• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen nyomtatót?

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mivel többen is vagytok itt akik értenek a témához merészeltem nyitni egy topicot.
Kéne valami normális multifunkciós nyomtatót venni hosszútávra és érdekel, hogy ti mit ajánlotok. Nem ipari igénybevételnek lesz kitéve, főként fekete-fehér nyomtatás, de néha fotók is.
Max. 50 ezer és ne legyen egy vagyon bele a patron. Mac kompatibilitás feltétel, mert agyf*szt kapok, hogy a HP 5-ből 3x nem nyomtat.

Kiszemelt darab: Epson WorkForce WF-3620DWF
 
Árban nem lehet versenyezni a tintás nyomtatókkal. De arra azért vigyázni kell, ha pár hétig nem használod, akkor beszárad a fej és kuka.
 
Árban nem lehet versenyezni a tintás nyomtatókkal. De arra azért vigyázni kell, ha pár hétig nem használod, akkor beszárad a fej és kuka.

Jaja, fordult már ilyen elő a mostanival is sajnos. Lézernyomtatóból tudsz valamit mondani?
 
Jaja, fordult már ilyen elő a mostanival is sajnos. Lézernyomtatóból tudsz valamit mondani?
Mi már leálltunk az otthoni modellek gyártásával, mert nem érte meg. Csak üzleti modellek vannak, de azok úgy tudom drágábbak, cserébe olcsóbb fenntartani őket.
Az otthoni modelleknél úgy tudom a Samsung keseríti meg a többiek életét. Évek óta tolják lefelé az árakat. Olcsó a vas és a festék is. Ráadásul viszonylag egyszerűen után is tölthető, ha megelégszik valaki a gyárinál gyengébb minőséggel. Ha érdekel, akkor hétfőn megkérdezem a nyomtatós kollégát, mostanság melyik modellek a konkurencia verők.
 
Mi már leálltunk az otthoni modellek gyártásával, mert nem érte meg. Csak üzleti modellek vannak, de azok úgy tudom drágábbak, cserébe olcsóbb fenntartani őket.
Az otthoni modelleknél úgy tudom a Samsung keseríti meg a többiek életét. Évek óta tolják lefelé az árakat. Olcsó a vas és a festék is. Ráadásul viszonylag egyszerűen után is tölthető, ha megelégszik valaki a gyárinál gyengébb minőséggel. Ha érdekel, akkor hétfőn megkérdezem a nyomtatós kollégát, mostanság melyik modellek a konkurencia verők.

Érdekel meg rá is ér. Köszi. :)
 
Jaja, fordult már ilyen elő a mostanival is sajnos. Lézernyomtatóból tudsz valamit mondani?

Lézerrel nem fogsz néha fényképet nyomtatni. :)
Amire érdemes ügyelni, hogy színenként cserélhesd a patronokat, így nem olyan vészes a patron kérdés.
Amit érdemes tudni, hogy a legtöbb gyártó úgy írja már meg a firmware-eket, hogy a piros kifogyásakor, míg ki nem cseréled feketét sem nyomtat. (y)

Ha lézerben gondolkodsz, azzal rosszul nem jártsz, míg feketét nyomtatsz. A néha egy-egy képet pedig érdemesebb kidolgoztatni akkor, mert hosszú távon olcsóbban megúszod...

Lézer multik.
A második hálózati, támogatja az AirPrint-et is. Bár ez inkább mókus vakítás, mert telefonról édes keveset fogsz nyomtatni szerintem. A hálózati képesség viszont kényelmes, nem kell mindig összedugdosni a nyomtatóval.
Nem olcsó és alapból nem tudja a duplexet. :(

Xerox és színes.
Nagyon jók, bár a szilárd tintás megoldásaik páratlanok, de a lézereik sem rosszak. Ez már színes és hálózati is, a HP árában... (y)
A tonerek egy ötletnyivel drágábbak, mint a patronos nyomtatók esetében, de jóval többet is tudsz velük nyomtatni (színes: 1.000 oldal, fekete: 2.000 oldal, 5%-os lefedettség mellett).
De itt néha leképző hengert is kell cserélni, s így együttesen már nem is olyan olcsó... (ritkábban nyúsz hozzá ugyan, de akkor nagyon! A leképző henger adott esetben vetekszik a nyomtató árával ebben a kategóriában (n)).

De ha fényképet akarsz nyomtatni, akkor vagy szilárdtintás (de a fekete pigmentes lesz), vagy egyértelműen tintás...
 
Ja, a legjobb megoldás: veszel valamit 18e Ft-ért. Ha kifogy a tinta, kivágod az ablakon és veszel újat a tinta árából.
 
Családban apám aki nagy nyomtató "gyűjtő", van valami lomizós haverja akitől mindig hoz valami vackot. Nemrégiben egy Cannon Mp 540-est hozott tőle, ez hasonló multifunkciós mint az Epson. Ami némileg röhejes ezekben az a rettentően alul méretezett tintapatronjai , 4x10ml+ 1x20ml, kb 50 oldalhoz ha elég. Kintről, németektől aránylag olcsón beszerezhető, nemrég rendeltem neki egy 4-es készletet (4 fullos készlet 4x5patron) 5 ezerért, nálunk 2 szet ennyi+posta
Jelenleg nekem egy Samsung lézer van, elötte sokáig egy Hp950C volt, itthoni célra nagyon jó, és aránylag nagy is volt a tintapatronja, sajnos Win7-hez már nem készült normális driver hozzá , illettve mivel ritkán volt használva be is kötött.
Samsung színes lézerem egy CLX-3185N , ebbe 17 ezerért vettem egy garnitúra patront, természetesen a nemzetközi aukciós oldalon Németországból, szintén lomis, de meg vagyok vele elégedve vele . Utántöltő porkészlet is kapható, ez 10 körül van postával.
 
Dani, @inadsz !

Jól tudom, hogy az oldal javítgatja a szavakat, meglepődtem, mikor írom azt, hogy rendeltem 2 készlet tintapatront g-a-r-n-i-t-u-r-a, azt átjavította erre: garnélátúra:D
Ennek a szónak nincs is értelme :D
 
Utoljára módosított:
Dani, @inadsz !

Jól tudom, hogy az oldal javítgatja a szavakat, meglepődtem, mikor írom azt, hogy rendeltem 2 készlet tintapatront g-a-r-n-i-t-u-r-a, azt átjavította garnélátúra:D
Ennek a szúnak nincs is értelme :D

Tudom, néztem egyet én is, de értettem. :D
 
Érdemes szétnézni az Epson külső tartályos nyomtatóinak háza táján is. Nagyon jól kitalált ötlettel dolgozik, nem patronokat kell cserélgetni, hanem a tartályát kell utántölteni festékfolyadékkal. A folyadék színenként kb 2500 Ft-ba kerül és 70!! ml-es. Nyomtatási költsége laponként kb 1 ft-ra jön ki, veri a lézereket gazdaságosságban. És az epson júni végéig egy egyszerű regisztrációval 3 évre kiterjeszti a garit is. Ha hosszú távra tervezel, akkor szerintem érdemes ezen a családon is elgondolkodni.
epson%203%C3%A9v.jpg
 
Köszi @Victor, néztem az L550-et már korábban, de az már egy másik árkategória. Amit még gondoltam, hogy létezik egy Ciss rendszer az eredetileg kinézett Epsonhoz, ami ugyanazt tudja, mint az Epson külső tartályos rendszere. Lehet arra nevezek be.
 
Én egy Brother DCP-J105-öt használok. Azért választottam ezt, mert 3 év garanciát adnak rá, sokáig elég egy patron és olcsón lehet vele nyomtatni, 1-2 Ft / oldal körül. Nézd meg ezt is!
 
Én egy Brother DCP-J105-öt használok.

Ennek legalább van normális kapacitású tintatartálya (y)(y)
Ez most gyárilag ilyen, vagy valami alternatív megoldás? Másik videókban, és a gyári leírásában nem ilyen könnyen feltölthető tintatartállyal látni.
 
Ennek legalább van normális kapacitású tintatartálya (y)(y)
Ez most gyárilag ilyen, vagy valami alternatív megoldás? Másik videókban, és a gyári leírásában nem ilyen könnyen feltölthető tintatartállyal látni.

Nem ilyen, ez már valami extra megoldás.
 
Sziasztok!

Szükségem lesz egy új nyomtatóra és a Black Friday-t szeretném kihasználni. Olyan 30.000Ft körül szánnék rá maximum.
Eddig HP-m és EPSON-om volt, előbbihez horror volt a patronhoz, utóbbihoz fillérekbe kerül az utángyártott. Az eredeti tintát nem is használtam ennél, miután a gyári kifogyott. 2008-ban vettem és eddig tökéletesen működött. Most sajnos a javítása többe kerülne, mint egy új. Hetente nyomtatok kb. 10 oldal szöveget, meg havonta 1 képet.

Ami lehet hogy fura szempont másoknak, de ne legyen ez a fényes fekete műanyag borítása, mert annál undorítóbb felület nincs is.

Örülnék neki (most nagyon), ha a többi fórumtárs is megosztaná ezzel kapcsolatban a véleményét.
Árukereső linkek: EPSON, CANON.

Feltételek:
- tintasugaras
- USB és WIFI kapcsolat
- színes nyomtatás (4-5 patronos működés)
- színes fénymásolás
- scannelés
- A4-es méretben tudja mindezeket
- minél hosszabb garanica (mivel a szerviz mindenképpen Bp-re küldéssel működik, így a lehető leghosszabb garanciaidő legyen rá)
- minél gazdaságosabban beszerezhető, utángyártott patron

Három típust néztem ki:

Epson Expression Premium XP-630 (C11CE79403CE) - LINK
Canon PIXMA MG5750 (0557C006) - LINK
Brothert és DCP-J105 - LINK
 
Back
Oldal tetejére