• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Rotala macrandra red mini - t lehet fára kötözni?
Szeretnék kisméretű vörös növényt az aksiba. Jó lenne fára kötözni. Ez alkalmas rá vagy esetleg más növény?
Reineckii mini kizárva!
 
Sziasztok!

Tudnátok kérlek segíteni, hogy milyen gyorsan növő növényeket jvasolnátok egy 20lumen/l-es világítású akváriumba?
Tépozni easy carbo, plus profito GA jvasalat szerint.
Relativ sok halam van,de még picik( 30 neon, 15 db 5 sávos)
Ehhez keresnék, rendesen növekvő növényeket, amik feleveszegetik a halak által termelt tápanyagokat.

Szeretnék egy relativ egybefűggőbb előteret, meg hátulra is valami nagyobb testű növényt.
Echinodorus bleheri az megél kevesebb fény mellett is?

Eddig van Bacopa, valiznéria, 2 fajta zselés előre.

Köszönöm a segítséget,
ANdrás
 
Sziasztok!

Tudnátok kérlek segíteni, hogy milyen gyorsan növő növényeket jvasolnátok egy 20lumen/l-es világítású akváriumba?
Tépozni easy carbo, plus profito GA jvasalat szerint.
Relativ sok halam van,de még picik( 30 neon, 15 db 5 sávos)
Ehhez keresnék, rendesen növekvő növényeket, amik feleveszegetik a halak által termelt tápanyagokat.

Szeretnék egy relativ egybefűggőbb előteret, meg hátulra is valami nagyobb testű növényt.
Echinodorus bleheri az megél kevesebb fény mellett is?

Eddig van Bacopa, valiznéria, 2 fajta zselés előre.

Köszönöm a segítséget,
ANdrás
Az echinodorusnak elég a kevés fény de elég nagyra nő.
 
Sziasztok!

Tudnátok kérlek segíteni, hogy milyen gyorsan növő növényeket jvasolnátok egy 20lumen/l-es világítású akváriumba?
Tépozni easy carbo, plus profito GA jvasalat szerint.
Relativ sok halam van,de még picik( 30 neon, 15 db 5 sávos)
Ehhez keresnék, rendesen növekvő növényeket, amik feleveszegetik a halak által termelt tápanyagokat.

Szeretnék egy relativ egybefűggőbb előteret, meg hátulra is valami nagyobb testű növényt.
Echinodorus bleheri az megél kevesebb fény mellett is?

Eddig van Bacopa, valiznéria, 2 fajta zselés előre.

Köszönöm a segítséget,
ANdrás
Nekem a corymbosa siamensis az egyik kedvencem. Low techben is szepen nott nalam. Ude zold levelei vannak. Csodaszep.
 
Sziasztok.
Nemrég kezdtem garnélázni és kicsit alul terveztem a növénymennyiséget, kicsit üresnek hat az akvárium (30*30*30 kocka) hátsó része . Már üzemel az akvárium 1.5 hónapja az első berepülőpilóták is megvannak, de még kelle valami a háttérbe. Tudnátok valami hínárszerű növényt ajánlani amit nem kell "2naponta" nyírni.
Köszönöm
talaj dennerle nano garnelenkies sumarta, ph6.8 kh8,gh10 , 8w led világítás, lowtec
 
Szerintem amit te hínárszerűnek hívsz az mind gyorsan fog nőni és ekkora méretben mindet formáznod kell mert kinövik a magasságot. Annyi viszont hogy lowtechben azért lassabbak lesznek. Heti vagy kétheti nyírás azért kellhet nekik.
Rotala, limnophylla, pogostemon ezek szóba jöhetnek.
 
Sziasztok. Szeretnék erről a kis mini páfrányról érdeklődni: Crepidomanest. A lassú növekedése miatt mennyire húzza magára az algát? Van bárkinek tapasztalata véleménye róla, hogyan, milyen körülmények között lehet szépen nevelgetni? Köszönöm előre is.
 
Olyan kérdésem lenne, hogy a lowtech növények hogyan viselkednek, ha megkapják a high tech feltételeket?

Akváriumi növényekre mennyire jellemző a tarackolás? Mennyire képesek elnyomni egyes fajok a többit? Léteznek 'gyomosító' növények?
 
Olyan kérdésem lenne, hogy a lowtech növények hogyan viselkednek, ha megkapják a high tech feltételeket?

Akváriumi növényekre mennyire jellemző a tarackolás? Mennyire képesek elnyomni egyes fajok a többit? Léteznek 'gyomosító' növények?
Igen, ez rengeteg szinten jelentkezik, hogy benő a fűbe a moha. Elkezdtem sorolni, hogy mi mit tud összerondítani, de gyakorlatilag végtelen a számuk. Okosan el kell szigetelni vagy okosan kell párosítani. Folyamatosan gondozni, gyomlálni, vagy nem egymás mellé tenni. Nincs köze a hi-tech váltáshoz, ez bármilyen szinten megtörténik. Pl egy parvulát összeraksz egy monte carlóval. Az egyik kicsinálja a másikat. De legalábbis mindenképpen keverednek ami akár vagányul is kinézhet.
 
Igen, ez rengeteg szinten jelentkezik, hogy benő a fűbe a moha. Elkezdtem sorolni, hogy mi mit tud összerondítani, de gyakorlatilag végtelen a számuk. Okosan el kell szigetelni vagy okosan kell párosítani. Folyamatosan gondozni, gyomlálni, vagy nem egymás mellé tenni. Nincs köze a hi-tech váltáshoz, ez bármilyen szinten megtörténik. Pl egy parvulát összeraksz egy monte carlóval. Az egyik kicsinálja a másikat. De legalábbis mindenképpen keverednek ami akár vagányul is kinézhet.

Ez eszembe is jutott még kérdésnek, hogy az akvakertészetben is léteznek növényültetési irányzatokmint a kertépítészetben?
gondolok itt arra, hogy pl mozaikos ültetés vs. Piet Oudolf-i vegyes kiültetés?
Létezik valami iránymutatás a növények társíthatóságáról? Kerti növénykiültetési tervekben sokszor használom a színek és formákkontrasztját, de ahogy tanulmányozom az akváriuminövényeket itt más a dolog.. főleg a lépték miatt. jelenleg nehezen tudom elképzelni, hogy egy fűszerű növényt egy szélesebb/nagyobb levelű növénnyel jól lehessen társítani. Túl nagynak érzem az aránybeli különbséget...
Van esetleg (akár angol) fórum ahol össze vannak rendezve a növények, akár kereshető, összehasonlítjató formában? GA növényleírásait végignéztem, ennél bővebbregondolok
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok. Szeretnék erről a kis mini páfrányról érdeklődni: Crepidomanest. A lassú növekedése miatt mennyire húzza magára az algát? Van bárkinek tapasztalata véleménye róla, hogyan, milyen körülmények között lehet szépen nevelgetni? Köszönöm előre is.
Szia!
Többfélét is tartok belőle, alga szempontjából nem vészes. Amelyik változat képes hosszabb távon víz alatt nőni, az ugyan általában lassan, de fixen nő. Nálam lágy vízben (130-150 tds), max 25 fokon 0,6 watt/liter fény mellett félárnyékban és fényen is jól érzi magát. A gázos co2 nélkül is megvan, de látszik rajta, ha kap, meghálálja.
 
Ez eszembe is jutott még kérdésnek, hogy az akvakertészetben is léteznek növényültetési irányzatokmint a kertépítészetben?
gondolok itt arra, hogy pl mozaikos ültetés vs. Piet Oudolf-i vegyes kiültetés?
Létezik valami iránymutatás a növények társíthatóságáról? Kerti növénykiültetési tervekben sokszor használom a színek és formákkontrasztját, de ahogy tanulmányozom az akváriuminövényeket itt más a dolog.. főleg a lépték miatt. jelenleg nehezen tudom elképzelni, hogy egy fűszerű növényt egy szélesebb/nagyobb levelű növénnyel jól lehessen társítani. Túl nagynak érzem az aránybeli különbséget...
Van esetleg (akár angol) fórum ahol össze vannak rendezve a növények, akár kereshető, összehasonlítjató formában? GA növényleírásait végignéztem, ennél bővebbregondolok
Köszönöm előre is!
Szia.
Keress rá a Holland típusú akváriumokra.
 
Ez eszembe is jutott még kérdésnek, hogy az akvakertészetben is léteznek növényültetési irányzatokmint a kertépítészetben?
gondolok itt arra, hogy pl mozaikos ültetés vs. Piet Oudolf-i vegyes kiültetés?
Létezik valami iránymutatás a növények társíthatóságáról? Kerti növénykiültetési tervekben sokszor használom a színek és formákkontrasztját, de ahogy tanulmányozom az akváriuminövényeket itt más a dolog.. főleg a lépték miatt. jelenleg nehezen tudom elképzelni, hogy egy fűszerű növényt egy szélesebb/nagyobb levelű növénnyel jól lehessen társítani. Túl nagynak érzem az aránybeli különbséget...
Van esetleg (akár angol) fórum ahol össze vannak rendezve a növények, akár kereshető, összehasonlítjató formában? GA növényleírásait végignéztem, ennél bővebbregondolok
Köszönöm előre is!
Kő, fa használatára van némi elnevezés, de ritkán nevezik meg. Bár lehet van más is, de a következőket ismertem meg itt a fórumon:

Iwagumi (kő csoport)
Ryuboku (uszadék)
Mizube (vízpart)
Holland (egyes növényfajok nem keveredhetnek, és legalább 10 cm helyet kell hagyni mindegyiknek... )
 
Szia!
Többfélét is tartok belőle, alga szempontjából nem vészes. Amelyik változat képes hosszabb távon víz alatt nőni, az ugyan általában lassan, de fixen nő. Nálam lágy vízben (130-150 tds), max 25 fokon 0,6 watt/liter fény mellett félárnyékban és fényen is jól érzi magát. A gázos co2 nélkül is megvan, de látszik rajta, ha kap, meghálálja.
Szia.
Nagyon köszönöm a választ. Az általad írt feltételeket megvannak, akkor amint tudom be is szerzem. 😉
 
Szia.
Nagyon köszönöm a választ. Az általad írt feltételeket megvannak, akkor amint tudom be is szerzem. 😉
Szia! Ha gondolod, van pár féle, amiből van növedékem (malabaricum, grape leaf II, vietnam type I, vietnam type II, lhaha forest, illetve nagyon hasonlóak hozzájuk a Hymenophyllumok, abból malibu, wayanad tutira van.)
 
Szia! Ha gondolod, van pár féle, amiből van növedékem (malabaricum, grape leaf II, vietnam type I, vietnam type II, lhaha forest, illetve nagyon hasonlóak hozzájuk a Hymenophyllumok, abból malibu, wayanad tutira van.)
Szia. Köszi este küldök üzenetet. 😉
 
Sziasztok! Mostanában nagyon megtetszett az akvakertészet és azon gondolkodtam, hogy én is belevágnék és a növény választásban szeretnék segítséget kérni. Amire gondoltam: Akvárium: 50x25x33 (40 liter),világítás vagy egy compact fénycső vagy egy 1800 lumen környéki led világítás (amely akár vissza is dimmelhető), így 35-45 lumen/liter. Első körben a co2 rendszer azt hiszem nem fér bele a költségekbe, úgy hogy marad a folyékony co2, továbbá Tropica Substrate táptalaj és JBL manado fekete talaj, és akkor el is értem növényekhez:
Úszónövény (szeretnék bele betta-t és azt olvastam, hogy azok eléggé szeretik): Limnobium Laevigatum
Előtérbe: Marsilea hirsuta (esetleg Micranthemum 'Monte Carlo'?) és Eleocharis parvula mini 'pusilla'
Középtérbe a hardscape köré/elé: Staurogyne Repens, Rotala macrandra 'Red Mini', Helanthium quadricostatus
Háttérbe: Vallisneria Americana var. Asiatica, Bacopa caroliniana

Ezekkel kapcsolatban feedback? Vagy esetleg milyen növényeket javasoltok egy ilyen setup-ba?
Tudom sokat fog számítani, hogy amikor elmegyek növényt venni akkor mi van éppen raktáron, meg ezt még lehet kicsit kevésnek érzem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy egyáltalán jó úton haladok-e :) Előre is köszönöm a segítséget.

Edit: Azt kifelejtettem, hogy egy betta-t is szeretnék, úgy hogy viszonylag meleg lesz a vize.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére