• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

"MC-vel az a bajom, hogy durván kell nyírni."
Mármint az a bajod, hogy szépen fejlődik? Használj kevésbé gyors növénytápot. Gondolom EI-zel pl GA táp.

"Cuba gondolom MC vaskosodását mutatja."
Ezt hogy érted? Az egy másik növény. 26 foknál nekem a 120cm-es akváriumban az összefüggő gyep elengedte a talajt és mire hazaértem fent úszott. Soha többet. Majd ha lesz méregdrága akvárium hűtőberendezésem. :)
 
Nem voltam teljesen egyértelmű. MC-vel az a bajom, hogy egy idő után saját magára nő. Ha nem nyírod meg rendszeresen, a kialakult pàrna alatt felgyűlik a kosz. Cuba is ilyen? Illetve az elatine is ilyen?
 
Az MC szerintem gyorsabban nő mint a Cuba, így hasonló lusta nyírási mennyiségnél tényleg magasabb állapotból indulsz. De a cuba is önmagára nő, nem is kicsit, csak max nem várod ki, hogy elértje azt amit az MC.

Itt egy vid, hogy van vagy 2 cm még nyírás után is a cuba:

Itt akkor neked az elsődleges szempont, hogy pico akváriumban minél lassabban nőjön, hogy ha lusta mód 2-3 hónaponta nyírod csak, akkor se legyen oda a világ. Mintha magamat látnám, ugyan ilyen okok miatt nézek, most törpe anubiast és mindenféle növényt. De MC nálam marad. Azt nem éreztem fájdalmasnak mivel bármennyire levághatom magához tér. Volt, hogy 6 centi magas volt, megkopasztottam, szinte csak 1 cm barna rohadt növényréteg maradt. 3 hét alatt virágzó gyepem volt.
 
Sziasztok!
Szeretnék új növényeket telepíteni az akváriumomba, de a kiválasztott növények nem "sterilek" (nem zselés). Többször olvastam, hogy a nem steril növényekkel jó eséllyel beköltözhetnek nem kívánt lakók. Ez urban legend, vagy van benne igazság, esetleg szinte biztos, hogy így van? Eddig csak zselés növényekkel volt dolgom, ebből kifolyólag nem kívánatos csigák, férgek nincsenek szerencsére. A kiválasztott növények:

Üdv.: SafE
 
Sziasztok!
Szeretnék új növényeket telepíteni az akváriumomba, de a kiválasztott növények nem "sterilek" (nem zselés). Többször olvastam, hogy a nem steril növényekkel jó eséllyel beköltözhetnek nem kívánt lakók. Ez urban legend, vagy van benne igazság, esetleg szinte biztos, hogy így van? Eddig csak zselés növényekkel volt dolgom, ebből kifolyólag nem kívánatos csigák, férgek nincsenek szerencsére. A kiválasztott növények:

Üdv.: SafE
Bárcsak urban legend volna. Planáriát, hólyag- és postakürt csigát is kaptam kosaras növényekkel, és az a helyzet, hogy az ültetés után akár 4 hónap is eltelhet, mire észreveszed. Viszont rengeteg módja van a "nem steril" növények kezelésének ültetés előtt, szénsavas víztől kezdve a pár perces túladagolt folyékony CO2 fürdőig láttam már mindenfélét...
 
Bárcsak urban legend volna. Planáriát, hólyag- és postakürt csigát is kaptam kosaras növényekkel, és az a helyzet, hogy az ültetés után akár 4 hónap is eltelhet, mire észreveszed. Viszont rengeteg módja van a "nem steril" növények kezelésének ültetés előtt, szénsavas víztől kezdve a pár perces túladagolt folyékony CO2 fürdőig láttam már mindenfélét...
Tehát "biztonságossá" tehetők?
 
Találtam egy topicot, melyben @dexkill röviden, tömören jól összefoglalta a dolgokat.

Tehát elmondható, hogy amennyiben veszek kosaras növényeket, akkor egy fél-fél órás erősen bubis ásványvizes (vagy mindenképpen szódát kell vennem?) majd Neomagnol-os áztatás után elmondhatom, hogy mindent megtettem a nem kívánatos lakók ellen? Bár a csigapeték attól még ott lehetnek...
 
Találtam egy topicot, melyben @dexkill röviden, tömören jól összefoglalta a dolgokat.

Tehát elmondható, hogy amennyiben veszek kosaras növényeket, akkor egy fél-fél órás erősen bubis ásványvizes (vagy mindenképpen szódát kell vennem?) majd Neomagnol-os áztatás után elmondhatom, hogy mindent megtettem a nem kívánatos lakók ellen? Bár a csigapeték attól még ott lehetnek...
Sajnos a szódában áztatás csak a már kifejlett csigákra hat(elgyengíti a meszes házukat),de a petékre nem.: -(
 
Hány literes akváriumról van szó amúgy? Ha megcsinálod a növények kezelését, és esetleg marad rajta pete (át tudod nézni őket, kis átlátszó petecsomók, elég könnyű észrevenni, ha tudja az ember, hogy mit keres), akkor is ki tudod majd halászni a csigákat, ha esetleg kikelnének. Nem fogja azonnal 50+ csiga ellepni az akvát. Persze ha egy 150+ literesről beszélünk, ott macerás halászgatni, észrevenni, de én mindkét nanomból kiirtottam őket egyszerű szedegetéssel. Nem szabad túletetni, vagy hagyni őket elszaporodni.
Ezeket meg összenyomogattam, ha láttam:
1578388004450.png
 
Hány literes akváriumról van szó amúgy? Ha megcsinálod a növények kezelését, és esetleg marad rajta pete (át tudod nézni őket, kis átlátszó petecsomók, elég könnyű észrevenni, ha tudja az ember, hogy mit keres), akkor is ki tudod majd halászni a csigákat, ha esetleg kikelnének. Nem fogja azonnal 50+ csiga ellepni az akvát. Persze ha egy 150+ literesről beszélünk, ott macerás halászgatni, észrevenni, de én mindkét nanomból kiirtottam őket egyszerű szedegetéssel. Nem szabad túletetni, vagy hagyni őket elszaporodni.
Ezeket meg összenyomogattam, ha láttam:
View attachment 85797
80x35x40cm. 112L
Valószínűleg az lesz, amit írsz.
 
Hány literes akváriumról van szó amúgy? Ha megcsinálod a növények kezelését, és esetleg marad rajta pete (át tudod nézni őket, kis átlátszó petecsomók, elég könnyű észrevenni, ha tudja az ember, hogy mit keres), akkor is ki tudod majd halászni a csigákat, ha esetleg kikelnének. Nem fogja azonnal 50+ csiga ellepni az akvát. Persze ha egy 150+ literesről beszélünk, ott macerás halászgatni, észrevenni, de én mindkét nanomból kiirtottam őket egyszerű szedegetéssel. Nem szabad túletetni, vagy hagyni őket elszaporodni.
Ezeket meg összenyomogattam, ha láttam:
View attachment 85797
snail killer. is
 
Hány literes akváriumról van szó amúgy? Ha megcsinálod a növények kezelését, és esetleg marad rajta pete (át tudod nézni őket, kis átlátszó petecsomók, elég könnyű észrevenni, ha tudja az ember, hogy mit keres), akkor is ki tudod majd halászni a csigákat, ha esetleg kikelnének. Nem fogja azonnal 50+ csiga ellepni az akvát. Persze ha egy 150+ literesről beszélünk, ott macerás halászgatni, észrevenni, de én mindkét nanomból kiirtottam őket egyszerű szedegetéssel. Nem szabad túletetni, vagy hagyni őket elszaporodni.
Ezeket meg összenyomogattam, ha láttam:
View attachment 85797
Írtál egy nagyon fontos részt: Nem szabad túletetni,
A mulmos, piszkos környezet, a nem kívánatos csigák szaporodásának nagyon kedvez. Csigainvázió lesz belóle. Ha az akvárium tisztán lesz tartva, akkor csak minimális csigamennyiségre lehet számítani. Annyira, ami éppen "elmegy".
A manuális csigátlanítás szinte lehetetlen vállalkozás. Mindig marad észrevehetetlen pete, amiből ismét új generáció kerül ki. Ezt csak Mihályi György által javasolt módszerrel lehet véglegesen (egy időre?) megoldani.
 
Ez mennyire "hivatalos" megfogalmazás volt :D Egyébként nálam teljesen megszüntették az inváziót, pedig rengetegen voltak... kb 2-3 hét alatt 6-5 helena lepucolt egy 112l-es akvát.. biztos durván ki voltak éheztetve előtte :D és valóban... a túletetés sarkalatos pont.
Na jó, de mit kezd az ember utána a Helena-kkal?
Vagy van Helena bérlő szolgáltatás valahol? :D
 
Back
Oldal tetejére