• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Köszönöm előre is a felajánlást! Ha szükség lesz rájuk, akkor lehet igénybe veszem majd a felajánlásod. Bár Szágy egy "kicsit" kiesik tőlem. :)
Obudan elunk meg. Talan az ev masik felen koltozunk. Szolj ha kellenek helenak es hetvegente megyunk haza,es hozok fel.
 
Na jó, de mit kezd az ember utána a Helena-kkal?
Vagy van Helena bérlő szolgáltatás valahol? :D
Lehet, hogy én a szerencsésebbekhez tartozom, de sosem volt problémám emiatt. Mindig használtam cserepes növényeket, de sosem aggódtam a csigák miatt.
Ki lehet őket szedegetni vagy rakok bele gömbhalat és elintézi...
Most rendeztem be a nanot növényekkel az előző berendezésből, illetve új cserepest is használtam. Van egy gyönyörű hólyagcsigám, eszem ágában sincs kinyírni, meg pajzscsiga.
Azok sem zavaróak, ha nagyon sokan vannak, szétnyomom őket, de soha nem volt gondom belőle...
Szóval szerintem nem kell ezen parázni.
Planáriám 1-2x volt, de maguktól eltűntek.
Meg csalánozókat láttam múlt héten a nanoban az üvegen, dörzsis szivaccsal leszedtem őket, azóta sem látni egyet sem.
 
Sziasztok.

+CO2 Nélküli akvába MC vagy marsilea vagy elatine?

Fény 0,7W/l, TF tápok állnak rendelkezésre. Dennerle táptalaj, Tropica fedő.

Kösz!
 
Szia. Mindegyik megmarad, az elatine a hőfokra érzékeny, meleg vízben elolvad... Szóval erre érdemes odafigyelni.
A többiek sem lesznek a sebesség bajnokai, de élni fognak. Elég hűvös vízben az elatine is. 24 fok alatt leginkább...
 
Szia. Mindegyik megmarad, az elatine a hőfokra érzékeny, meleg vízben elolvad... Szóval erre érdemes odafigyelni.
A többiek sem lesznek a sebesség bajnokai, de élni fognak. Elég hűvös vízben az elatine is. 24 fok alatt leginkább...
Köszönöm!
A hőmérsékletre nem is gondoltam...
Mivel akarok nanohalakat, nekik meg kell kb. 25 fok, akkor az elatine kilőve.
 
Sziasztok. Szerintetek milyen apró növésű (gyep) lowtech növény lehetne carbóval összehozni???
Ami nem túl igényes, hiszen max profitó +carbó tápozás lenne és jól mutat egy 30l kockában előtéri növénynek.
 
Sziasztok. Szerintetek milyen apró növésű (gyep) lowtech növény lehetne carbóval összehozni???
Ami nem túl igényes, hiszen max profitó +carbó tápozás lenne és jól mutat egy 30l kockában előtéri növénynek.
Ha turelmes vagy, akkor Marsilea crenata vagy Cryptocoryne parva? :)
A carbot miert emelted ki kulon? Csak akkor okozhaz gondot ha a javasolt mennyisegnel tobbet adagolsz, vagy lokalisan az arcaba tolod a novenynek. ;)
 
Cryptocoryne parva kilőve. Nem tetszik.. A carbozásra azért gondoltam a nagy nyomású co2 helyett az lenne..
Ja és minél hamarabb kellene..
A carbo nem helyettesiti a co2 rendszert, akkor senki nem venne olyat. Nem lesz hightech kinezetu gyeped a tervezett tapozassal. Pl a marsilea nalunk kb 1.5x akkora leveleket hoz lowban, mint highban.
 
Back
Oldal tetejére