• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok! Mostanában nagyon megtetszett az akvakertészet és azon gondolkodtam, hogy én is belevágnék és a növény választásban szeretnék segítséget kérni. Amire gondoltam: Akvárium: 50x25x33 (40 liter),világítás vagy egy compact fénycső vagy egy 1800 lumen környéki led világítás (amely akár vissza is dimmelhető), így 35-45 lumen/liter. Első körben a co2 rendszer azt hiszem nem fér bele a költségekbe, úgy hogy marad a folyékony co2, továbbá Tropica Substrate táptalaj és JBL manado fekete talaj, és akkor el is értem növényekhez:
Úszónövény (szeretnék bele betta-t és azt olvastam, hogy azok eléggé szeretik): Limnobium Laevigatum
Előtérbe: Marsilea hirsuta (esetleg Micranthemum 'Monte Carlo'?) és Eleocharis parvula mini 'pusilla'
Középtérbe a hardscape köré/elé: Staurogyne Repens, Rotala macrandra 'Red Mini', Helanthium quadricostatus
Háttérbe: Vallisneria Americana var. Asiatica, Bacopa caroliniana

Ezekkel kapcsolatban feedback? Vagy esetleg milyen növényeket javasoltok egy ilyen setup-ba?
Tudom sokat fog számítani, hogy amikor elmegyek növényt venni akkor mi van éppen raktáron, meg ezt még lehet kicsit kevésnek érzem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy egyáltalán jó úton haladok-e :) Előre is köszönöm a segítséget.

Edit: Azt kifelejtettem, hogy egy betta-t is szeretnék, úgy hogy viszonylag meleg lesz a vize.
Szia.
A Limnobium Laevigatum gyökerei hosszúra meg tudnak nőni, beleakadhat a többi növénybe. Nálam rendszeresen feltekeredik más növényre. Helyette inkább https://www.greenaqua.hu/hu/phyllanthus-fluitans.html vagy https://www.greenaqua.hu/hu/salvinia-natans-tc.html ezeket nézd meg, hátha tetszik.
A Vallisneria nagy lenne abba az akváriumba. Esetleg ez https://www.greenaqua.hu/hu/limnophila-aquatica.html vagy ez https://www.greenaqua.hu/hu/limnophila-sessiliflora.html.
A GA oldalán tudsz szűrni elhelyezkedés szerint , ott pedig figyeld milyen magasra nő meg.
Tényleg szeretnek a Betták az úszónövények alatt ejtőzni, de a magasra megnőtt hínárfélék között is szívesen időznek.
A Helanthium quadricostatus szintén nagy, a leírása szerint 15-20 cm szélesre megnő, a te akváriumod pedig ehhez kicsi a 25 cm mélységgel. https://www.greenaqua.hu/hu/tropica-echinodorus-quadricostatus-tc-zseles.html.
 
Sziasztok! Mostanában nagyon megtetszett az akvakertészet és azon gondolkodtam, hogy én is belevágnék és a növény választásban szeretnék segítséget kérni. Amire gondoltam: Akvárium: 50x25x33 (40 liter),világítás vagy egy compact fénycső vagy egy 1800 lumen környéki led világítás (amely akár vissza is dimmelhető), így 35-45 lumen/liter. Első körben a co2 rendszer azt hiszem nem fér bele a költségekbe, úgy hogy marad a folyékony co2, továbbá Tropica Substrate táptalaj és JBL manado fekete talaj, és akkor el is értem növényekhez:
Úszónövény (szeretnék bele betta-t és azt olvastam, hogy azok eléggé szeretik): Limnobium Laevigatum
Előtérbe: Marsilea hirsuta (esetleg Micranthemum 'Monte Carlo'?) és Eleocharis parvula mini 'pusilla'
Középtérbe a hardscape köré/elé: Staurogyne Repens, Rotala macrandra 'Red Mini', Helanthium quadricostatus
Háttérbe: Vallisneria Americana var. Asiatica, Bacopa caroliniana

Ezekkel kapcsolatban feedback? Vagy esetleg milyen növényeket javasoltok egy ilyen setup-ba?
Tudom sokat fog számítani, hogy amikor elmegyek növényt venni akkor mi van éppen raktáron, meg ezt még lehet kicsit kevésnek érzem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy egyáltalán jó úton haladok-e :) Előre is köszönöm a segítséget.

Edit: Azt kifelejtettem, hogy egy betta-t is szeretnék, úgy hogy viszonylag meleg lesz a vize.
@Szella mar leirta a lenyeget, kis kiegeszites csak: a parvula mini lowtechben kis esellyel marad eletben, ha igy is tesz, nagyon nem fog fejlodni. Co2 es feny igenyes is.
Igenytelenebb (ertsd, nem kell neki kulonosebb specko feny/tap/co2) novenyek meg amik bettas melegebb vizben jol elvannak: anubiasok, bucek, cryptok, mohafelek, microsorumok. Igazabol eleg nagy igy is a valasztek. :)
Ha gondolod, latogass meg minket, tudunk mutatni par bettas-novenyes akvat amik stabilan mukodnek, megnezheted eloben milyen novenyek birjak biztosan, ha megfelelok a korulmenyek.
 
@Szella mar leirta a lenyeget, kis kiegeszites csak: a parvula mini lowtechben kis esellyel marad eletben, ha igy is tesz, nagyon nem fog fejlodni. Co2 es feny igenyes is.
Igenytelenebb (ertsd, nem kell neki kulonosebb specko feny/tap/co2) novenyek meg amik bettas melegebb vizben jol elvannak: anubiasok, bucek, cryptok, mohafelek, microsorumok. Igazabol eleg nagy igy is a valasztek. :)
Ha gondolod, latogass meg minket, tudunk mutatni par bettas-novenyes akvat amik stabilan mukodnek, megnezheted eloben milyen novenyek birjak biztosan, ha megfelelok a korulmenyek.
Köszi szépen a részletes választ :) a látogassalak meg titeket az helyileg mit takar? :)
 
Köszi szépen a részletes választ :) a látogassalak meg titeket az helyileg mit takar? :)
BP 7. kerület, Dob utca, Gozsdu udvar közelében. Hétköznapokon általában este 6-8 között szokott jó lenni, hétvége meg mindig lutri, előre nem tudjuk megmondani :) Írunk privit, de ha minden igaz, még nem tudsz válaszolni a próbaidő miatt.
 
BP 7. kerület, Dob utca, Gozsdu udvar közelében. Hétköznapokon általában este 6-8 között szokott jó lenni, hétvége meg mindig lutri, előre nem tudjuk megmondani :) Írunk privit, de ha minden igaz, még nem tudsz válaszolni a próbaidő miatt.
Köszi :)
 
Sziasztok, van valakinek képe saját akváriumról amiben stau van?
Tapasztalatok - esetleg képek érdekelnének elsősorban low-tech körülmények közt.
Köszönök minden visszajelzést!

(stau vagy nagyon mini buce között vacilálok)
 
Sziasztok, van valakinek képe saját akváriumról amiben stau van?
Tapasztalatok - esetleg képek érdekelnének elsősorban low-tech körülmények közt.
Köszönök minden visszajelzést!

(stau vagy nagyon mini buce között vacilálok)
Szia!
Naplómban (régen írtam már oda is) van pár kép a növényekről. 4. és 5. oldalon olvashatsz róla.
 
Szia!
Naplómban (régen írtam már oda is) van pár kép a növényekről. 4. és 5. oldalon olvashatsz róla.

Végigolvastam, köszönöm szépen!
A vége, ha jól olvasom, hogy a kezdeti sikerek után az lett, hogy kiszedted a staut, mert nem tetszett neki a co2-nélküli lét ....
Pedig már nézegettem a GA kínálatot ...
 
Közben kiderült, hogy itt a Mátra lábánál kicsit szikes a csapvíz. Lehet ez volt a baj. 11 GH és 11KH értékeket mérek.
Másnál működhet a dolog lágyabb vízzel jobb GH és KH aránnyal.
 
RO-zom, elviekben Kh alig kellene, hogy legyen, 6 -6,5 körüli pH-t tervezek, crs-ek jönnek ide.
Köszi az infókat!
 
Sziasztok, sügéres akváriumba keresnék homokba ültethető alacsony (6-8cm) növényt. A víz kemény (600uS körül), hőmérséklet 25-28°C.
 
Sziasztok, sügéres akváriumba keresnék homokba ültethető alacsony (6-8cm) növényt. A víz kemény (600uS körül), hőmérséklet 25-28°C.

Szia!
Nem tudom, milyen sügéreid vannak, nálam yellow-k és frefishek mellett semmi ültetett dolog nem maradt meg, nemes egyszerűséggel pár nap alatt kitépték. Tapasztalatom szerint az anubias az ami hosszú távon sügérbiztos. Microsorum is előbb-utóbb kikopik.
 
Bár végeztem kis kutatómunkát korábban, de gondoltam felteszem a kérdést ide. Mi, vagy mik a legkisebb leveles előtéri gyepnövények, amiket lehet ültetni. Mohát ne írjatok, mert azt nem szeretnék ültetni.
 
Bár végeztem kis kutatómunkát korábban, de gondoltam felteszem a kérdést ide. Mi, vagy mik a legkisebb leveles előtéri gyepnövények, amiket lehet ültetni. Mohát ne írjatok, mert azt nem szeretnék ültetni.
A sorrend a tartási nehézség szerint (szerintem):
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Elatine hydropiper
Hemianthus micranthemoides
Hemianthus callitrichoides 'Cuba' (csak profiknak)

Levelest írtál, így moha nem jöhet szóba, a fűféléket is emiatt kihagytam. ;)
 
A sorrend a tartási nehézség szerint (szerintem):
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Elatine hydropiper
Hemianthus micranthemoides
Hemianthus callitrichoides 'Cuba' (csak profiknak)

Levelest írtál, így moha nem jöhet szóba, a fűféléket is emiatt kihagytam. ;)
HM-et tennem elso helyre. Az nalam low es highban is lelkes volt. Mig a Monte Carlo kicsit nyugosebb.
 
Elatine-t csak ha tudod nyáron hűteni a vizedet mert 25 fok felett nyomtalanul elolvad... Nálam a Cuba low-ban életben maradt, a parvula mini is, de tömött szőnyeg nem lesz belőlük ahogy nézem. A Marsileat próbáltam még low-ban de az nagyon nem vált be.
 
Elatine mennyire vaskosodik? Ültettem most a picoba, de még nem indult meg. MC-vel az a bajom, hogy durván kell nyírni. HM túl nagy. Cuba gondolom MC vaskosodását mutatja.
 
Back
Oldal tetejére