• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növénytápozást használsz az akváriumodban?

Milyen növénytápokat használsz az akváriumodhoz?

  • ADA tápok

    Votes: 11 4.3%
  • Green Aqua Makró és Mikró

    Votes: 123 48.0%
  • Tropica Termékek

    Votes: 20 7.8%
  • Easy Life Termékek

    Votes: 72 28.1%
  • EI alapján otthon keverem a tápot

    Votes: 33 12.9%
  • Egyéb

    Votes: 35 13.7%
  • JBL, Tetra, Sera, stb

    Votes: 28 10.9%

  • Total voters
    256
floron86 said:
Hello mindenki!
Nekem csak annyi problémám lenne,hogy Szlovákiában éllek és nálunk nemkapni Green Aqua Macro,microt.Tropicazzak?

Szia, bár most magam ellen beszélek, de nem ez az egyetlen táp ami működik. Egy a sok jó közül inkább ezt mondanám.
Érdemes egyet kiválasztani a jobbak közül és elkezdeni vele. Későbbiekben esetleg kipróbálni mást is ugyanebből a kategóriából, hogy legyen pici összehasonlítási alapod.

Ha gondolod tudunk küldeni ezt vagy bármilyen más tápot is. Dobj egy emailt az info kukac Green Aqua pont hu -ra és megírjuk a részleteket.
 
Ez klassz!Valamikor oktober korul indítom az akit.juliusban megyek Budapestre és a greenaquaba is be akarok látogatni.Akkor veszek egy "start packot". :p
 
Sziasztok
van valakinek össze hasonlítási alapja az Easy Life profito és az Aquatic Nature általá gyártott Aqua-Plant plus al kapcsolatban melyik jobb szerintetek ?
 
Sziasztok!
Másik topicban már kérdeztem, de igazából nem kaptam választ, ezért itt is felteszem a kérdést:
Lehet-e Easy Life Pro-fito táppal együtt használni GA Makro tápot?
Van mindkettőből, csak addig, amíg valaki hozzáértő rá nem bólint, nem merem.
Ha lehet, akkor a gyári adagolás szerint mehetne?
Azt elfelejtettem, hogy Easy Life Carbot is adagolok a gyári ajánlás szerint a Pro-fito mellett és élesztős CO2 beoldásom van.
 
Sziasztok!
Másik topicban már kérdeztem, de igazából nem kaptam választ, ezért itt is felteszem a kérdést:
Lehet-e Easy Life Pro-fito táppal együtt használni GA Makro tápot?
Van mindkettőből, csak addig, amíg valaki hozzáértő rá nem bólint, nem merem.
Ha lehet, akkor a gyári adagolás szerint mehetne?
Azt elfelejtettem, hogy Easy Life Carbot is adagolok a gyári ajánlás szerint a Pro-fito mellett és élesztős CO2 beoldásom van.

Szerintem mehet mellette nyugodtan. Én is profito-val tápozok és mint írtam házi makro tápot adagolok mellette. Nem lesz gond belőle tuti.
 
Hello! ezt a kérdést már feltettem a tropica topikban de nem kaptam választ így berakom ide is de ezért elnézést is kérek, szóval: Tudom hogy a TPN+ kevés káliumot tartalmaz, tehát a Green Aqua-ban kapható por kálium-szulfát-ot adhatok hozzá(úgy gondoltam, hogy belekeverném, mert egy dózis pumpával nyomnám be az akvába így jobb lenne ha egy táp lenne belőle) ? Persze kiszámolva, hogy mennyi is kéne bele pontosan.
 
Sziasztok
van valakinek össze hasonlítási alapja az Easy Life profito és az Aquatic Nature általá gyártott Aqua-Plant plus al kapcsolatban melyik jobb szerintetek ?
Mintha a számból vetted volna ki a szót:nálam is aktuális lenne ez a kérdés,mert most az aqua plant -plus helyett megprobálkoznék a easy life pro fito-val,azt vettem,és kiváncsi lennék a véleményetekre ,hogy jobb e a pro fito ,mint a másik,és hogy nem e baj ha átáll az ember egyikről a másikra?Pro fito mellett azért döntöttem mert ugyis megy az akiba carbo is,co2 mellett ,legalább egy cég terméke:)Tapasztalata valakinek?????
Előre is köszi!!
 
Sziasztok!
Nem tudom ez a megfelelő topic, hogy feltegyem ezt a kérdést. Van egy halas 112 l-es akváriumom (jó, a gyerekek kapták, de ugye rám marad...). Kész szett, abszolút low tech, belső szűrő, nincs CO2, két t8-as fénycső.
Tudnátok ajánlani valami olyan tápot, ami megfelelő lenne ahhoz, hogy a növényeim nem az itt a fórumon látott, olvasott szintekig bezárólag, de szépek legyenek? Igazából most sincs gondom, de úgy tűnik, stagnálnak. Karácsony óta megy a tank, a valisneria gigantea elvan, de az új indáról nőtt új növények levelei sokkal vékonyabbak, mint a szülőké. Echinodorus rosea és uruguayensis hoztak sok új levelet, amik mondjuk mások mint az előzők, de ez gondolom az emers/submers átmenet miatt lehet. Az uruguayensis két tőből tőosztással kihoztam egy harmadikat is. A Crypto wendtii braun stagnál, az Eleocharis acicularis viszont gyakorlatilag kipusztult. Gondolom ennek a kevés fény (bár szemre elégnek tűnik) +CO2 hiány, +tápanyaghiány lehet az oka.
Szóval nem akarok én nagy dolgokat, de legalább szép, új egészséges hajtásokat. Mit adjak? Ez a macro, micro naponta literre számolva dolog nem hiszem, hogy idő hiányában menne. Meg aztán gondolom ahhoz nem ártana némi CO bevitel sem.
 
Eredményességről sokat nem tudok nyilatkozni, de kb. fél éve Easy Life Profitot + Carbot használok. Talán annyi, hogy egy-két sárgásabb levelet néha észreveszek, tehát egy Ferro-t beújítok majd. Most hétvégén (03.22-24) rendeztem újra az akváriumot új talajjal: JBL Aquabasis Plus 5L + JBL Manado 15 L. Nyomom mellé az Easy Life cuccokat, meg december óta CO2-zok.
Annyi kérdésként felmerült, hogy szerintetek a Profitot meddig lehet eltárolni? 1,5-2 évet kibír egy nagyobb kiszerelés?
 
Eredményességről sokat nem tudok nyilatkozni, de kb. fél éve Easy Life Profitot + Carbot használok. Talán annyi, hogy egy-két sárgásabb levelet néha észreveszek, tehát egy Ferro-t beújítok majd. Most hétvégén (03.22-24) rendeztem újra az akváriumot új talajjal: JBL Aquabasis Plus 5L + JBL Manado 15 L. Nyomom mellé az Easy Life cuccokat, meg december óta CO2-zok.
Annyi kérdésként felmerült, hogy szerintetek a Profitot meddig lehet eltárolni? 1,5-2 évet kibír egy nagyobb kiszerelés?

Szia
Nekem 1,5 éves a profitom sötét helyen gyári csomagolásban volt tárolva nem látom,hogy baja lenne. Egyébként ha látsz hiánytünetet miatta próbáld meg 1-1 ml -el meg emelni az adagot naponta. Én 2 évig használtam nem volt gond vele.
 
Szia
Nekem 1,5 éves a profitom sötét helyen gyári csomagolásban volt tárolva nem látom,hogy baja lenne. Egyébként ha látsz hiánytünetet miatta próbáld meg 1-1 ml -el meg emelni az adagot naponta. Én 2 évig használtam nem volt gond vele.

Akkor nem lesz gond :)
 
Tanácsot szeretnék kérni tápozás ügyben. Miskolcon az alábbi termékek kaphatóak az összes helyen: Sera, neptun, jbl, happy life. Mivel tápozzam a lowtech aksimat? Úgy tudom a Green Aqua Micro Macro inkább a hightech aksikba valók, easy liferól nem is hallottak. (A gyökerek még nem érték el a Tropica táptalajt)
 
Tanácsot szeretnék kérni tápozás ügyben. Miskolcon az alábbi termékek kaphatóak az összes helyen: Sera, neptun, jbl, happy life. Mivel tápozzam a lowtech aksimat? Úgy tudom a Green Aqua Micro Macro inkább a hightech aksikba valók, easy liferól nem is hallottak. (A gyökerek még nem érték el a Tropica táptalajt)

Nekem High Tech be is meg állta a helyét az Easy Life Profito és Carbo páros !
 
Üdv! Lehet valahol már szerepelt a kérdés nem tudom, ha igen akkor sorry. Easy-life ProFito tápot használok, feltűnt nekem hogy pl a Carbonál is a GA-ban sokkal nagyobb adagolást javasolnak. Na már most nekem a 112 l-be olyan 1,6-7 ml ProFito megy ezt érdemes lenne növelni lenne vajon valami haszna?
 
Back
Oldal tetejére