• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Ahogy néztem, a gyompálma se sokkal kisebb
Tényleg. Olvasom, hogy elérheti a 2-3 m-t is. Én csak az életben látottakból indultam ki, cserépben kb. 30 cm-es példányok. Sőt, még @robert viváriumában is láttam, ott se túl nagy! De lehet, hogy ezek "törpe" változatok, vagy a körülményektől függően nőnek?

ismét az erdei látképben gondolkozok (moha, fakéreg, gooooomba)
De ezt nem akváriumban, ugye? o_O
 
Tényleg. Olvasom, hogy elérheti a 2-3 m-t is. Én csak az életben látottakból indultam ki, cserépben kb. 30 cm-es példányok. Sőt, még @robert viváriumában is láttam, ott se túl nagy! De lehet, hogy ezek "törpe" változatok, vagy a körülményektől függően nőnek?
Nem tudom, én is sok kis méretűről láttam képet, de az se jó, ha 2 hónap alatt kidől az akváriumból, mert akkorára sikerült nőnie. Biztos vannak alacsonyra növő fajták, csak jól körül kell nézni.
De ezt nem akváriumban, ugye? o_O
Dehogy, akarok egy szigetet az egyik sarokban, "száraz" résszel. Pontosabban nagyon nedvessel, de mindenképpen felszíni életet, és oda keresek valami jól mutató zöldet. Egyelőre csak tervezés alatt van a dolog, azért variálok nagyjából 10 percenként a növényzettel. :) A vízben csak cryptok lesznek és anubias, low-low-lowtechben akarom a bettásat megcsinálni (vagyis csinálnám én highban is, csak közbe szól a párom az élet), ezzel a zöld szigettel kicsit fel akarom dobni az egyhangú vizes élőhelyét. :D
 
Dehogy, akarok egy szigetet az egyik sarokban, "száraz" résszel. Pontosabban nagyon nedvessel, de mindenképpen felszíni életet, és oda keresek valami jól mutató zöldet. Egyelőre csak tervezés alatt van a dolog, azért variálok nagyjából 10 percenként a növényzettel. :) A vízben csak cryptok lesznek és anubias, low-low-lowtechben akarom a bettásat megcsinálni (vagyis csinálnám én highban is, csak közbe szól a párom az élet), ezzel a zöld szigettel kicsit fel akarom dobni az egyhangú vizes élőhelyét. :D
Ilyen nálam is tervben volt (van :censored:), és ha még egy kis patakot is sikerül a szárazföldi részre kreálnod, akkor lesz ám az igazi!(y)
 
Ilyen nálam is tervben volt (van :censored:), és ha még egy kis patakot is sikerül a szárazföldi részre kreálnod, akkor lesz ám az igazi!(y)
Ahhoz sajnos kicsi lesz az a sziget, 30*20-as (vagy 40*20) lesz az akvárium alapterülete, kell azért a hely szegény bettának is úszni. :D Mondjuk tervezem megbuherálni a belső szűrőt, és egy csővel elvezetni a vizet, hogy legyen valami áramlás is. Mivel le van fojtva, gyakorlatilag saját maga előtt keveri csak a vizet jelenleg, így az a terv, hogy egy csövön keresztül átvezetem a kijövő vizet az akvárium másik felébe. Ezt akár egy kis árokba is vezethetem a sziget közepére. Csak arra kell figyelnem, hogy ne csobogjon, mert attól mindig megijedek. :ROFLMAO:
 
Nálam még vízben is kipusztult. :ROFLMAO:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre megpróbálkozom egy Hygrophila Pinnatifida-val.

A https://www.flowgrow.de/db/aquaticplants/hygrophila-pinnatifida link szerint pont jó lesz a céljaimra:
Szereti az erős fényt, a levelei rövidebb, de szélesebbek lesznek, oldalhajtásokat hoz (a fán amire teszem van helye oldalra nőni is).
Táptalaj nem kell neki, köveken vagy fán is megkapaszkodik a kisméretű gyökérzete. (epiphyte / epilith növekedés)
Szépen virágzik (ha jól van tartva) emersen.
Submersen állítólag eléggé tápanyag igényes, főleg foszforra, és jobb ha CO2 is van.
 
Nekem minden akvában, még alultápozott low-techben is megvolt...
Valami nem tetszett neki. Hightech akvából jött @tsokee közreműködésével, lehet, hogy túl erős volt a váltás. Egyszerűen elfoszlott, az utolsó apró tő szépen megindult, aztán a következő karbantartásnál már csak azt láttam, hogy nincs sehol. :( Majd még egyszer megpróbálkozok, most van egy elég nagy területem, ahova kell ilyen közepes méretű növényke, és ilyet már régóta szeretnék az akváriumba.
 
Valami nem tetszett neki. Hightech akvából jött @tsokee közreműködésével, lehet, hogy túl erős volt a váltás. Egyszerűen elfoszlott, az utolsó apró tő szépen megindult, aztán a következő karbantartásnál már csak azt láttam, hogy nincs sehol. :( Majd még egyszer megpróbálkozok, most van egy elég nagy területem, ahova kell ilyen közepes méretű növényke, és ilyet már régóta szeretnék az akváriumba.
Adok szivesen egy 20 liternyit ha kell.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Valami nem tetszett neki. Hightech akvából jött @tsokee közreműködésével, lehet, hogy túl erős volt a váltás. Egyszerűen elfoszlott, az utolsó apró tő szépen megindult, aztán a következő karbantartásnál már csak azt láttam, hogy nincs sehol. :( Majd még egyszer megpróbálkozok, most van egy elég nagy területem, ahova kell ilyen közepes méretű növényke, és ilyet már régóta szeretnék az akváriumba.
Vegyesek nekünk is a tapasztalatok: 3 akvában is próbálkoztunk vele, hightechben nőtt mint a szemét :) lágyvizes lowtechben lassabban nőtt és elég érzékeny volt a tápozásra, ha valami nem tetszett neki, lyukadt a levele, 3/4 csapvíz - 1/4 lágyvizes akvában elolvadt minden porcikája o_O
Ó, és a wabi poharak: ott jól érzik magukat (kivéve amikor elfelejtjük, hogy vízre is szükségük van az életben maradáshoz):oops:
 
Ha már szóba került egy topikban az Akvárium Magazin, itt egy rövidke szösszenet nedvesség kedvelő szobanövényekről, amiket be lehet lógatni a vízbe. Nem kell feltétlenül akváriumi növényben gondolkozni. ;)
Erre nem is gondoltam... Jó ötlet! (y) Legutóbb bettás nanoban láttam belógatott vitorlavirágot.

Vegyesek nekünk is a tapasztalatok: 3 akvában is próbálkoztunk vele, hightechben nőtt mint a szemét :) lágyvizes lowtechben lassabban nőtt és elég érzékeny volt a tápozásra, ha valami nem tetszett neki, lyukadt a levele, 3/4 csapvíz - 1/4 lágyvizes akvában elolvadt minden porcikája o_O
Ó, és a wabi poharak: ott jól érzik magukat (kivéve amikor elfelejtjük, hogy vízre is szükségük van az életben maradáshoz):oops:
Én is most próbálkozok vele (emersen is) low-techben, lágy vízzel. High tech csapvizes akiból kaptam, a lehető legközelebb tettem a fényhez. 2 hete van bent, növöget, de azt látom, hogy az alsó levelek sorra lyukadnak... Nem tudom, mit csinálok rosszul... Káliumszint nem alacsony (>15 mmol). A többi növényre nem lehet panasz. Remélem csak az átállás miatt van, különben gondolom nem nőne és gyökerezne.
 
Utoljára módosított:
Hello!

Nano akváriumot indítok garnéláknak. 25*25*40 cm magas lenne.
Szűrést egy akasztós Eheim végezné, világítást meg egy Osram 23 W,1600 lm es energiatakarékos égő végezné.
Milyen nővényeket érdemes választani. Lágy víz is megoldható ;)

Köszi
 
Hello!

Nano akváriumot indítok garnéláknak. 25*25*40 cm magas lenne.
Szűrést egy akasztós Eheim végezné, világítást meg egy Osram 23 W,1600 lm es energiatakarékos égő végezné.
Milyen nővényeket érdemes választani. Lágy víz is megoldható ;)

Köszi

Szia!
Kicsit sok lesz a fényed co2 nélkül. 40 lm/literig nyugodtan vedd vissza, és ez alatt is lehet tartani közepes fényigényű növényeket. GA oldalán tudsz szűrni több szempontból is a növények között.(y)
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes ritkítani a limnobium laevigatum-ot egy idő után? Már az akva felét belepik és elég zavaró a sok lógó inda, és a árnyékolásuk. Eleinte a káros nitrát felszippantása miatt gondoltam hasznosnak, de előfordulhat hogy mivel keveset tápozok így azt a keveset is ők veszik fel a többi lassan növő növény helyett? Mert akkor inkább kiszedném egy részüket hogy a többi növény is tápanyaghoz juthasson. :)
 
Valahol lehet találni olyan listát ahol részletsebben megvan hogy adott növénynek milyen igényei vannak? Legtöbb helyen csak 3 szinten van jelölve az igényük tápanyag és fény szempontjából, de az meg eléggé relatív szerintem.
 
Valahol lehet találni olyan listát ahol részletsebben megvan hogy adott növénynek milyen igényei vannak? Legtöbb helyen csak 3 szinten van jelölve az igényük tápanyag és fény szempontjából, de az meg eléggé relatív szerintem.
Az az igazság, hogy még a 3 szintes rendszer is megbízhatatlan, mert totálisan relatív az egész, így minél többre osztanák fel, annál pontatlanabb lenne. Vannak akik közepes CO2 igényű növényt növesztenek CO2 beoldás nélkül, vannak akik 400 TDS keménységű csapvízben (ami "nagyon kemény") növesztik a lágy-közepes vízkeménység igényű növényeket, stb.

A növények élőlények, az élőlények pedig alkalmazkodóképesek, tehát ezek nem fix határok, tehát minél pontosabban akarnád meghatározni egyes növények igényét, annál nagyobb eltéréseket tapasztalna egyénileg mindenki a saját ökoszisztémájában (akváriumában).
 
Back
Oldal tetejére