• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Vettem ma egy Odyssea LED 300 lámpát 45cm-est.
Megpróbáltam rákeresni a típusra. Nem egyszerű róla hiteles adatokat találni. Megjegyzem, szerintem nem véletlenül.
Ha jól sejtem, ez Beamswork lámpa lesz és 7,2 W a felvett teljesítménye. Fényáramra vonatkozó adatot csak két helyen találtam, 300 lm-t írnak. A 7,2 wattot figyelembe véve ez helytálló lehet. Mindenesetre, ha valóban 7 wattos, akkor az lópikula. Ledek esetében kb 40-110 lm/watt a jellemző fényhasznosítás, az erősebb fényű ledek (7020,5630 stb.) tudnak kb 80-90 lm/wattot. Tehát ha tényleg ez az a lámpa, akkor a ledjei alapból nem túl erős fényűek, illetve az összteljesítménye is kicsi.
 
Köszi szépen, látom átment a mondanivalóm :confused:

Nekifutok még egyszer:
Az 1 W/liter csak egy iránymutatás - fénycsövek esetében is
- fénycső és fénycső között is lehet különbség, tehát már nem pontos a számítás
- a fénycsövek 360°-ban világítanak, tehát foncsor-függő is, hogy mennyi fény hasznosul a kibocsátottból - vagyis az 1 W is tulajdonképpen csak 0,6-0,9 W
- a fénycsövek is veszítenek fényerejükből
- más magasságból világítva más a fényerősség
- akvárium méretei is befolyással lehetnek a fényeloszlásra (mélység/magasság..)
- akvárium berendezése nagy mértékben befolyásolja, mennyi fényt kapnak a kül. területek
- kül. növényeknek különböző a fényigénye is

A fentiekből is látszik, hogy a pontos számolgatás mondhatni felesleges. Még ha ki is számolod elméletben, semmire nem fogsz menni a kapott számmal. 0,78 W/l? Vagy 0,66, vagy 0,93? Teljesen mindegy. A W továbbra is csak felvett teljesítmény lesz, tehát még akár fogyasztásmérővel is hiába ellenőrzöd. A fénymérő meg egy adott pontban mér fényerősséget, tehát nem ad választ arra, hogy mennyi fény éri az akváriumot. Azt meg, hogy a lámpád mennyire fedi le az akvát, azt te látod. A led lámpának nincs megadva a fényárama? Azzal sokkal többre mennél, az valóban releváns, de még az sem válaszol arra, hogy milyen magasra helyezd a lámpát, vagy mennyire nyisd ki a CO2 csapot. Ezt mind ki kell tapasztalni. Ha van egy kb!!!!! viszonyítási alapod az új lámpához (pl hogy kb 40% fényt ad, mint a meglévő nagyobb), az már bőven jó, a finomhangolást akkor sem úszod meg (hacsak rá nem hibázol elsőre)..
Lassan megváltoztathatod a felhasználónevedet "A Profi"-ra:p, ettől a jelzőtől már nem szabadulsz:D, de van is benne valami:whistle:;)
 
leon1.jpg
 
Sziasztok,

30L-es Dennerle nano akvárium fölé tervezek új világítást beszerezni. Led világítást szeretnék. Növények: Riccia Fluitans és Eleocharis Acicularis mini (szönyeget szeretnék vele elérni) CO2 és tápozás is van.

Mit ajánlanátok?

Norbi
 
Sziasztok,

30L-es Dennerle nano akvárium fölé tervezek új világítást beszerezni. Led világítást szeretnék. Növények: Riccia Fluitans és Eleocharis Acicularis mini (szönyeget szeretnék vele elérni) CO2 és tápozás is van.

Mit ajánlanátok?

Norbi
Szia Norbi.
2000-2500 lumennyit terveznek fole ha lehet dimmelhetot, es 6500 kelvines szinben. Ha vilagitast keresel barhol, ezeket vennem figyelembe a technikai leirasaban.
 
Szia Norbi.
2000-2500 lumennyit terveznek fole ha lehet dimmelhetot, es 6500 kelvines szinben. Ha vilagitast keresel barhol, ezeket vennem figyelembe a technikai leirasaban.

Köszi Henrik,
Nézelődtem, de nem igazán találtam ezekkel a paraméterekkel rendelkező led világítást. Van esetleg egy konkrét termék amit ajánlanál?
 
Köszi Henrik,
Nézelődtem, de nem igazán találtam ezekkel a paraméterekkel rendelkező led világítást. Van esetleg egy konkrét termék amit ajánlanál?
Ajanlani nem tudok sajnos, nezd meg a ga oldalat. Ha ott nem talalsz megfelelot kis turelmet es biztosan beszall par segitokesz kollega aki vagy tud eladot, vagy segit valamilyen formaban. Ha nem jon segitseg tedd fel igenyed a vilagitast keresek topikban, megadva az akvariumod mereteit, illetve tervben levo novenyzet, co2 stb stb. Lesz megoldas.
 
Ajanlani nem tudok sajnos, nezd meg a ga oldalat. Ha ott nem talalsz megfelelot kis turelmet es biztosan beszall par segitokesz kollega aki vagy tud eladot, vagy segit valamilyen formaban. Ha nem jon segitseg tedd fel igenyed a vilagitast keresek topikban, megadva az akvariumod mereteit, illetve tervben levo novenyzet, co2 stb stb. Lesz megoldas.

Nem sürgős, majd következő hónapban tervezek valamit beszerezni. Sajnos külföldön élek, szóval az adok-veszek nem opció. Most nézegettem az ADA világításait. Konkrétan ezt: https://www.greenaqua.hu/hu/ada-aquasky-g-301-c-plug-30cm-led-lampa.html

Ugyan Kelvinben kicsit több és Lumenben kevesebb mint amit ajánlottál.

Köszi :)
 
Sziasztok,

Apránként gyűjtögetném az információkat, amellett, hogy bőszen olvasgatom a fórum különböző topicjait.
Szűréshez már kaptam némi útbaigazítást, most viszont a világítás volna a következő lépcsőfok.
Akváriumom melyből növényest szeretnék az 40*28*30 méretekkel rendelkezik. Ő egy egyszerű medence, üvegtetővel amit természetesen eltávolítanék, láttam, hogy vannak akváriumra illeszthető rendszerek.
Kérdésem pedig az volna, hogy mit ajánlanátok az első növényes medence elindításához?

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!

Proxer
 
Sziasztok,

Apránként gyűjtögetném az információkat, amellett, hogy bőszen olvasgatom a fórum különböző topicjait.
Szűréshez már kaptam némi útbaigazítást, most viszont a világítás volna a következő lépcsőfok.
Akváriumom melyből növényest szeretnék az 40*28*30 méretekkel rendelkezik. Ő egy egyszerű medence, üvegtetővel amit természetesen eltávolítanék, láttam, hogy vannak akváriumra illeszthető rendszerek.
Kérdésem pedig az volna, hogy mit ajánlanátok az első növényes medence elindításához?

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!

Proxer

Szia, ekkora medencéhez én ezt https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html
ajánlanám, ezzel nem nagyon tudsz mellé nyúlni!
Persze van aki a LED-re esküszik, nekem mindkettő van (a másik chihiros a 201) szerintem a Dennerle sokkal szebb fényt ad, igaz nem dimmelhető ...
 
Szia, ekkora medencéhez én ezt https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html
ajánlanám, ezzel nem nagyon tudsz mellé nyúlni!
Persze van aki a LED-re esküszik, nekem mindkettő van (a másik chihiros a 201) szerintem a Dennerle sokkal szebb fényt ad, igaz nem dimmelhető ...

Kedves nemjo!

Az alábbi lámpát néztem most a GA oldalán.

https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-t5-compact-lampa-24w-6500k-plant.html

Fénycsövet viszont nem láttam a GA készletén, lehet csak elkerülte a figyelmem, mivel 40 hosszú az aki, így kérdezném, hogy a tartórésze állítható? (kihúzható, betolható)
Ehhez kapcsolódóan még olyan kérdésem volna, hogy tető nélküli akváriumnál nem okozhat gondot számára a pára?

Köszönettel,

Proxer
 
Kedves nemjo!

Az alábbi lámpát néztem most a GA oldalán.

https://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-t5-compact-lampa-24w-6500k-plant.html

Fénycsövet viszont nem láttam a GA készletén, lehet csak elkerülte a figyelmem, mivel 40 hosszú az aki, így kérdezném, hogy a tartórésze állítható? (kihúzható, betolható)
Ehhez kapcsolódóan még olyan kérdésem volna, hogy tető nélküli akváriumnál nem okozhat gondot számára a pára?

Köszönettel,

Proxer
Szia !
Igen ki be húzható a állítója és persze bírja a párát is . Én a nagyobb testvérét használóm 4×54w os . Persze a csöveket egyből cseréltem Eheim re .
 
Szia !
Igen ki be húzható a állítója és persze bírja a párát is . Én a nagyobb testvérét használóm 4×54w os . Persze a csöveket egyből cseréltem Eheim re .

Nem jók a gyári csövek, vagy miért cserélted?
Őszinte leszek, 10 éven át kis asztalilámpás világításom volt az akváriumokhoz, szemmel láthatóan tisztavízzel, de nem növényesek voltak. Most az élővilág egy 60asba költözött 3 hete, ahol juwel fénycső van, "basic" tetős "bolti szett", de a növényesnek azért megadnám az ékszerdoboz mivoltát, ezért teszem fel az ostobábbnál ostobább kérdéseimet.
 
Nem jók a gyári csövek, vagy miért cserélted?
Őszinte leszek, 10 éven át kis asztalilámpás világításom volt az akváriumokhoz, szemmel láthatóan tisztavízzel, de nem növényesek voltak. Most az élővilág egy 60asba költözött 3 hete, ahol juwel fénycső van, "basic" tetős "bolti szett", de a növényesnek azért megadnám az ékszerdoboz mivoltát, ezért teszem fel az ostobábbnál ostobább kérdéseimet.
Mede in china a egész termék . Minden jó rajta de a csöveket azt mondták nekem anno it a forumon , hogy azokat egyből cseréljem . Csak kiprobáltam a gyári csöveket és raktam bele a eheimet . Hát volt kűlőnbség .
 
Mede in china a egész termék . Minden jó rajta de a csöveket azt mondták nekem anno it a forumon , hogy azokat egyből cseréljem . Csak kiprobáltam a gyári csöveket és raktam bele a eheimet . Hát volt kűlőnbség .

Akkor már ostobán megérdeklődném, hogy a "4-es" foglalatato felválthatja 4 különálló cső is? Ez számomra hirtelen a zavaró, hiszen a juwel az 1 helyre 1 cső ment, viszont ebben az Odysseaban látom, hogy 4 cső vagyi 2 önmagába hajtva helyezkedik 1 foglalatban. Minden mondatommal egyre laikusabbnak tűnik.

Proxer
 
Amit kinéztél az egy 1 csöves powercompact világítás.
Csere csövünk szokott lenni. Azt hiszem 50/50-es. Azaz fele növényes, fele daylight.

Ez más mint a hagyományos 2 és 4 fénycsöves odyssea lámpák.
 
Back
Oldal tetejére