• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Szia, igazából azért írtam le az adatokat, mert ez van ebből kell főzni. Sajnos se időm/se energiám nincs, hogy többet hozzak ki a dologból. Az előző akváriumomat kb 4 éve csináltam azóta is működik a növények 80%-a ma is benne van. Ott se phztam valahogy mégis a mai napig hetente kell nyirjam őket. Gondolom azért mert olyan növényekbe sikerült belenyúlnom amik nem igényesek ezekre a dolgokra. Ezért tettem fel a kérdést, hogy esetleg van e olyan gyepnövény, ami bírja ezeket a feltételeket.
Par alap feltetelt irtam csak le amit fontos azert atgondolni. De ha nalad siman megy, akkor had szoljon. Parvula fuszeru gyepet szerintem siman tudsz alkotni a korulmenyeiddel. Ajanlom a minit. Montecarlo is szerintem menne. Hc-ben nem vagyok biztos de lehet, echinodorus tenellus gyanitom biztosan. Ami szep osszhatast biztosit, montecarlo vagy parvula.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Montecarlo-val nem nyúlsz mellé, még táptalaj nélkül sem. (y)
Marsilea hirsuta? Nálam az most kezd elindulni, de annak már szerintem jobban kell a táptalaj.
 
Jól láttam,hogy az Eleocharis acicularis nem bírja a 26C felett?
Nekem sajnos a cserepes változata kb 1hónap után mindig behalt...
 
Új scapem hasonló lesz Balázs 650L-eséhez, csak fele akkorában és fele olyan szép. :D Magasra törő piros sziklás Samurai Rock, amelyről indák lógnak le. Már kész a scape a kertben és látom, hogy ez nem olyan könnyű mint gondoltam. Mondjuk ki beletört a bicskám. De nem is ez a lényeg.
Tetején HC és MC lesz ami elképzelésem szerint hosszan lelóg. A kérdésem csak annyi, melyik növény alkalmasabb indákon lelógásra? Cuba vagy Monte Carlo vagy mindkettő vagy egyik sem? :D

Valamint ezeket lehet pillanat ragasztóval a sziklához, annak oldalához erősíteni? Gondolok itt arra, hogy az MC létrehoz 10 cm-es indákat max, akkor 10 centinként egy tövet egymás alá ragasztok és akkor olyan hatást kelt mintha hosszan lógna.
 
Montecarlo-val nem nyúlsz mellé, még táptalaj nélkül sem. (y)
Marsilea hirsuta? Nálam az most kezd elindulni, de annak már szerintem jobban kell a táptalaj.

Hirsuta mint összefüggő gyep?

Óva intek tőle mindenkit.

Magas, egyáltalán nem gyepszerű. Felkúszik mindenre, még az üvegre is.
Más, gyepnek alkalmas növények közé okés, de mint önálló növény szerintem zsákutca.

Creanata, ha már marsilea.
 
Hirsuta mint összefüggő gyep?

Óva intek tőle mindenkit.

Magas, egyáltalán nem gyepszerű. Felkúszik mindenre, még az üvegre is.
Más, gyepnek alkalmas növények közé okés, de mint önálló növény szerintem zsákutca.

Creanata, ha már marsilea.
De az nem megy low-ban. A hirsuta nálam eddig nem nőtt nagyra, lehet, hogy csak CO2-vel ilyen vad, nem?
 
Nem. Ha egyszer beindul és kezdi növeszteni a 10 centis propellereket, akkor szevasz van mindennek. :p
Akkor már inkább hm, vagy stau mezőt ajánlanék. ;)
Köszi, akkor résen leszek:lurking::). Igen, látom az új berendezésedben szép kis stau mezőt csináltál(y), sajnos nálam a stau nem akar villantani. A hirsuta mellett most az aci minivel (is) próbálkozok, ha ez sem, akkor marad az MC.
 
Olyan növényt keresek, aminek a gyökere, esetleg a levelek alsó része vízben van, de szépen kinő a vízből. Ne legyen túl nagy. Egy 82 l akvában egy nagy fatörzs végére kerülne , ahol van kb 10*10 cm üreg szerűség.
Ne kelljen neki talaj, vagyis a gyökerén át vegye fel a tápanyagokat, de végső soron még ez sem kizárt, hogy geotextilbe becsomagolt talajt teszek a fa tetejére.

Amiken eddig agyaltam:
Anubias nem nagyon szereti az emers formát, ha jól tudom.
Buce szóba jöhet valamilyen nagyobb levelű példány.
Microsorum/Crypto: azt hiszem Ők inkább a levelükön veszik el a tápanyagokat.
Mohák/páfrányok: őket azért kellene locsolgatnom, hogy ne száradjon ki a nagyon kilogó részük, vagy tévedek?


Kép (gomba már nincs) + lásd Szigeti Garnizon naplóm.
38866630930_16776791af_n.jpgP3060145 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Olyan növényt keresek, aminek a gyökere, esetleg a levelek alsó része vízben van, de szépen kinő a vízből. Ne legyen túl nagy. Egy 82 l akvában egy nagy fatörzs végére kerülne , ahol van kb 10*10 cm üreg szerűség.
Ne kelljen neki talaj, vagyis a gyökerén át vegye fel a tápanyagokat, de végső soron még ez sem kizárt, hogy geotextilbe becsomagolt talajt teszek a fa tetejére.

Amiken eddig agyaltam:
Anubias nem nagyon szereti az emers formát, ha jól tudom.
Buce szóba jöhet valamilyen nagyobb levelű példány.
Microsorum/Crypto: azt hiszem Ők inkább a levelükön veszik el a tápanyagokat.
Mohák/páfrányok: őket azért kellene locsolgatnom, hogy ne száradjon ki a nagyon kilogó részük, vagy tévedek?


Kép (gomba már nincs) + lásd Szigeti Garnizon naplóm.
View attachment 50834P3060145 by Lajos Szabo, on Flickr
Hydrocotyle szokott szépen nőni emersen. Láttam már montecarlot és pinnatifidát is emersen. Esetleg moha?
 
Olyan növényt keresek, aminek a gyökere, esetleg a levelek alsó része vízben van, de szépen kinő a vízből. Ne legyen túl nagy. Egy 82 l akvában egy nagy fatörzs végére kerülne , ahol van kb 10*10 cm üreg szerűség.
Ne kelljen neki talaj, vagyis a gyökerén át vegye fel a tápanyagokat, de végső soron még ez sem kizárt, hogy geotextilbe becsomagolt talajt teszek a fa tetejére.

Amiken eddig agyaltam:
Anubias nem nagyon szereti az emers formát, ha jól tudom.
Buce szóba jöhet valamilyen nagyobb levelű példány.
Microsorum/Crypto: azt hiszem Ők inkább a levelükön veszik el a tápanyagokat.
Mohák/páfrányok: őket azért kellene locsolgatnom, hogy ne száradjon ki a nagyon kilogó részük, vagy tévedek?


Kép (gomba már nincs) + lásd Szigeti Garnizon naplóm.
View attachment 50834P3060145 by Lajos Szabo, on Flickr

Hydrocotyle szokott szépen nőni emersen. Láttam már montecarlot és pinnatifidát is emersen. Esetleg moha?

Kiegészítve @ClassicLook listáját: Hm, szerintem szépen kitöltené azt az üreget, de szinte mindegyik akváriumi növénynek van emers formája, csak a páratartalom igényükben térnek el.
De elsőre @Meskó ötlete ugrott be nekem is. Valami Fittonia? Szép kis színes foltot lehetne vele varázsolni!;)

Szerk.: Belőlük lehet válogatni szerintem minden gond nélkül: http://akvaguru.hu/index.php?mit=6&oszam=7&c=hamis vízinövények
 
Én most a vízipálmáért vagyok oda nagyon, de egy 20 literes lapos akvából kinőve lehet, hogy elé hülyén nézne ki.
Mellesleg az a gomba baromi jól nézett ki, igazán kár érte. Mindenképpen egyedi megjelenést adott. :D
 
Én most a vízipálmáért vagyok oda nagyon, de egy 20 literes lapos akvából kinőve lehet, hogy elé hülyén nézne ki.
Mellesleg az a gomba baromi jól nézett ki, igazán kár érte. Mindenképpen egyedi megjelenést adott. :D
Hát a maga 1,5 méterével valóban érdekesen mutatna, esetleg ha van belőle mini változat, vagy gyompálma?
 
Kiegészítve @ClassicLook listáját: Hm, szerintem szépen kitöltené azt az üreget, de szinte mindegyik akváriumi növénynek van emers formája, csak a páratartalom igényükben térnek el.
De elsőre @Meskó ötlete ugrott be nekem is. Valami Fittonia? Szép kis színes foltot lehetne vele varázsolni!;)

Szerk.: Belőlük lehet válogatni szerintem minden gond nélkül: http://akvaguru.hu/index.php?mit=6&oszam=7&c=hamis vízinövények
Jut eszembe, a vadvilág kínálatában láttam kálmost, persze az nincs feltüntetve, hogy nem kifejezetten víz alatti növény...(n)
 
Hát a maga 1,5 méterével valóban érdekesen mutatna, esetleg ha van belőle mini változat, vagy gyompálma?
Ahogy néztem, a gyompálma se sokkal kisebb, valami arányosabbat kell majd keresnem, hogy azért még a lámpa is bevilágítsa szegényt. A kálmost néztem én is, kíváncsi vagyok, hogy víz alatt tartják-e, vagy van-e nekik valami paludárium szerű cuccuk. :D Most @Jalos gombája miatt ismét az erdei látképben gondolkozok (moha, fakéreg, gooooomba), úgyhogy búcsút is intettem a pálmának. :ROFLMAO: Bár cserépben még tarthatom.
 
Back
Oldal tetejére