• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok!

Erősen kezdő műkedvelő vagyok. Két hete egy 25 literes kis akváriumot vittem haza Apósomtól. Viszonylag gyorsan, egy hét után ráéreztem, hogy igen, ez pont az amire most szükségem van, hogy legyen egy kis Zen az életemben. Ezért egy hét ismerkedés után vettem és tegnap lecseréltem egy 55 literes low tech szettre. Volt pihentetés meg tervezés.

Bal szűrő esőztetővel: Happet Orca 250 250l/h
Jobb szűrő: Pacific P-F302 450l/h
Légpumpa: Tetra APS 100

halak:
5 neon
3 guppi
2 Ancistrus
2 páncélos harcsa
1 Ramirezi sügér ( 3 volt, de sajnos kettő a hazahozatal után el is pusztult)
2 red és 3 blue garnéla
illetve ma reggel találtam két aprócska csigát, akik a növényekkel jöttek

növények:
2 tő Vallisneria és 2 tő Echinodorus (legalábbis amennyire be tudtam azonosítani, mert a kereskedésben, ahol a növényeket vettem, abszolút szemre választottunk)

aljzat:
1-2mm-es apró kavics


Az akvárium tetejében egy XingXing T8F15 tíusú neon cső van, ami volt a szetthez. Ma reggel vettem észre, hogy az 5 neon halacska az akvárium egyik sarkában van összebújva és semmi egyébre nem hajlandók. Előtte ez rájuk nem volt jellemző, szépen nyomultak rajban. Rajoskodtak. :)
Gyors guglizást követően arra jutottam, hogy jó eséllyel zavarja őket a nagyon erős fény. És itt jön a képbe a kérdésem, milyen úsznövényt javasolnátok? Amivel meg tudnám törni a fényt nekik picit?
Nyilván egy fénycső vásárláson töröm a fejem mindenképpen, mert amúgy sem tetszik a hideg fehér fénye.

Remélem nem veszitek tolakodásnak, ha megosztok egy képet is róla. :)


View attachment 102189


Köszi előre is! :)
Szia!

Üdv. itt köztünk😉
Első ránézésre több növény kellene, lehetőleg alacsony igényű,akkor a halak is jobban érzik majd magukat, ha van hova bújni. Javaslom, hogy minél többet olvass itt a fórumon, rengeteg az információ... A kereső megkönnyíti az életed😉.
Nyissa naplót az akváriumodnak, így nyomon követheted a fejlődést, infót tárolhatsz magadnak, kérhetsz segítséget...
 
Szia!

Üdv. itt köztünk😉
Első ránézésre több növény kellene, lehetőleg alacsony igényű,akkor a halak is jobban érzik majd magukat, ha van hova bújni. Javaslom, hogy minél többet olvass itt a fórumon, rengeteg az információ... A kereső megkönnyíti az életed😉.
Nyissa naplót az akváriumodnak, így nyomon követheted a fejlődést, infót tárolhatsz magadnak, kérhetsz segítséget...
Szia!

Köszönöm! Van már egy nyitott kosaram egy webshopban, ahonnan növényeket szeretnék rendelni, 4 tő erősebb levelű növényt képzeltem el. Illetve az egyik sarokba szeretnék Jávai mohát.

Sokat fogok még olvasgatni mindenképpen, nagyon köszönöm! :)
 
Sziasztok!
0,75W/L fénycső, 30cm vízoszlop +co2-vel apró levelű gyepfélék között vacilálok.
-monte carlo
-elatine
-cuba
Akinek van már ezekkel a növényekkel tapasztalata, melyiket javasolná első highteches akvába?
 
Sziasztok!
0,75W/L fénycső, 30cm vízoszlop +co2-vel apró levelű gyepfélék között vacilálok.
-monte carlo
-elatine
-cuba
Akinek van már ezekkel a növényekkel tapasztalata, melyiket javasolná első highteches akvába?
Szerintem sem a HC-vel, sem az MC-vel nem lősz mellé.
Ugyan saját tapasztalatom nincs, de sokan megszenvedtek az elatine-nal.
 
Az Elatine szuper növény, de nyáron, ha nincs hűtés a szobában/akváriumban, vége lesz, menthetetlenül.
Igen, erről már olvastam én is. Emiatt tartok is tőle, bár a nyári napokon is max 26 fokos szokott lenni a vizem ventilátor nélkül. Szerintem ha tennék az akvárium fölé egy kettes vagy egy hármas ventiszettet, az lehúzná 24-ig biztosan. Kérdés abban már megmaradna e. :confused:
 
Köszi, az mc vagy a hc a lomhább típus?
Igazából nem kell hogy nagy területeket elfoglaljanak, így nincs szükségem sokra, csak 1 adagra, viszont karbantartás szempontból egyszerűbb lenne a kevésbé fürgét választani. :unsure:
Nekem hc nem volt, arról nem tudok nyilatkozni.
Az mc tud szapora lenni, kiváló jelző növény, hamar mutatja a hiány tünetet. Szerintem igényli a törődést karbantartáskor.
 
Igen, erről már olvastam én is. Emiatt tartok is tőle, bár a nyári napokon is max 26 fokos szokott lenni a vizem ventilátor nélkül. Szerintem ha tennék az akvárium fölé egy kettes vagy egy hármas ventiszettet, az lehúzná 24-ig biztosan. Kérdés abban már megmaradna e. :confused:
Nekem egy 8cm-es halk ventilátor van szellőztetésnek. Tetővel 22 fokra húzza le a víz hőmérsékletét. Venti nélkül 28-ig is felmegy a hőmérséklet. 112l-es az akvárium. Cserébe viszont napi 1.5 litert kell minimum pótolni.
 
Sziasztok!
Ajánljatok nekem legyetek szívesek narancssárga növényt, de ne stem (száras) növényt! Minél lassabban növő, annál jobb.
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Ajánljatok nekem legyetek szívesek narancssárga növényt, de ne stem (száras) növényt! Minél lassabban növő, annál jobb.
Köszönöm.
Szia!

A növények 99%-kának van szára. (Bocsi, de ezt a ziccert nem tudtam kihagyni. :D)
Szerintem nemigen van olyan, inkább a stemek között találsz olyat.
Illetve vannak bizonyos Buce fajok, de ahhoz már banki hitel szükséges, hogy kintről megrendeld.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ajánljatok nekem legyetek szívesek narancssárga növényt, de ne stem (száras) növényt! Minél lassabban növő, annál jobb.
Köszönöm.
Nagyban függ az egész attól is, hogy mivel tápozol, milyen módszerrel, milyen világításod van...

Szerintem Rotalák közt kéne keresgélned (Rotundifolia, orange juice, h'ra, yao yai...). Tudom stem, meg nem is annyira lassú viszont jól belőtt tápozással és fénnyel, valamint rendszeres vágással szépen kordában lehet tartani. Relatív pici levelük is van és kb mindből elő lehet hozni narancs színt.
 
High tech, monotáp, CO2, van minden (is). Nagyon leszűkítettem, mert előtéri alacsony (alacsonyan tartható) növényt keresek. Nem rakhatok h'ra-t a reinickii mini és az anubias közé.
Minden tippért hálás vagyok.
 
Sziasztok,

HC szőnyegbe milyen előtéri növényt lehet ültetni amivel barátságosan megvannak? Parvula minin kívül :)
 
Back
Oldal tetejére