt, pl a 6x54W csövekből is kb 25k lument tudsz kifacsarni. Az 50 cm-es magasság miatt a legelőnyösebb talán a HQI lenne, de abból kellene min. 2-3 és a fémhalogén nem a leggazdaságosabb megoldás (de a fénye is más mint a többié és sokak számára a legszimpatikusabb). @Molnár Béla akváriumainál láthatsz hasonló megoldásokat hasonló méreteknél.
 
A HQI-ban gondolkodtam, de egyrészt nem szabályozható másrészt @viktorlantos egyik posztjában olvastam, hogy nem is túl egészséges a gyermekeknek (belenézni?!)
Így elvetettem. Bár Béla nagy akváriuma fantasztikus... Eddig nem olvastam a naplóit..de majd most.

A LED szalagos megoldás jó lehet. Erre csinálok egy kalkulációt.

Köszönöm,
 
Nagyon elvetemült ötlet 54 liter fölé 4x24W?
Adott egyszer egy odyssea 2x24W os lámpa De a vastag dekorfa miatt hátul alulra alig jut fény. Ha lejjebb engedem a lámpát akkor mégjobban kitakar a dekor és rajta lévő növények ha meg feljebb emelem akkor eleve kevés fény jut le.
Arra gondoltam, hogy mellé tennék még egy 2x24 es ugyan olyan lámpát és így szépen mindenhova jutna bőven fény.
 
Nagyon elvetemült ötlet 54 liter fölé 4x24W?
Adott egyszer egy odyssea 2x24W os lámpa De a vastag dekorfa miatt hátul alulra alig jut fény. Ha lejjebb engedem a lámpát akkor mégjobban kitakar a dekor és rajta lévő növények ha meg feljebb emelem akkor eleve kevés fény jut le.
Arra gondoltam, hogy mellé tennék még egy 2x24 es ugyan olyan lámpát és így szépen mindenhova jutna bőven fény.
Van az az ido amikor tobb lampaval szukseges vilagitani, mint most a Te esetedben is. Fontos a vizoszlop magassaga is. Ha ki tudod aknazni, hogy a fenymennyiseg emelesevel, a co2-vel is utana mesz, illetve tapanyaggal is, ez persze noveny mennyiseg fuggo, akkor nem jelent problemat. Vedd figyelembe a noveny fajokat is, mert nem mind toleralja az eros fenyt. En brutto 110 literre, 45cm vizoszlopnal, 160 watt t5-el vilagitok, +2x50 watt led chippel ami kb a felere van dimmelve. Ez kb 210 watt. Es kell is ennyi neki. Emellett, co2 5bps, es a tap is tobb. Ha betudod loni es van ra igenye a novenyzetnek, akkor nem problema.
 
Van az az ido amikor tobb lampaval szukseges vilagitani, mint most a Te esetedben is. Fontos a vizoszlop magassaga is. Ha ki tudod aknazni, hogy a fenymennyiseg emelesevel, a co2-vel is utana mesz, illetve tapanyaggal is, ez persze noveny mennyiseg fuggo, akkor nem jelent problemat. Vedd figyelembe a noveny fajokat is, mert nem mind toleralja az eros fenyt. En brutto 110 literre, 45cm vizoszlopnal, 160 watt t5-el vilagitok, +2x50 watt led chippel ami kb a felere van dimmelve. Ez kb 210 watt. Es kell is ennyi neki. Emellett, co2 5bps, es a tap is tobb. Ha betudod loni es van ra igenye a novenyzetnek, akkor nem problema.
Csak attól félek mire belövöm már csak az algáknak fogok világítani :D
Esetleg a mostani lámpa mellé ( elé és mögé) lehetne valami led kiegészítést?
 
Van az az ido amikor tobb lampaval szukseges vilagitani, mint most a Te esetedben is. Fontos a vizoszlop magassaga is. Ha ki tudod aknazni, hogy a fenymennyiseg emelesevel, a co2-vel is utana mesz, illetve tapanyaggal is, ez persze noveny mennyiseg fuggo, akkor nem jelent problemat. Vedd figyelembe a noveny fajokat is, mert nem mind toleralja az eros fenyt. En brutto 110 literre, 45cm vizoszlopnal, 160 watt t5-el vilagitok, +2x50 watt led chippel ami kb a felere van dimmelve. Ez kb 210 watt. Es kell is ennyi neki. Emellett, co2 5bps, es a tap is tobb. Ha betudod loni es van ra igenye a novenyzetnek, akkor nem problema.

Mennyi ideig világítasz ezzel a fotonágyúval? Egyszerre kapcsol minden, vagy sávosan üzemelnek?

Milyen magas az akvarium, es milyen magasrol vilagitanad a viz tetejet?

Kiváló téma :) Kérdésem: T5 világításnál mekkora maximális vízoszlopot tartasz vállalhatónak, HA nincs gyep?
 
Mennyi ideig világítasz ezzel a fotonágyúval? Egyszerre kapcsol minden, vagy sávosan üzemelnek?



Kiváló téma :) Kérdésem: T5 világításnál mekkora maximális vízoszlopot tartasz vállalhatónak, HA nincs gyep?
Egyidoben mennek es 8 orat.
90cm t5 x4 45cm vizoszlop. Ez ugye 4x39 watt maximum.
 
Back
Oldal tetejére