• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen szűrőt vegyek? Külsőt, belsőt vagy mindkettőt?

Divi91

Nézelődő
Sziasztok!

Nemrég egy 54 literes akvárium építésében kezdtem. Sokat olvastam utána, de nem találtam kielégítő választ kérdésemre, így most feltenném itt.
Milyen szűrőt ajánlanátok bele?
Először csak belső szűrőt terveztem, de most már úgy vagyok vele, hogy nem fogok spórolni a szűrésen, így egy külsőt is hozzá csapok.
Növényes akváriumnak terveztem, benne nanohalakkal, garnélákkal.
Fontos lenne számomra a minőség, megbízhatóság és a teljesítmény is. Az ár másodlagos szempont.

1./a Milyen belső szűrőt ajánlanátok bele?
1./b Jót válaszottam?*
2. Milyen külső szűrőt vegyek hozzá?**

*A belső szűrőt már megvettem egy JBL CristalProfi i80 nevében.

** Én is szétnéztem a piacon majd hosszas gondolkodás után az Eheim Professionel 3 -2071 találtam megfelelőnek, mind ár és minőség terén.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Divi

 
Sziasztok!

Nemrég egy 54 literes akvárium építésében kezdtem. Sokat olvastam utána, de nem találtam kielégítő választ kérdésemre, így most feltenném itt.
Milyen szűrőt ajánlanátok bele?
Először csak belső szűrőt terveztem, de most már úgy vagyok vele, hogy nem fogok spórolni a szűrésen, így egy külsőt is hozzá csapok.
Növényes akváriumnak terveztem, benne nanohalakkal, garnélákkal.
Fontos lenne számomra a minőség, megbízhatóság és a teljesítmény is. Az ár másodlagos szempont.

1./a Milyen belső szűrőt ajánlanátok bele?
1./b Jót válaszottam?*
2. Milyen külső szűrőt vegyek hozzá?**

*A belső szűrőt már megvettem egy JBL CristalProfi i80 nevében.

** Én is szétnéztem a piacon majd hosszas gondolkodás után az Eheim Professionel 3 -2071 találtam megfelelőnek, mind ár és minőség terén.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Divi
Üdv. Nekem az elejen egy brutto 120l-hez volt egy 2071 es.megfelelö volt esöztetövel hasznältam es rendesen megforgatta a vizet,nomärmost nälad 54l-hez a belsö es a külsö mär sok lesz.de mindig elöre kell gondolkodni,hätha a következö akiba jo lesz.de nincs tulszürt akvärium.es a szüres az alap pillerek közül valo.;)
 
Üdv. Nekem az elejen egy brutto 120l-hez volt egy 2071 es.megfelelö volt esöztetövel hasznältam es rendesen megforgatta a vizet,nomärmost nälad 54l-hez a belsö es a külsö mär sok lesz.de mindig elöre kell gondolkodni,hätha a következö akiba jo lesz.de nincs tulszürt akvärium.es a szüres az alap pillerek közül valo.;)

Szia!

Úgy olvastam, hogy az a jó, ha minél többször átforgatja a vizet, főleg kis akváriumoknál. Kisebbet nem nagyon szeretnék venni (Eheimből), mert Professional 3 -as széria alá nem akarok adni.
A belső szűrőről mi a véleményed? Te mit ajánlottál volna?

Köszönöm!

Üdv: Divi
 
Szia
Szerintem a belső teljesen felesleges ha már egy ekkora külsőt szeretnél venni. És nemcsak, hogy felesleges nehéz eldugni, karbantartani is macerásabb mint a külsőt.
 
Szia
Szerintem a belső teljesen felesleges ha már egy ekkora külsőt szeretnél venni. És nemcsak, hogy felesleges nehéz eldugni, karbantartani is macerásabb mint a külsőt.

Szia!

A belső szűrő van meg, nem pedig a külső. :(
De nem baj, mert legalább van egy jó mechanikai szűrőm is.

Üdv: Divi
 
Vidd vissza és boltold le az eladóval, úgyis sok minden kell majd még az indításhoz.;)

Ha az olyan egyszerű lenne...:)
Netről rendeltem az ország másik végéből, ráadásul a tartója be lett építve a 3D háttérbe. Ez már ha kell - ha nem kell marad.

Üdv: Divi
 
Szóval akkor ennél nincs jobb vétel kb. ebben az árkategóriában?

Más:
Milyen szűrőtölteteket vegyek bele?

Üdv: Divi
 
A 2071-ben a MechProt cseréld ki Substrat Pro-ra és már jó vagy. :)

Csak azt nem tudom, hogy mennyire jól rakják meg a szűrőanyagot gyárilag. Mármint az lehetséges, hogy egy kicsit spóroltak a perlonvattával?

Úgy gondoltam veszek 2l Eheim Synth perlonvatta + 1 vagy 2 (?) liter Eheim Substrat Pro (esetleg Siporax?) + Seachem Purigen - 250ml.

Üdv: Divi
 
Belső szűrő feleslegesen foglalja a helyet az akváriumban egy 2071 mellett. Inkább rakd el tartalékba :) Perlonvattával nem tudnak spórolni, mert egy gyári eheim van benne. Ilyen:
eh_proff.jpg

Az Eheim Sinth majd a kövi takaritásnál kell bele cserének. A kék előszűrőt meg elég évente cserélni.
Seachem Purigen mehet bele, a perlon fölé és a rács alá. A szűrőkosarakat ne tömd be szűrőanyaggal.
 
Belső szűrő feleslegesen foglalja a helyet az akváriumban egy 2071 mellett. Inkább rakd el tartalékba :) Perlonvattával nem tudnak spórolni, mert egy gyári eheim van benne. Ilyen:
eh_proff.jpg

Az Eheim Sinth majd a kövi takaritásnál kell bele cserének. A kék előszűrőt meg elég évente cserélni.
Seachem Purigen mehet bele, a perlon fölé és a rács alá. A szűrőkosarakat ne tömd be szűrőanyaggal.

A belső szűrős dolgot még meglátom. :)
Akkor egy ilyen dobozra beruházok, hogy kéznél legyen.

Meg persze 2l Substratot is.

Purigenből elég 250ml vagy mennyi az ajánlott? Mennyit szoktak?

Üdv: Divi
 
Bőven elég a 250 ml, és a bőven, az nagyon bőven! 100ml elég egy 400 literes akváriumhoz, Nálad meg 54 literről van szó.
A 250 ml-est szedd ketté, és mindig csak az egyik legyen benne, a másikat regeneráld, áztasd, szűrő takarításnál pedig mindig cserélgessed a kettőt.
 
Szóval akkor ennél nincs jobb vétel kb. ebben az árkategóriában?

Más:
Milyen szűrőtölteteket vegyek bele?

Üdv: Divi

Dehogy nincs, pl. ha Németet szeretnél akkor a JBL CristalProfi e900 kb. ugyanazt tudja. 25 ezerért már tudsz venni, vagy maradva európában mit szólsz egy Lengyel Aqua Nova NCF-1000-hez, bár ez többet is tud - minden paraméterben (és ez nem kínában készül) -, ez 23 ezer forint...
Van élet ez Eheimen kívül is, bár kétség kívül nagyon jó minőséget képvisel! (y)
 
Lengyel Aqua Nova NCF-1000-hez, bár ez többet is tud - minden paraméterben (és ez nem kínában készül)
De Kínában készül és nem Lengyelországban.............az eredetei neve Jebao.
Viszont legalább 10 néven láttam már, ha eleget rendel belőle valaki akkor bármilyen nevet rászitáznak.
 
EU-ban szerintem mára már nagyon kevés szűrőt gyártanak. Miért gyártaná itt valaki, amikor drága a munkaerő, drága az alapanyag, az összeszerelés stb. És a végén a fórumon lezúzzák a terméket, mert magas az árcédula, miközben a cég még mindig alig keresett valamit az egészen. :)

Nem a kínai gyártást szólta le vapega sem, csak arra világított rá, hogy ez is egy OEM termék. Sok ilyen van. Ettől még lehet jó és rossz is.
 
Back
Oldal tetejére