• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Mert csak két csöves a lámpánk :pompous::facepalm::D,na de viccet félre téve az időre gondolsz többet ?
Én próbáltam úgy lealgásodtam hogy nem kísérletezem tovább na meg nem hajt a tatár ráérek a növények növekedésével,így is esténként bubiáradat van a HC miatt ;)
Igen, természetesen az időre gondolok (írom ezt üres kávéscsésze mellől, bruttó 4-5 óra alvással:coffee:) - elméletileg tényleg el lehetne menni 9 óráig, én is ennyivel kezdtem, de anno talán éppen Te szóltál amikor csak nevelgettem, nevelgettem az algát, hogy vegyek vissza az időből. (y)
@Ádám_, most, hogy beért az agyamba a kávé, lehet azt mondanám, hogy ha belefér, inkább legyen 4 cső. Abból még lehet kevesebb...
 
Azért a helyzet sohasem egyszerű: @HUGO - ha jól emlékszem - 4x24 csővel világítja a hegyoldalát. Talán még @rollreich tudna okosakat írni erre méretre világítással kapcsolatban.
Egyébként tényleg, @keszalvo, @Molroth, miért nem tudunk mi többet világítani? Papiron valóban mehetne kétszer ennyi fény.

Igen. 4x24 világít napi 8 órában. Bár 30 centire van az aki felett. Riccardia nem panaszkodik! :)
 
Azért a helyzet sohasem egyszerű: @HUGO - ha jól emlékszem - 4x24 csővel világítja a hegyoldalát. Talán még @rollreich tudna okosakat írni erre méretre világítással kapcsolatban.
Egyébként tényleg, @keszalvo, @Molroth, miért nem tudunk mi többet világítani? Papiron valóban mehetne kétszer ennyi fény.
2x24W világított 54 liter felett, a legtöbb akinál napi 7 órában a felszín felett 13cm-re. Osram csőnél emelnem kellett 15 cm-re, pl. GE csőnél meg vissza. Utóbbinál 7,5 órában világítottam, és ekkor fejlődtek - elsősorban a talajtakarókra fókuszálva - szépen a növények. Most 60x30x35 cm akinál (63 liter) 4x24W-al fogok indítani, kb 25-30 cm magasságból, végleges üzemben 7 órával. Ez lesz finomítva sok tényezőtől függően, pl. növények állapota, fejlődése, kövek, üveg algásodása. ;)
 
Udv!

egy kis segitsegre lenne szuksegem,remelem nem tul lama a kerdes.altalaban vissza szoktam olvasgatni a temaban,meg nezegettem naplokat hasonlo meretu akirol de most tanacstalan vagyok.
Hetfon rakom ossze a butort az akihoz,es a pilacs meg kerdeses.adott egy komplett vilagitas,t8as csovekkel (6-8-es asszem megegy8000k es novenyes cso)
ugyanennel az akinal hasznaltam regen de akkor nem foglalkoztatott a novenyes vilag meg.gyarot tekintve resun,sera, a harmadik nemtudom :/

az aki merete :74x35x35 pontos litert nem tudok mondani,mert csinaltam beepitett hatteret+aljzat+dekor fa.elvileg 90liter,de olyan netto 70korulinek mondanam igy.

szures:hydor prime 30 ami elvileg 900l/h t tud (szuroszivacs,perlonvatta,de kesobb boviteni akarom a kozeget)

tapozas:csak nagynyomasu co lesz ez meg beszerzes alatt van.

a kerdes az hogy
- t8as csoveket szerezzek be (3at vagy 2t szeretnek egymas melle)
ha igen melyek lennenek jok nekem?


-vagy csereljem le komplett t5os pilacsra?

osram 865 es tesoja csak t5os foglalatba megy bele? jobban orulnek ha 8as alternativa lenne,de ha jobb/sikeresebb lenne a t5os akkor belefektetek abba.esetleg atmenetileg mehetne a jelenlegi2 vagy 3 csoves?

amit szeretnek majd elerni,hogy moha es es eloteri alacsonyabb novenyek szepen nojenek,es lehetoleg alga se egyen meg
(az aki meg nem uzemel)
neonhalat es garnelakat szeretnek majd betelepiteni melle.
a talaj egyebkent eleg sotet,bazalt illetve homok kombo

koszonom a segitseget!
(jelenlegi allapot)
fe394eee8563fb4d15a4b3546c268b06.jpg
 
Utoljára módosított:
110x40x42-es akváriumhoz jó a 90cm-es 4x39-es Odyssea Quad lámpa? Függesztve lenne.
Azt az 5-5 centit bevilágítja a szélén?
Bizony be. A fáma szerint ez a fény kevés de lejjebb eresztve elegecske.Ha még nem vetted meg nézz nagyobbat, de ha már megvetted el leszel vele. Microsorumosat akarsz annak special bőven elég.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok.
Egy 2x24w 6500k cső (1850 lumenes) + (1m 24w 3400 lumenes) led szalag. Elég megvilágításnak egy 80x35x45 akihoz? kb 100-105 liter víz lenne benne.
 
Van egy 80 cm szeles akvariumom epites alatt.
Az a kerdesem, hogy ha novenyezni is szeretnek, akkor mi lenne jobb? 60 cm szeles vilagitas, aminek marad az aki szelen 2x10 cm resz amin nincs vilagitas, vagyis kevesebb, vagy inkabb vegyek 90 szeleset de az meg tul nyulik. A rogzites megoldom, az erdekel, hogy fontos-e az oldalfaltol oldalfalig fenyt adni?

A mostani kicsi akinal azt vettem eszre, hogy a szelere ultetett novenyek izombol masznak a lampatest ala.
 
a szelere ultetett novenyek izombol masznak a lampatest ala
vagyis szükségük van a fényre...
ha egyedi világítást készítesz a csöveket párhuzamosan told el és a lámpatest legyen az akvárium szélességével egyforma.

Ha gyári világításban gondolkodol, akkor az akvárium igazodjon a fényhez.

...vagy sziget szerű elrendezéssel csak középre ültess inkább növényeket, homok fövennyel kombinálva.
 
a csöveket párhuzamosan told el és a lámpatest legyen az akvárium szélességével egyforma.

Gyariban gondolkozom, de lehet, hogy ket kulon lampatest, es akkor ezt az eltolast meg lehet valositani. Titkon gondoltam en is ilyenre, csak nem tudtam, hogy van-e ertelme :)

Koszi!!!
 
sziasztok!
t5 fénycsöves világítás témában van kérdésem
112 liter fölött van jelenleg egy 21w 8000k és 39w 6500k, mindkettő osram lumilux cső (nem kimondottan akvariumi).
a 39w-osat lecserélném valami márkásabbra, jelenleg érzetre olyan sárgás-zöldes színe van, de ez elég szubjektív.
Mit ajánlotok? maradnék a 6500k körül. köszi!
Hagen Life-glo?
 
sziasztok!
t5 fénycsöves világítás témában van kérdésem
112 liter fölött van jelenleg egy 21w 8000k és 39w 6500k, mindkettő osram lumilux cső (nem kimondottan akvariumi).
a 39w-osat lecserélném valami márkásabbra, jelenleg érzetre olyan sárgás-zöldes színe van, de ez elég szubjektív.
Mit ajánlotok? maradnék a 6500k körül. köszi!
Hagen Life-glo?
Nem lehet, hogy csak a mellette levő 8000 kelvineshez képest van sárgászöld színe? Az az csak úgy tűnik?
 
6500K körül valami jobb csövet keresek, az a lényeg :)

Sokan használunk Osram csöveket, ez az egyik legjobb fajta, nem biztos, hogy akváriumi cső, ami jóval drágább a márka miatt, jobb lesz ... 6500K esetén a színhőmérséklet ugyanaz lesz, max. az élettartam lesz jobb.
 
Vízcsere után nincs jelentős változás a víz színében? Mert ha nem használsz a szűrőben purigent, akkor csőcsere helyett inkább ez a megoldás. Az pont ezt a sárgás színt szedi ki a vízből.
 
Back
Oldal tetejére