• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok! Tudtok viviparához hasonló növényt amit lehet nyírni, vagy nem nől nagyobbra 15cm nél? :)
 
Sziasztok!

Holnap többek közt növényeket is tervezek vásárolni de(!), hogy ne menjek "üres fejjel" mondana nekem valaki olyan háttérnövényt, amely jól érzi magát 0,42w/l körüli fényerőnél, csak Profitoval tápozva, CO2 nélkül és lehetőleg piros, pirosas színárnyalatú? Én ezeket találtam: Rotala rotundifolia / Ludwigia repens rubin. Nyilván majd segítenek a boltban, de mégis szeretném előre tudni, hogy melyik ajánlott kezdő szinten, egy lelkes kezdőnek.

Köszönöm sz!
 
Rotala jo. Ludvigia szerintem ennyi fenynel profitoval sarga lesz vagy zold de nem piros.(sajat velemeny.) Ajanlani a hm-et tudom meg.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Köszi Henrik!
Nyilván a gyakorlatban eltérhet a növények tulajdonsága, de elméletben mégis a Ludwigiának írnak alacsony fényigényt, a Rotalával szemben.
Hm-t kaptam egy ismerősömtől és várom, hogy cseperedjen. Bár ő biztosan nem lesz piros pláne, hogy az előtérben kapott helyet. Belőle elképzelésem szerint majd "fűszerűség" növekedik, idővel. Túrom a fórumot tovább, hátha van még valami növény, ami elkerülte a figyelmem.
 
Rotala nekem jól bírta igaz 6Wattal...A teteje lett piros,de jól nőt és semmi baja nem volt!
ami 0,25W és egyszerű az a Ludwigia Palutris,egyszerű kis növény,de piros!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Rotala nekem jól bírta igaz 6Wattal...A teteje lett piros,de jól nőt és semmi baja nem volt!
ami 0,25W és egyszerű az a Ludwigia Palutris,egyszerű kis növény,de piros!
Köszönöm! Tényleg ígéretes növénynek tűnik. Mindjárt utána is olvasok. Azt hiszem ő lesz a gyöngyszem a zöldjeim között ;) Csak maradjon is piroska a csöpp fényem alatt.
 
Én is 1hétig agyaltam,hogy milyen piros növényt vegyek,de aztán találtam 2 Ludwigiát..holnap majd rakok fel képet,ha érdekel nézd meg.
 
Én is 1hétig agyaltam,hogy milyen piros növényt vegyek,de aztán találtam 2 Ludwigiát..holnap majd rakok fel képet,ha érdekel nézd meg.
Igen, érdekel. Megnézem szívesen, bár addigra már valószínűleg nekem is lesz egy. Délelőtt indulok a Ga-ba és remélhetőleg boldog L.Palustris tulajként autózom haza :happy:
 
Sziasztok!
Abban kérnék egy kis segítséget, hogy a Tropcia Hemianthus C. Cuba JBL Manado tajba meg tud gyökerezni rendesen? Elég könynű a Manado ugye, a növénynek meg nincs túl nagy gyökere.
 
Hali
Könnyen ki jönne a talajból..Manado nem a legjobb választás előtéri növényhez szerintem.

Köszi! Sajnos most az van. Korábban próbálkoztam ilyen növénnyel, nem túl sok sikerrel. Nőtt, nőtt, de nem volt az igazi.
Ez csak megerősít, ha újra indítom az akit (nemsokára), veszek valami jobb talajt.
 
Marquess!

Megvettem ma és már el is ültettem a L.Palustrist. Szép kis növény nagyon, remélem piros marad sokáig az akváriumomban. Köszi a tippet!
Nah remek...Mikor nekem volt palutris nem nagyon kellett neki semmi extra csak egy minimális fény...levágott szállakat újra tudod ültetni.
 
Nah remek...Mikor nekem volt palutris nem nagyon kellett neki semmi extra csak egy minimális fény...levágott szállakat újra tudod ültetni.
Épp most akartam megnézni, hogy mily módon "szaporítható", de meg is válaszoltad. Az egyik szál már igen hosszú volt amikor beültettem (néhány centire van a felszíntől) akkor abból levágok 10-15 centit és ledugványozom mellé. Köszke!
 
Sziasztok!
A közeljövőben szeretném átépíteni kicsit az akváriumomat. A kérdés a következő:
0,5W/L és co2 (+GA MicMac) mellett milyen gyepet lehetne növeszteni? Legjobb a parvula lenne. Az akvárium 45cm magas.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére